Astma – problemy z oddychaniem ma coraz więcej Polaków

Duszności, nawracający kaszel, konieczność przyjmowania leków… Astma może skutecznie utrudnić życie. Sprawdź, jakie mogą być jej przyczyny oraz jak może sobie pomóc.

astmaSzacunkowe dane wskazują, że astma może dotyczyć nawet 30% populacji. Liczba zachorowań roku na rok rośnie, również w krajach, w których do tej pory ten problem zdrowotny nie był rozpowszechniony. Na wzrost liczby astmatyków wpływ ma rosnące zanieczyszczenie środowiska i coraz większa liczba toksyn we wdychanym powietrzu.

Objawy astmy

  • duszności
  • świsty
  • kaszel
  • ciężar w klatce piersiowej

Astma zatruwała życie pani Honoracie

Od dziecka miałam problem z alergią. Każdy okres pyleń to była tragedia – kaszel, katar, łzwiące oczy! Nie do wytrzymania! Brałam leki, ale one pomagały tylko doraźnie. Z wiekiem sytuacja się jeszcze pogroszyła – w nocy zaczęłam się dusić. Lekarz orzekł: to astma! Co roku nowe leki, coraz silniejsze, ale poprawa była tylko chwilowa. Już nie wiedziałam, co robić, żeby sobie pomóc, nie mogłam pracować. Koleżanka widząc, jak się męczę, podpowiedziała mi, że jest taki test, że on może mi pomóc. Byłam już tak umęczona, że stwierdziłam, że czemu nie. W Revitum specjalista wyjaśnił mi, w czym jest problem – w moim organizmie było pełno zarodników grzybów! Dostałam specjalną kurację oczyszczającą i już czuję efekty, mniej kaszlę, ataki dusznści minęły, a ja mam mnóstwo energii! Polecam test!

Astma – jej przyczyną może być grzybica
Astma oskrzelowa to choroba przewlekła, której objawy mogą się z biegiem czasu nasilać. Alergiczna nadwrażliwość płuc, która jest medyczną przyczyną astmy, ma swoje źródło w alergenie w postaci Grzybów Candida. Są obecne wszędzie – w powietrzu, w innych organizmach żywych. Atakują osoby, których układ odpornościowy jest słaby i nie poradzi sobie z odparciem ataków zarodników. Mają tendencję do bardzo szybkiego namnażania. Organizm na ich obecność reaguje objawami astmy – kaszlem, dusznościami.

Grzybica, która atakuje płuca
Specjaliści coraz częściej zwracają uwagę na możliwe powiązania astmy z rozwijającymi się w organizmie ogniskami grzybicy. Zarodniki grzybni mogą w błyskawicznym tempie namnażać się w płucach i powiększać stan zapalny. Osoba chora w tym czasie może doświadczać takich dolegliwości jak uporczywy kaszel, gorączka, ogólne osłabienie. Za powstawanie grzybicy płuc są odpowiedzialne grzyby z gatunku Aspergillus, które w łatwy sposób docierają do naszego organizmu i wykorzystują każdą okazję osłabienia naszych mechanizmów obronnych, by rozpocząć inwazję w płucach. Dlatego właśnie w przypadku zaobserwowania u siebie wspomnianych wyżej dolegliwości niezbędne jest jak najszybsze wykonanie Testu Obciążeń, dzięki któremu możliwe będzie poznanie stanu naszego zdrowia i szybkie przeciwdziałanie rozwojowi grzybicy.


Grzyby namnażające się w płucach mogą prowadzić do wielu poważnych powikłań zdrowotnych. Dlatego tak niezbędna jest w tym przypadku skuteczna diagnostyka w postaci Testu Obciążeń. Jego wykonanie nie wiąże się z żadnym nieprzyjemnymi dolegliwościami, jest on bowiem nieinwazyjny, bezbolesny i w pełni bezpieczny. Po jego wykonaniu i omówieniu ze specjalistą wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która umożliwi trwałe pozbycie się problemu grzybicy oraz wzmocnienie systemu immunologicznego. Wykonaj Test i dowiedz się, jak sobie pomóc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>