Ból stawu biodrowego – sprawdź, z czym może mieć związek

Ból stawu biodrowego może mieć związek z wieloma poważnymi schorzeniami. Nie warto lekceważyć dolegliwości, ponieważ mogą zwiastować zachwianie równowagi organizmu. Dowiedz się więcej na temat problemów ze stawami biodrowymi.

ból stawu biodrowegoProblemy ze stawami biodrowymi są zazwyczaj kojarzone z dolegliwościami starości (szacuje się, że dotykają 4 proc. osób po 60. roku życia). Jednak ból czy mniejsza sprawność ruchowa mogą również pojawić się u osób młodszych. Mimo postępu medycyny wciąż nie stwierdzono, dlaczego część seniorów zachowuje pełną sprawność stawów, a u części z nich pojawiają się zmiany chorobowe.

Ból stawu biodrowego zazwyczaj łączy się z pogorszeniem sprawności, problemami z poruszaniem się, wstawaniem rano z łóżka itp. Wiele osób, u których diagnozuje się problemy z biodrem, jednocześnie utyka. Bardzo często przyczyną powstawania bólu są zmiany zwyrodnieniowe. W celu zapobiegnięcia dalszemu rozwojowi choroby oraz zwiększeniu sprawności ruchowej stosuje się różne metody leczenia. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • farmakoterapię (leki przeciwzapalne i przeciwbólowe)
  • kinezyterapię (np. aerobik, zajęcia w wodzie)
  • fizjoterapię
  • krioterapię
  • elektrostymulację

Zobacz, jak obciążenia organizm mogą wpływać na nasze zdrowie:

Pani Katarzyna z Łodzi: Ból stawu biodrowego utrudniał mi codzienne funkcjonowanie

Pewnego dnia potknęłam się na schodach i od tego czasu czułam, że z moim biodrem jest coś nie tak. Zaczęłam kuleć, ból był coraz silniejszy. Nie mogłam już wyjść na zakupy, spotkać się z koleżanką. Przypisane przez lekarza środki nie pomagały. W internecie znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Bardzo chciałam sobie pomóc, więc nie czekałam, tylko zapisałam się. W Revitum dowiedziałam się, dlaczego choruję, skąd bierze się ból stawu biodrowego. Dostałam specjalną kurację, dzięki której cieszę się coraz lepszym zdrowiem, wróciła mi chęć do życia i powoli zapominam o bólu.

Specjalista Revitum o bólu stawu biodrowego

Ta dolegliwość być poważną przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Nasze ciało intensywnie reaguje na wszelkie nieprawidłowości w pracy organów wewnętrznych. Osłabienie pracy układu immunologicznego, ciągły stres i niezdrowy tryb życia mogą prowadzić do upośledzenia pracy narządów wewnętrznych. W celu określenia przyczyn bólu barku warto wykonać
Test Obciążeń Organizmu- mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki organizmu. Dzięki sprawdzonej formule opartej na metodzie niemieckiego lekarza dra Volla możliwe jest sprawdzenie stanu narządów wewnętrznych na poziomie komórkowym oraz ocenienie sprawności funkcjonowania układu odpornościowego. Test pozwala na określenie poziomu obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami (grzybami, pasożytami, toksynami), które mają negatywny wpływ na stan naszego zdrowia. Test jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, nie powoduje również żadnych reakcji bólowych. W Revitum test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów. Po jgo wykonaniu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, dzięki której możliwe będzie pozbycie się dolegliwości związanych z bólem stawu biodrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>