Odchudzanie może być proste! Musisz tylko poznać przyczyny otyłości

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła sprawozdanie, z których wynika, że ponad miliard ludzi na całym świecie ma nadwagę, a około 300 milionów z tych osób cierpi na otyłość. Odchudzanie wcale nie musi być katorgą. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy, że pierwszym krokiem jest poznanie przyczyny własnej otyłości. Dopiero wtedy można zacząć skuteczne odchudzanie.

Statystyki WHO podkreślają fakt, że problem nadwagi i otyłości w ciągu ostatnich kilku lat urósł już do rozmiarów epidemii. Wskaźniki otyłości na całym świecie różnią się znacznie i w niektórych krajach są wyższe niż w innych. Może to być zaskoczeniem, ale w co dziesiątym kraju na całym świecie ponad 60 procent populacji ma nadwagę.

“Aż 59 procent Polek, twierdzi, że waży więcej niż chce! Spośród nich 72 procent przyznaje się, że przynajmniej raz w życiu próbowało schudnąć. Natomiast tych, którym się to udało, jest stosunkowo niewiele – ok. 23 procent. Jak więc znaleźć sposób na skuteczne schudnięcie? Badania wskazują, że Polki bardzo sceptycznie podchodzą do wszelkiego rodzaju magicznych pigułek wspomagających odchudzanie. Zarówno leki na receptę, jak i parafarmaceutyki cieszą się małym zainteresowaniem. Uważamy, że mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie (24 procent), nie wierzymy w ich skuteczność (26 procent), sądzimy, że są zbyt drogie (16 procent). Do ich stosowania przyznaje się zaledwie 3 procent kobiet, choć dla osób, którym trudno wytrwać na diecie, środek dający uczucie sytości może okazać się pomocny. Ale decyzję zawsze musimy podjąć z lekarzem.”- wyjaśnia Raport „Polki o odchudzaniu”.

Najskuteczniejsze odchudzanie

Kiedy zwykłe odchudzenie przeradza się w poważniejszą chorobę?

Anoreksja, czyli jadłowstręt, to choroba która zaczyna się niepostrzeżenie od zwykłego odchudzania albo od chęci zmiany wyglądu, którego nie akceptujemy. Droga między odchudzaniem, a anoreksją jest jednak bardzo krótka. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, gdzie kończy się granica między odchudzaniem a zaczynają się zaburzenia odżywiania.

Co powinno zaniepokoić:

  • mniejsza odporność – większa podatność na przeziębienia oraz różne infekcje,
  • osłabienie kondycji włosów,
  • rzadsze miesiączki,
  • uczucia zimna,
  • ciągłe zmęczenie, osłabienie,
  • obniżenie libido,
  • wstręt do jedzenia, bóle brzucha pojawiające się po posiłkach.

W takich wypadkach koniecznie jest wykonanie Testu Obciążeń, który kompleksowo oceni stan twojego zdrowia. Przede wszystkim jednak pomoże w ustaleniu przyczyn otyłości, a dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze odchudzanie jest kontrolowane i nie przyniesie efektów ubocznych.

Katarzyna z Warszawy, 35 lat

“Któregoś dnia w pracy wezwał mnie do siebie szef. Powiedział, że ma złe wiadomości ponieważ ze względu na trudną sytuację zmuszeni są dokonać redukcji zatrudnienia ze skutkiem natychmiastowym. Te słowa utkwiły mi w głowie i nie mogłam się ich pozbyć. Byłam jedynym pracownikiem z nadwagą w całym biurze i jedynym, którego zdecydowali się zwolnić! Mój szef nawet nie musiał wyjaśniać dlaczego padło na mnie, to jak na mnie wówczas popatrzył było wystarczająco wymowne. Nie miałam pracy, żadnych bliskich przyjaciół, a za każdym razem podczas rozmowy kwalifikacyjnej spojrzenia rekrutujących mówiły same za siebie. Wiedzieli, że mnie nie zatrudnią jeszcze zanim zdążyłam przedstawić swoje kwalifikacje. Wszystko dlatego że byłam gruba. To był pierwszy krok do tego, żeby zacząć kontrolować swoje życie, a przede wszystkim być szczerą wobec samej siebie. Nie pozostawało nic innego jak wziąć się za siebie na poważnie! Początkowo próbowałam stosować popularne diety,ale nie przynosiły one żadnych widocznych rezultatów. Na szczęście w porę dowiedziałam, się o teście, który określa stan całego organizmu, dzięki czemu można ustalić przyczyny otyłości, a następnie dobrać indywidualną kurację.”

Specjalista radzi

“Jeśli masz nadwagę, zanim zaczniesz się odchudzać, zgłoś się koniecznie do specjalisty, aby wykonać Test Obciążeń Organizmu. Jest to konieczne również wtedy, kiedy chorujesz na serce, czy choroby układu krążenia. Duża otyłość wymaga osobnego traktowania. Lepiej nie odchudzać się na własną rękę, tylko zaufać specjalistom. Wizyta u specjalisty jest również potrzebna wtedy, kiedy w trakcie odchudzania pojawiają się symptomy, które nas niepokoją lub także wtedy, kiedy w krótkim czasie planujemy zrzucić wiele kilogramów, a niekoniecznie jesteśmy otyli. Powodem twoich trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów mogą być także obciążenia organizmu, takie jak toksyny, metale ciężkie, grzyby, pasożyty czy problem z metabolizmem glutenu. Warto więc wykonać Test Obciążeń Organizmu, który kompleksowo oceni stan Twojego zdrowia”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Zrzuć zbędne kilogramy szybko i bez powikłań!

Toksyny i gluten to tylko jedne z kilku przykładów dlaczego nie udaje nam się schudnąć, a kiedy jednak się uda to atakuje nas mityczny efekt jo-jo. Czasami problemem jest także grzybica. Wtedy rozwijające się grzyby potrzebują dużo cukru i węglowodanów do życia, a my zaczynamy mieć ochotę na słodkie pokarmy. I tej ochocie ulegamy. Za obciążenia mogą więc być odpowiedzialne “nadprogramowe” kilogramy. Na szczęście łatwo jest je usunąć. Idealna sylwetka jest o jeden Test Obciążeń Organizmu od ciebie! Po teście, który trwa niecałe 45 minut i jest bezbolesny, otrzymasz dokładną i indywidualną formę kuracji oczyszczającej i już po kilku dniach zaczniesz widzieć różnicę i czuć się lżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>