Ból kolana – nie lekceważ go, to może być sygnał poważnej choroby!

Problemy z chodzeniem, bieganiem, ból przy wstawaniu… Wielu z nas przynajmniej kilka razy w życiu ma problemy z kolanami. Niestety, ta dolegliwość jest często lekceważona, co może skutkować poważnymi problemami z poruszaniem się w przyszłości lub też nawet inwalidztwem. Dowiedz się więcej na temat skutecznych metod dbania o stan swoich kolan.

ból kolanaNaszym kolanom szkodzą wszelkie obciążenia, które nie wynikają z uwarunkowań fizjologicznych. Prowadzą one do powstawania poważnych przeciążeń, co może w przyszłości prowadzić do pojawienia się poważnych kontuzji i dolegliwości bólowych. Wśród czynników sprzyjających powstawaniu bólu kolana możemy wyróżnić:

  • uprawianie silnie obciążających staw sportów ekstremalnych
  • brak odpowiedniego przygotowania i rozgrzewki przed aktywnością fizyczną (np. przed jazdą na nartach czy desce snowboardowej)
  • dźwiganie ciężarów (np. w pracy)
  • mikrouszkodzenia powstające w wyniku uprawiania sportów na twardych nawierzchniach (np. bieganie czy koszykówka)
  • brak ruchu, siedzący tryb życia
  • nadwaga i otyłość
  • nieprawidłowo dobrane obuwie – szpilki, wąskie noski butów mogą powodować wadliwą postawę, a w konsekwencji prowadzić do uszkodzenia stawów kolanowych

Ból kolana a borelioza
Wśród różnych przyczyn powstawania problemów z kolanami warto również wymienić wpływ pasożytów oraz toksyn, które mogą uszkadzać staw kolanowy. Krętki Borelia, które mogą dostać się do krwi po ugryzieniu przez zarażonego nimi kleszcza mogą powodować stan zapalny.

W celu określenia przyczyn problemów z kolanami warto wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:


Pan Wojciech ze Szczecina skarżył się na poważny ból kolana

Nie wiedziałem, co mi dolega, kiedy pewnego dnia po treningu piłki nożnej poczułem bardzo silny ból w kolanie. Okłady, odpoczynek, maści – nic nie pomagało. Poszedłem do lekarza, potem do następnego, jednak każdy mówił coś innego, nie przekonywało mnie to zupełnie. Zacząłem szukać pomocy w medycynie alternatywnej, jednak tam też rezultatu nie było. Kiedyś rozmawiałem z kolegą i się żaliłem, że mnie boli kolano, że nie mogę biegać czy nawet szybciej chodzić. Na to on mi powiedział, że jest test, który diagnozuje przyczyny chorób, że zrobił i jemu to pomogło. Zaciekawiłem się tym i uznałem, że nie ma co zwlekać, może to pomoże. Rzeczywiście, nie zawiodłem się – dowiedziałem się, dlaczego boli mnie kolano oraz co mogę zrobić, aby sobie pomóc. Dostałem specjalną kurację, która naprawdę mi pomaga. Kolano mam coraz zdrowsze i sprawniejsze, a co więcej: zyskałem nową energię i witalność. Polecam ten test.


Specjalista Revitum na temat bólu kolana

Istnieje wiele przyczyn powstawaniu bólu kolana, m.in. bakteriologiczne czy zwyrodnieniowe. Nie warto zwlekać z zadbaniem o swoje zdrowie, ponieważ czas działa na niekorzyść naszych stawów. Tylko dobranie skutecznych metod zaradczych może spowodować, że problemy z bólem kolan odejdą w niepamięć. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu. To nowoczesna metoda diagnostyki, dając pełny obraz niekorzystnych zmian w obszarze funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia szkodliwymi substancjami – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne oparte na formule opracowanej przez niemieckiego specjalistę dra Volla. Dzięki temu możliwe jest zbadanie całego organizmu pod kątem niebezpiecznych dla zdrowia obciążeń, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan naszych narządów wewnętrznych. Test Obciążeń to sprawdzony sposób na określenie poziomu obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami (pasożytami, toksynami czy alergenami). Test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co zapewnia najwyższą jakość obsługi. Wykonanie testu jest zupełnie bezbolesne, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Po omówieniu wyników testu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pomoże w pozbyciu się problemów ze zdrowiem i wzmocni pracę narządu ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>