Alergia pokarmowa i zabójcze jedzenie

1341873_cake_with_honey_and_walnuts

Katar, świąd, obrzęk krtani, pokrzywki czy też nudności. To jedynie niektóre objawy jakie może przejawiać alergia pokarmowa. Na różnego rodzaju alergie pokarmowe cierpi ok. 10 proc. populacji świata. To osoby, które muszą dokładnie uważać na to, co jedzą. Alergia pokarmowa jest jedną z najczęściej występujących alergii.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko wyeliminować alergię pokarmową:

Alergia pokarmowa może pojawić się w każdym wieku. Z mechanicznego punktu widzenia alergia pokarmowa jest niewłaściwą reakcją naszego układu odpornościowego na dany pokarm, która wywołuje objawy kliniczne. Jest to przykład reakcji autoimmunologicznej, gdzie system immunologiczny reaguje na jakiś związek, na który zdrowy i właściwie działający system nie zwraca uwagi. Alergia pokarmowa występuje najczęściej u dzieci ponieważ w młodym wieku układ immunologiczny układu pokarmowego posiada zwiększoną podatność na nieprawidłowe reakcje. Często zdarza się tak, że alergia pokarmowa przechodzi sama z wiekiem, jednak nie należy się cieszyć, gdyż jest to jedynie zapowiedź innych dolegliwości alergicznych.

Skąd u mnie alergia pokarmowa?

Wiele osób cierpi na alergie różnego rodzaju, w skali świata alergicy stanowią prawie 10 proc. populacji. Bardzo ważnym czynnikiem alergologicznym jest sama cywilizacja i jej ciągły postęp. W krajach wysokorozwiniętych alergików jest dużo więcej, niż w krajach słabo rozwiniętych. Związane jest to z powszechnym występowaniem toksyn, alergenów i większym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Występowanie takich toksyn jak spaliny samochodowe, detergenty, dodatki i konserwanty w żywności, a nawet kosmetyki, przyczynia się do powstania alergii. Wiele mówi się, iż alergie są genetyczne, jednak prawie nikt nie wspomina o fakcie, iż to właśnie głównie toksyny, a dokładniej ich zwiększona ilość w naszym organizmie, powoduje wszelkiego rodzaju alergie. Alergia pokarmowa nie jest tutaj wyjątkiem, a Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć zwiększone ilości toksyn w naszym systemie.

Alergia pokarmowa objawy

Zauważenie alergii nie jest trudne. Alergia pokarmowa przejawia swoje symptomy praktycznie natychmiastowo. W ponad połowie przypadków alergików, symptomy kliniczne takie jak pokrzywka czy wstrząs anafilaktyczny występują zaraz lub po kilku minutach po spożyciu pokarmu, na który są uczuleni. U niektórych osób objawy mogą jednak wystąpić po kilku godzinach, a nawet po kilku dniach od zjedzenia alergenu, a u ok. 20 proc. alergików występuje tzw. reakcja alergiczna typu cytotoksycznego, w których dochodzi do niszczenia komórek. Jest to dość niebezpieczne i dlatego należy jak najszybciej rozpocząć kurację i pozbyć się alergii.

Najgroźniejszym objawem, o czym wie każdy alergik, jest wstrząs anafilaktyczny, który może doprowadzić nawet do śmierci. Taką reakcję mogą wywołać przede wszystkim orzeszki ziemne, które występują w śladowych ilościach praktycznie w każdym produkcie spożywczym, ale także seler, ryby czy skorupiaki, białko jaj, niektóre przyprawy oraz ziarna sezamu. Oczywiście takie reakcje to absolutna skrajność alergii. Inne, łagodniejsze objawy to przede wszystkim pokrzywki na skórze, zaburzenia jelitowe, reakcje żołądka na alergen, refluks, astma, nieżyt krtani czy też alergiczny nieżyt nosa.

Alergia pokarmowa kontra Test Obciążeń Organizmu

Alergia pokarmowa, tak samo jak i inne alergie, głównie powodowana jest toksynami w organizmie. Każdy organizm jest w stanie wytrzymać bez przykrych dolegliwości jakąś, konkretną ilość toksyn zanim się załamie. Duża ilość toksyn w organizmie zaczyna wywoływać różne dolegliwości, między innymi właśnie alergie. Test Obciążeń Organizmu wykrywa obciążenia organizmu – w tym toksyny. Ale czym właściwie są obciążenia? Obciążenia to pierwotne przyczyny wielu chorób i dolegliwości, które objawiają się w różny sposób. Jednak wiele osób walczy z nimi tylko doraźnie – eliminując objawy. To jeden z największych błędów zdrowotnych. Nie wystarczy jedynie pozbyć się objawów. Aby wygrać walkę z chorobą i być pewnym, że nie wróci należy zwalczyć jej przyczyny. A przyczynami mogą być pasożyty w organizmie, grzyby powodujące grzybice, problemy z metabolizmem glutenu czy wspomniane toksyny.

Test Obciążeń Organizmu nie trwa dłużej niż 45 minut, w ciągu których poznasz wszystkie przyczyny swoich dolegliwości. Jeden test jest w stanie powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć aby powrócić do pełnego zdrowia. Test Obciążeń Organizmu metodą EAV w całej Polsce wykonuje Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>