Artroskopia kolana – metoda na uszkodzone stawy

Twoje kolana odmawiają posłuszeństwa? Każdy ruch sprawia ból? Inne metody leczenia nie przyniosły efektu? Lekarze w tej sytuacji często zalecają wykonanie zabiegu artroskopii kolana. Artroskopia kolana jest uznawana za mniej inwazyjną niż operacja metodę pozbywania się problemów z kolanami. Dowiedz się więcej na ten temat.

Artroskopia kolana była początkowo traktowana była jako metoda diagnostyczna, jednak dzisiaj uznawana jest za pełnoprawną metodę operacyjną. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym na sali operacyjnej, więc pacjent może na bieżąco obserwować przebieg zabiegu na monitorze. W trakcie artroskopii do kolana wprowadza się rurkę z artroskopem, który dzięki swojej budowie może oświetlać wnętrze kolana i zobaczyć stan jego wnętrza.

Zobacz, jak możesz zadbać o swoje stawy:


Najczęstszym wskazaniem do wykonania zabiegu artroskopii kolana są problemy z łękotką. W przypadku skręcenia może dojść do oderwania łękotki do torebki stawowej, co wymaga leczenia operacyjnego. W trakcie trwania zabiegu możliwe jest usunięcie zniszczenie fragmentu łękotki lub też jej przyszycia.

Dzięki zabiegowi chorzy mogą odzyskać sprawność stawu oraz pozbyć się dolegliwości bólowych. W niektórych przypadkach zabieg może prowadzić do zwiększenia szybkości zużywania się chrząstki, co może oznaczać konieczność powtórzenia zabiegu po kilku latach.

artroskopia kolanaPopularność artroskopii kolana wynika również z jej niewielkiego wpływu na wygląd skóry po zabiegu. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod operacyjnych po wykonaniu tego zabiegu nie pozostają duże blizny – jedyne widoczne ślady na skórze to dwie rany o długości kilku milimetrów. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest brak konieczności zakładania gipsu; zaleca się zazwyczaj jedynie krótkotrwałe usztywnienie kolana ortezą. Nie ma również konieczności długotrwałego pozostawania w szpitalu, zabieg ten uznawany jest za chirurgię jednego dnia, dzięki czemu pacjent nie musi spędzać wielu dni w szpitalu. Artroskopia kolana umożliwia również obciążanie kolana już po kilku dniach.

Specjalista Revitum o problemach z kolanami

Problemy z kolanami, ciągły ból, sztywnienie – te wszystkie dolegliwości, to ważny sygnał ze strony organizmu, który może być znacznie osłabiony. Obciążenia organizmu takie jak toksyny, pasożyty, grzyby mogą powodować rozchwianie naturalnej równowagi organizmu i objawiać się w postaci problemów z kolanami. W celu sprawdzenia przyczyn powstawania dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia określenie przyczyn dolegliwości już na poziomie komórkowym oraz określenie poziomu obciążeń, które sprawiają, że nasz organizm może nie pracować prawidłowo. Obciążenia takie jak grzyby, pasożyty, toksyny czy metale ciężkie osłabiają działanie układu immunologicznego i mogą powodować stany chorobowe. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu rezultatów testu ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pozwoli na trwałe pozbycie się problemów zdrowotnych i powrót do dawnej sprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>