Badanie cytologiczne – co powinnaś o nim wiedzieć

Badanie to jest jedną z najpopularniejszych form diagnozowania zmian nowotworowych w obrębie szyjki macicy. Dowiedz się więcej na temat badania cytologicznego i sprawdź, jak przygotować się do tej formy diagnostyki.

Badanie cytologiczne to często stosowana metoda diagnozowania problemów ze zdrowiem intymnym.  Cytologia to bardzo popularna i powszechnie stosowana metoda wykrywania zmian nowotworowych rozwijających się w szyjce macicy. Jego zaletą jest bezbolesność i czas wykonania – trwa zalednie kilka minut. W trakcie badania lekarz pobiera z szyjki macicy złuszczony nabłonek, który następnie poddawany jest ocenie mikroskopowej.

Specjaliści zalecają, by wszystkie kobiety, które ukończyły 25. rok życia wykonywały to badanie co najmniej raz na 3 lata. Osoby obciążone genetycznie (w których rodzinach były przypadki zachorowań na raka) powinny badać się jeszcze wcześniej.

Badanie cytologiczne – ważne zalecenia
W badaniu cytologicznym istotny jest czas jego wykonania – zaleca się, by zostało ono wykonane najwcześniej 2 dni po zakończeniu krwawienia oraz minimum 4 dni przed spodziewanym terminem kolejnej miesiączki. Najlepszy czas na to badanie to pierwsza połowa cyklu. Na 4 dni przed badaniem nie wolno wykonywać żadnych irygacji ani stosować środków dopochwowych. W dniu poprzedzającym badanie wskazane jest powstrzymanie się od kontaktów seksualnych.

Pani Halina z Poznania miała dość dolegliwości intymnych

Od czasu urodzenia dziecka coś się w moim organizmie rozregulowało. Ciągle łapałam jakieś infekcje, przez kilka miesięcy leczyłam grzybicę. Nikt nie mógł mi pomóc, a chodziłam do wielu lekarzy, w pewnym momencie korzystałam również z pomocy medycyny alternatywnej. Jednak to wciąż nie dawało żadnego efektu. Aż kiedyś koleżanka podpowiedziała mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zaciekawiłam się tym tematem i zapisałam na wizytę. Dzięki temu dowiedziałam się, dlaczego mam te problemy kobiece i co mogę zrobić, by się ich na stałe pozbyć. Dzisiaj czuję znaczną zmianę w swoim zdrowiu – grzybica ustępuje, nie mam już upławów i nic mnie nie boli. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Każda niepokojąca zmiana w stanie zdrowia lub też pojawienie się specjalistycznych objawów powinny być konsultowane i badane przez specjalistów. Badanie cytologiczne może być bardzo pomocne w diagnostyce zmian nowotworowych, warto jednak pamiętać o zapobieganiu powstawaniu chorób. Niezbędna jest tu skuteczna całościowa diagnostyka organizmu oraz pozbycie się nagromadzonych grzybów, pasożytów i toksyn, które przyczyniają się do rozwoju problemów zdrowotnych, w tym m.in. infekcji kobiecych narządów rodnych. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które umożliwia sprawdzenie sprawności działania układu odpornościowego oraz stopnia jego obciążenia szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie. Wykonanie testu jest zupełnie nieinwazyjne, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. W Revitum test jest wykonywany jest jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalną opiekę. Po omówieniu wyników testu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, która pomoże w oczyszczeniu organizmu ze szkodliwych substancji oraz pozwoli na stałe pozbyć się dolegliwości zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>