Ból barku – co może go powodować?

Ból w okolicy barkowej może sygnalizować różne problemy zdrowotne i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Szacuje się, że ten problem zdrowotny może przynajmniej raz w życiu dotyczyć nawet 43 proc. osób. Dowiedz się, jak możesz zwalczyć tę dolegliwość.

ból barkuIstnieje typów dolegliwości, których objawem może być ból barku. Oto niektóre z nich:

  • uszkodzenie stożka rotatorów – uraz powstający zazwyczaj w wyniku długotrwałego powtarzania tych samych ruchów, np. podczas gry w siatkówkę. Dolegliwość ta może się również pojawić przy nagłym szarpnięciu. W efekcie chory odczuwa silny ból przy próbach podniesienia ręki do góry czy też zakładania ręki na plecy. Ból barku pojawia się również w nocy.
  • zamrożony bark – łączy się ze zmniejszeniem podatności torebki stawu ramiennego. W wyniku tego procesu niemożliwe staje się wykonywanie pełnego ruchu. Chorzy mają często uczucie sztywności w barku oraz skarżą się na ból. Dolegliwości te mogą być odczuwane przez bardzo długi czas, nawet do 3 lat.

Sprawdź, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:


Pani Patrycja z Lęborka: Ból barku był moim przekleństwem

Jestem aktywną osobą, często gram w siatkówkę, ćwiczę, więc myślałam, że to może zwykła kontuzja, bo w pewnym momencie zaczął mnie bardzo boleć bark. Nie mogłam nim ruszać, bo cały czas pojawiał się w nim ból. W nocy co chwila się budziłam, bo ból był zbyt silny. Brałam środki przeciwbólowe, ale zaczęła mnie boleć wątroba, więc musiałam je odstawić. Byłam u kilku lekarzy, potem na rehabilitacji, ale to nic nie dało – każdego dnia towarzyszył mi ból. Rozmawiałam o tym z mamą, powiedziała mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Uznałam, że spróbuję. Nie zawiodłam się – specjalistka profesjonalnie przeprowadziła test, dowiedziałam się, dlaczego mam te problemy z barkiem. Dostałam specjalną kurację, dzięki której ból barku ustępuje, a ja mogłam wrócić do sportu. Polecam ten test.

Specjalista Revitum o bólu barku

Ból barku to częsty problem nie tylko osób, które uprawiają sport. Ta dolegliwość może również pojawić się w każdym wieku. Dolegliwości bólowe, problemy z poruszaniem ramieniem i ręką mogą wskazywać na zachodzące w organizmie niekorzystne zmiany. W celu sprawdzenia przyczyn problemów z barkiem niezbędna jest całościowa diagnostyka organizmu w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to najnowsze osiągniecie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu, które pozwala na określenie przyczyn powstawania dolegliwości oraz umożliwia zapobieganie rozwojowi poważnych schorzeń. Wykonanie testu umożliwia sprawdzenie sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz sprawności układu odpornościowego. W trakcie jego wykonywania nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nie zajmuje on wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu rezultatów testu ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która wzmacnia siły witalne organizmu oraz pozwoli na poprawę sprawności stawów i kości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>