Czy wiesz, że awitaminoza może powodować zaburzenia sercowe?

Wpływ witamin na zdrowie człowieka został już dawno udowodniony na drodze wielu badań i doświadczeń i stał się po prostu faktem naukowym. Dlatego też wiele osób zażywa witaminy w postaci tabletek, aby uniknąć ich niedoboru, czyli awitaminozy. Skutkiem awitaminozy są zaburzenia przemian metabolicznych, prowadzące do powstania groźnych chorób, m.in.:zaburzenia czynności serca, zaburzenia żołądkowo- jelitowe, niedorozwój mięśni.

”Witaminy są to związki niezbędne w naszym organizmie, które muszą być dostarczane do ustroju z żywnością ponieważ organizm sam nie potrafi ich wytworzyć. Są one regulatorami przemiany materii. Współdziałają z wieloma enzymami i pełnią rolę biokatalizatorów. Ich niedobór lub brak wywołuje różne groźne schorzenia. Może też być czynnikiem współsprawczym lub współistniejącym z chorobą nowotworową (w fazie nowotworowego wyniszczenia). Wypadanie włosów, ciągłe zmęczenie, wzmożona potliwość, łamliwe paznokcie – zauważenie takich objawów powinno skłonić do refleksji nad dietą, bo to właśnie jedząc, dostarczamy ciału witamin albo też nie dostarczamy, jeśli odżywiamy się daniami typu fast food.” – ostrzegają specjaliści z Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Obejrzyj nasz film i dowiedz co może być przyczyną awitaminozy:

tarczyca

Oto lista najczęstszych objawów awitaminozy:

  • Wypadanie włosów (niedobór witaminy A)
  • Otępienie i brak sił fizycznej (niedobór witaminy B)
  • Nienaturalna bladość i wieczne zmęczenie (niedobór witaminy B)
  • Krwawienie z jamy ustnej i zapalenia dziąseł (niedobór witaminy C)
  • Wzmożona potliwość (niedobór witaminy D)
  • Nadpobudliwość i kłopoty z koncentracją (niedobór witaminy E)
  • Siniaki i krwawienia (niedobór witaminy K)

Do szybkiego rozpoznania awitaminozy konieczne jest szybkie wykonanie Testu Obciążeń. Test określa stan całego organizmu, nie zwlekajmy wiec i sprawdźmy co jest przyczyna powyższych objawów.

Barbara z Krakowa, 34 lata

”Od 2 lat co pewien czas nasilały mi się bóle głowy i byłam otępiona. Przez ten okres straciłam prawie chęć do życia. Bagatelizowałam ten problem zrzucając to na zmęczenie i niewyspanie. Początkowo nie myślałam również by z tym problem iść do specjalisty. Dopiero po roku i powtarzającym się uciążliwym problemie i pogorszeniu się relacji rodzinnych przez moje wieczne złe humory, w końcu zdecydowałam się wybrać do lekarza. Niestety specjalista nic nie wykrył, zalecił mi jedynie więcej ruchu i aktywności. Którego dnia w pracy, koleżanka widząc mój fatalny stan psychiczny poleciła bym wykonała test, który określa stan całego organizmu, dzięki czemu można ustalić przyczyny problemów, a następnie dobrać indywidualną kurację!”

Specjalista radzi

”Witaminy pełnią rolę regulującą w naszym organizmie, znajdują się w pożywieniu, które codziennie zjadamy, lub są produkowane w organizmie(D, K i B). Znaczy to, że jadłospis powinien być tak opracowany, by witaminy te znajdowały się w produktach żywnościowych, bowiem ich minimalne ilości, obecne w naturalnych produktach żywnościowych, zapewniają organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Gdy nie jesteś pewien skąd bierze się ciągłe zmęczenie, otępienie, krwawienia niewiadomego pochodzenia to wykonaj Test Obciążeń Organizmu. Lepiej nie ryzykować, test jest w stanie szybko wykryć prawdziwa przyczynę dolegliwości.”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Jest skuteczny sposób na rozpoznanie awitaminozy i jej szybkie wyeliminowanie

Niewielkie odwitaminizowanie nie jest przyczyną poważnych schorzeń, ale stwarza ryzyko zaburzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego witaminy potrzebne są do utrzymania zdrowia. Jeśli błahe problemy zdrowotne się pogłębiają, to nie leczmy je na własna rękę, tylko wykonajmy Test Obciążeń Organizmu. Test Obciążeń wskaże w jakiej kondycji jest nasz organizm, układ odpornościowy a także układy i narządy. Sprawdzi jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Co więcej w trakcie jednego testu, który trwa ok. 45 minut, jeżeli zajdzie taka potrzeba specjalista przeprowadzający test dokładnie wyjaśni i omówi wyniki. Dobierze indywidualną, naturalną kurację, która pomoże w odzyskaniu dobrego zdrowia i samopoczucia.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>