Bakteryjne zapalenie pochwy – problem 60 proc. kobiet, sprawdź czy także i twój!

Bakteryjne zapalenie pochwy to problem, który może dotyczyć każdej kobiety niezależnie od jej wieku. Przy braku skutecznego leczenia przykre dolegliwości mogą ciągnąć się miesiącami. Sprawdź, jak w skuteczny sposób możesz pozbyć się problemów intymnych i zadbać o swoje zdrowie.

Stna zapalny pochwy to rezultat zachwiania równowagi bakteryjnej w obrębie narządów inymnych. Za pojawienie się niekorzystnych zmian w pochwie mogą odpowiadać bakterie, grzyby lub pasożyty.

Bakteryjne zapalenie pochwy może dotyczyć każdej kobiety. Klasyczne objawy bakteryjnego zapalenia pochwy to:

 • świąd
 • pieczenie
 • zaczerwienienie okolic intymnych
 • ból w trakcie stosunku i podczas oddawania moczu
 • specyficzny zapach
 • upławy – wodniste, o serowej konsystencji

Istnieje wiele czynników, które sprzyjają pojawianiu się dolegliwości intymnych. Oto niektóre z nich:

 • częste irygacje
 • korzystanie z basenów
 • duża liczba partnerów seksualnych
 • brak higieny
 • nieprawidłowe odżywianie (restrykcyjna dieta)
 • stres

Bakteryjne zapalenie pochwy było problemem pani Jagody z Gliwic

Dopóki mnie samej to nie spotkało, nie mogłam uwierzyć, że to możliwe, żeby miesiącami nie móc pozbyć się takich krępujących dolegliwości. U mnie to trwało prawie rok, zanim pozbyłam się tego problemu. Zaczęło się od pieczenia i swędzenia. Myślałam sobie, że pewnie jakaś niegroźna infekcja, że samo przejdzie. Niestety, nie przeszło, a ja zaczęłam wędrówkę po lekarzach. Wiedziałam już, że mam zapalenie pochwy, ale żaden z medyków nie umiał mnie wyleczyć na stałe. Brałam jakieś tabletki, stosowałam żele, maści. Nic nie pomogło albo pomogło na chwilę, a potem problem powracał. Zaczęłam stosować probiotyki, stosowałam jakieś diety, które rzekomo miały na to pomóc. Oczywiście, zero efektu. W końcu, kiedy byłam już kompletnie wykończona walką z tą okropną chorobą, dowiedziałam się, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam się i nie żałuję – dzięki Testowi Obciążeń w końcu wiem, dlaczego ciągle chorowałam, a najważniejsze, że dzięki przypisanej kuracji czuję, że jest coraz lepiej – objawy ustępują i mam nadzieję, że ten problem już nigdy nie powróci.

Specjalista Revitum radzi

Każda zmiana flory bakteryjnej pochwy powinna być obiektem naszej troski. Pojawienie się takich objawów jak pieczenie czy upławy to wyraźny znak, że została zaburzona równowaga organizmu. Wspomniane dolegliwości mogą mieć również związek z osłabieniem pracy układu immunologicznego. W celu pozbycia się dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu, które pozwala na określenie przyczyn uporczywych i nawracających dolegliwości. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie stopnia obciążenia organizmu pod kątem obciążenia grzybami, pasożytami, metalami ciężkimi czy wirusami. Wykonanie testu jest zupełnie nieinwazyjne, bezbolesne i w pełni bezpieczne. W jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. W Revitum test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalną opiekę. Po omówieniu wyników możliwe jest dobranie kuracji, która pozwoli na dobranie skutecznych metod zwalczania dolegliwości i pozbycia się ich przyczyn.


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy (- 40 zł!) na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>