Wzrasta liczba osób z groźnymi alergiami pokarmowymi!

Europejska Akademia Alergii i Immunologii Klinicznej (European Academy of Allergy and Clinical Immunology, EAACI) przestrzega przed narastającym problemem alergii pokarmowymi. W ciągu 10 lat odsetek pacjentów wzrósł bowiem 7-krotnie!

W Polsce z alergiami pokarmowymi zmaga się 950 tys. chorych, co stanowi 2,5% populacji naszego kraju. Alergia pokarmowa charakteryzuje się różnorodnością objawów i może występować z innymi chorobami. Jest to powodem trudności w jej rozpoznaniu. Jak sobie pomóc?

- Problem alergii pokarmowych stale narasta i ma to związek nie tylko ze zmiana stylu życia, ale również z coraz większą ilością alergenów związaną z industrializacją oraz postępem i rozwojem krajów. Lekarze, pacjenci, rodzice, społeczeństwo, rząd oraz przemysł muszą współpracować, by znaleźć rozwiązanie dla rosnącej skali problemu jakim są alergie pokarmowe. Obecnie według informacji przedstawionych podczas spotkania EAACI alergie pokarmowe dotyczą 17 mln Europejczyków. Jest to zatrważająca liczba. – podkreśla profesor Cezmi Akdis, prezydent EAACI.

Alergia.PrzyczynyChoroby

Uciążliwe objawy

Katar, świąd, obrzęk krtani, pokrzywki czy też nudności. To jedynie niektóre objawy jakie może przejawiać alergia pokarmowa. Na różnego rodzaju alergie pokarmowe cierpi ok. 10 procent populacji świata. To osoby, które muszą dokładnie uważać na to, co jedzą. Alergia pokarmowa jest jedną z najczęściej występujących alergii.

Typowymi objawami są:

 • ból brzucha
 • wzdęcie
 • obfita biegunka
 • niedożywienie
 • anemia (niedokrwistość)
 • zmniejszenie masy ciała
 • zmiany w zachowaniu (m.in. depresja).

torbiel1U dorosłych mogą występować inne, często mylące, objawy:

 • wypryski skórne (tzw. opryszczkowe zapalenie skóry)
 • niedorozwój szkliwa zębów
 • owrzodzenia w ustach
 • otępienie
 • napady drgawek
 • migrena
 • a nawet niepłodność.

Specjalistka radzi:
- Alergie pokarmowe znajdują się w czołówce najczęściej występujących alergii. Na zwiększenie ich występowania duży wpływ ma zanieczyszczenie środowiska, większy dostęp do egzotycznych owoców i warzyw, przemysłowo przetworzonej żywności. Uczulenie na pokarmy może skończyć się szeregiem poważnych chorób z nawracającym zapaleniem płuc, zapaleniem jelita grubego i AZS (Atopowe zapalenie skóry włącznie. Diagnostyka alergii pokarmowych jest trudna, ponieważ przejawia się wieloma objawami, charakterystycznymi dla różnych chorób. Warto więc wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pomoże Ci znaleźć przyczyny Twoich dolegliwości.- Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Poznaj przyczyny alergii pokarmowej – dzięki temu pozbędziesz się objawów!

Alergia pokarmowa, tak samo jak i inne alergie, głównie może być powodowana toksynami w organizmie. Każdy organizm jest w stanie wytrzymać bez przykrych dolegliwości jakąś, konkretną ilość toksyn zanim się załamie. Duża ilość toksyn w organizmie zaczyna wywoływać różne dolegliwości, między innymi właśnie alergie. Test Obciążeń Organizmu wykrywa obciążenia organizmu – w tym toksyny. Ale czym właściwie są obciążenia? Obciążenia to pierwotne przyczyny wielu chorób i dolegliwości, które objawiają się w różny sposób. Jednak wiele osób walczy z nimi tylko doraźnie – eliminując objawy. To jeden z największych błędów zdrowotnych.

Nie wystarczy jedynie pozbyć się objawów.

Aby wygrać walkę z chorobą i być pewnym, że nie wróci, należy zwalczyć jej przyczyny!

A przyczynami mogą być pasożyty w organizmie, grzyby powodujące grzybice, problemy z metabolizmem glutenu czy wspomniane toksyny. Poznając prawdziwą przyczynę naszej dolegliwości możemy pozbyć się samej dolegliwości! Diagnostykę przyczyn dolegliwości można przeprowadzić w Revitum, za pomocą Testu Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń Organizmu trwa 45 minut, w ciągu których poznasz wszystkie przyczyny swoich dolegliwości. Jeden test jest w stanie powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć aby powrócić do pełnego zdrowia. Test Obciążeń Organizmu metodą EAV w całej Polsce wykonuje Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum (dostępny w każdym województwie).
Test Obciążeń wykrywa wszelkie obciążenia, które są bezpośrednią przyczyną naszych chorób i dolegliwości. Jeden test pozwoli skutecznie zdiagnozować przyczyny przewlekłych dolegliwości. Jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny.

Specjalnie dla czytelników „Zdrowie Plus” Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum przygotowało zniżkę na wykonanie Testu Obciążeń i poznanie przyczyn Twoich problemów z alergią.

Pobierz kupon zniżkowy na Test Obciążeń 

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń tel. 222 502 888 i pozbądź się problemów z alergią!

Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum w Twojej okolicy.

(koszt połączenia lokalnego)

 4 Odpowiedzi na Wzrasta liczba osób z groźnymi alergiami pokarmowymi!

 1. Ewa pisze:

  Mam czesto bole brzucha i glowy, nie mam pojecia skad mi sie to bierze. Wydaje sie ze to nic takiego i jakies zmeczenie po pracy, ale zaczyna mnie to meczyc juz na powaznie. Moze to ta alergia pokarmowa jednak? Poprosilabym o test.

 2. Kamcia pisze:

  prawie wszystkie objawy mi sie zgadzaja z tego tekstu:/, bralam jakies tabeltki przeciwbolowe ale to na jakis czas tylko przestaje:/ , nie wiem sama juz co robic

 3. Edyta pisze:

  pocieszajace ze nie tylko ja mam ,,przygody zoladkowe” i nie wiem czym one sa spowodowane…

 4. Aneczka pisze:

  dziewczyny nie lekcewazcie tego i nie czekajcie z zalozonymi reakami, tez przechodzilam przez te okropenstwa i samemu nic nie wymyslicie. trzeba sie ruszyc i zrobic badania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>