Bóle mięśni – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Bóle mięśni to częsty problem 75 proc. Polaków. Może ona wskazywać zarówno na chwilową niedyspozycję, jak i na poważne problemy zdrowotne. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, jak możesz zadbać o sprawność swoich mięśni.

Bóle mięśni – takie są ich najczęstsze przyczyny:
ból mięśni

  • intensywny trening – wzmożony wysiłek fizyczny może prowadzić do uszkodzenia włókien mięśniowych, co może powodować powstawanie dolegliwości bólowych
  • powikłanie w infekcjach wirusowych
  • efekt przyjmowania leków uszkadzających komórki mięśni (np. w chemioterapii)
  • przeziębienie i grypa
  • fibromialgia – przewlekła choroba, w której występują częste bóle mięśni i stawów
  • reumatyzm

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy (- 40 zł!) na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Pan Tomasz z Wrocławia często odczuwał bóle mięśni

Jestem sportowcem, więc kontuzje nie są mi obce, jednak zaniepokoiłem się, kiedy właściwie po każdym treningu zacząłem odczuwać ból. Nie dawało mi to spokoju, bo wiedziałem, że prawidłowo się rozgrzewam i nie wykonują forsownych ruchów. Jednak bóle mięśni narastały, nawet wtedy, kiedy nie uprawiałem sportu. Zmartwiłem się tym i poszedłem do lekarza. Jednak jego diagnoza niezbyt mnie przekonała, dlatego też zacząłem szukać innych rozwiązań. Kolega powiedział, mi że jego żona była na teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Uznałem, że warto spróbować, może to coś pomoże. W Revitum dowiedziałem się, dlaczego źle się czuję, skąd biorą się te dolegliwości bólowe. Dostałem specjalną kurację, dzięki której teraz nie mam już problemu z tymi bólami i jest w pełni sprawny.

Bóle mięśni zawsze powinny wzbudzić nasze zainteresowanie

Wiele osób lekceważy ten problem zdrowotny, uznając, że to chwilowe niedomaganie, “uroda wieku” lub też zbyt intensywna aktywność fizyczna. W wielu przypadkach bóle mięśni są jednak sygnałem, że nasz organizm nie radzi sobie z nagromadzonymi obciążeniami, które upośledzają pracę wszystkich narządów. W celu sprawdzenia, w czym tkwi przyczyna złego samopoczucia, warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń jest oparty na nowatorskiej metodzie diagnostycznej dr Volla z powodzeniem stosowanej przez specjalistów w Europie Zachodniej. Umożliwia on pełną diagnostykę organizmu oraz poznanie jego “słabych punktów”, w tym obciążenia pasożytami, grzybami, reakcjami autoimmunologocznymi . Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami – jest on w pełni bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Test nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników ze Specjalistą Revitum możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże pozbyć się przyczyn powstawania boli mięśni oraz przywrócić harmonijną pracę narządów wewnętrznych.


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy (- 40 zł!) na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>