Ból łydek – objaw, który zbyt często lekceważymy

Ból łydek może być początkiem poważnej choroby i wskazywać na poważne zaburzenia w pracy narządów wewnętrznych. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o dolegliwościach bólowych łydek oraz co możesz zrobić, by cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

ból łydekBolą Cię łydki? Sprawdź krążenie!
Ból łydek, ale również uczucie ciężkości, obrzęki i skurcze mogą wskazywać na poważne problemy z niewydolnością żylną. Szacunkowe dane, że ból łydek towarzyszy 75 proc. osób, które zmagają się z tą dolegliwością. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto skonsultować ból łydek ze specjalistą. Wciąż jednak wiele osób lekceważy ten problem, co może skutkować późniejszymi powikłaniami i niewydolnością krążenia.

Inne możliwe przyczyny pojawienia się dolegliwości bólowych to:

  • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
  • miażdżyca tętnic
  • niedobory ważnych substancji odżywczych i minerałów, np. magnezu
  • naciągnięcie lub zerwanie ścięgien i wiązadeł

W celu określenia przyczyn dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu.

Obejrzyj film i dowiedz się, jak obciążenia wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Ludmiła z Bydgoszczy: Ból łydek to była moja codzienność

Zaczęło się od jak mi się wydawało, niegroźnego mrowienia w nogach i delikatnego bólu. Zlekceważyłam to zupełnie, byłam w ciągłym biegu, nawet nie miałam kiedy się tym zająć, bo moją uwagę pochłaniały dzieci i praca. Jednak kiedy ból łydek zaczął się powiększać i budził mnie w nocy, postanowiłam coś z tym zrobić. Na początek próbowałam sama się leczyć, ale to nic nie dało. Poszłam do lekarza, dostałam jakieś preparaty, które jednak miały tyle skutków ubocznych, że szybko przestałam je brać. Zaczęłam szukać jakiejś pomocy w sieci. Natknęłam się na informację, że jest test, dzięki któremu można stwierdzić, co nam dolega. Nie czekałam, tylko się zapisałam i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona. Specjalistka wyjaśniła mi, dlaczego choruję, skąd się bierze ten ból łydek. Dostałam kurację dobraną do mojego problemu zdrowotnego, która naprawdę działa – ból powoli ustępuje, nie mam już tego nieprzyjemnego mrowienia. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Ból łydek może wskazywać zarówno na przejściową niedyspozycję organizmu, jak i nacy układu immunologicznego. Każda, nawet najmniejsza dolegliwość powinna być konsultowana ze specjalistami, którzy mają doświadczenie w diagnozowaniu dolegliwości. W celu określenia co nam dolega i dobrania skutecznej formy pomocy warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, jak naprawdę funkcjonują nasze narządy wewnętrzne. – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorska formuła umożliwiająca diagnozowanie przyczyn powstawania problemów zdrowotnych. Dzięki sprawdzonej metodzie opracowanej przez niemieckiego lekarza dra Volla możliwe jest nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu już na poziomie komórkowym. Umożliwia to nie tylko skuteczne diagnozowanie przyczyn chorób, ale również zapobieganie ich powstawaniu. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. W Revitum jest on przeprowadzony jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalizm obsługi. Po omówieniu wyników możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pomoże w pozbyciu się problemów zdrowotnych i zyskaniu trwałej witalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>