Artroza – problem większości dojrzałych osób

Badania wykazują, że artroza czyli zmiany zwyrodnieniowe to zmora 60 – 70 proc. osób, które przekroczyły 60. rok życia. Wśród 50 – latków dotkniętych tą dolegliwością jest 50% osób. Dowiedz się więcej na temat tego schorzenia i sprawdź, jak z nim walczyć.

artrozaArtroza to choroba zwyrodnieniowa, która powstaje w wyniku uszkodzenia chrząstki stawowej i na początku nie ma charakteru stanu zapalnego, który rozwija się dopiero potem. rozwojowi tej choroby sprzyjają urazy stawów oraz wady postawy, które obciążają stawy. Artrozie sprzyja również nadwaga oraz długotrwałe obciążenie stawów wynikające z charakteru wykonywanej pracy.

Artroza – takie daje objawy

  • ból, początkowo po wysiłku (np. aktywności fizycznej), potem nasilający się przy chodzeniu, wstawaniu
  • problemy ze zginaniem stawów (np. kolanowych)

Artroza – dlaczego powstaje
Istnieje wiele teorii na temat przyczyn powstawania zmian zwyrodnieniowych. Najczęściej wymieniane są:

  • reakcje autoimmunologiczne
  • obciążenie genetyczne
  • uraz
  • zaburzenia metaboliczne

Pani Katarzyna z Płocka: Artoza zabrała mi sprawność

Ból był nie do zniesienia – nie mogłam normalnie chodzi, artroza zatruwała mi każdy dzień. W Internecie dowiedziałam się o Revitum i teście diagnozującym problemy zdrowotne. Zapisałam się i nie żałuję. Specjalista w Revitum uważnie sprawdził mój organizm, wskazał obszary, które są słabsze. Dostałam indywidualną kurację dostosowaną do moich potrzeb. Dzięki dobrze dobranej kuracji bóle się zmniejszyły, sprawniej się poruszam. Dziękuję za test.

Specjalista Revitum radzi

Tradycyjna medycyna często jest bezradna nie tyle w leczeniu, ile w wykrywaniu przyczyn artrozy. Jednak bez wskazania źródeł stanu chorobowego leczenie może okazać się nieskuteczne, ponieważ nie zostały powstrzymane negatywne procesy zachodzące w organizmie. Dla właściwego zdiagnozowania oraz trwałego pozbycia się problemu, jakim jest artroza proponujemy Test Obciążeń Organizmu, który umożliwia poznanie stopnia obciążeń organizmu, powodujących powstawanie chorób – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń jest oparty na nowatorskiej metodzie diagnostycznej dr Volla, z powodzeniem stosowanej w krajach Europy Zachodniej. Umożliwia on pełną diagnostykę organizmu oraz poznanie jego “słabych punktów”. Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami – jest on w pełni bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu i omówieniu wyników ze Specjalistą Revitum możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże pozbyć się nagromadzonych szkodliwych substancji (toksyn, pasożytów, grzybów), które mogą powodować artrozę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>