Ból stawów – codzienna zmora 85 proc. dojrzałych Polaków

Według danych portalu ONA dolegliwości bólowe związane ze zmianami zwyrodnieniowymi odczuwa przeważająca większość osób, które ukończyły 40. rok życia. Przyczyny problemów ze stawami mogą być bardzo różne, dlatego tak ważna jest skuteczna diagnostyka, dzięki której będzie można poznać źródło dolegliwości.

ból stawówNajczęstsze przyczyny bólu stawów to:

  • reumatoidalne zapalenie stawów (rzs)
  • dna moczanowa
  • borelioza
  • choroba zwyrodnieniowa stawów
  • toczeń
  • choroby zakaźne (różyczka, ospa)

Boisz się bólu stawów? Bez zdrowego stylu życia ani rusz!
To, w jaki sposób na co dzień funkcjonujemy, ma bardzo duże znaczenie dla prawdopodobieństwa pojawienia się problemów ze stawami. Siedzący tryb życia, nadwaga, dieta uboga w substancje odżywcze powodują obciążenie stawów i przyspieszają proces ich zużywania. Dlatego w celu zapobiegania chorobom stawów konieczne jest dbanie o regularną aktywność fizyczną, wzbogacanie diety o zdrowe produkty oraz precyzyjnie dobrana suplementacja.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Grażynie z Łodzi dokuczał ból stawów

Nie wiedziałam, co mam zrobić, jak sobie pomóc… Całe dnie bolały mnie stawy, nie mogłam chodzić, podbiec do autobusu. Byłam u różnych lekarzy, nawet do zielarza poszłam. Jednak nikt mi nie pomógł. Byłam tym już zmęczona i nie wiedziałam, co z tym zrobić. Dowiedziałam się o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Z ciekawości zapisała się na test. Specjalistka powiedziała mi, co jest nie tak, dlaczego choruję. Dostałam specjalną kurację, dzięki której mam dzisiaj problem bólu stawów w głowy.

Ból stawów – ważny sygnał ze strony organizmu

Ból stawów, uczucie sztywności, deformacje stawów – te wszystkie objawy powinny skłonić nas do jak najszybszego skonsultowania swojego stanu zdrowia ze specjalistą. Może być to powiem znak, że nasz organizm nie radzi sobie z usuwaniem toksyn i rosnącym poziomem obciążeń. W celu sprawdzenia stanu narządów wewnętrznych niezbędne jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Test Obciążeń dzięki swojej nowoczesnej formule diagnostycznej opracowanej przez dra Volla umożliwia poznanie sposobu pracy narządów wewnętrznych oraz sprawności układu immunologicznego. Dzięki temu możliwe jest poznanie przyczyn problemów z zatokami szczękowymi. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami – jest on w pełni nieinwazyjny i bezbolesny. Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pomoże w pozbyciu się problemów z zatokami oraz poprawi samopoczucie oraz witalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>