Ból w tyle głowy – czy należy się go bać?

Odczuwasz dziwne dolegliwości? Ból w tyle głowy nie daje Ci spokoju? Zastanawiasz się, czy to coś poważnego? Nie czekaj, aż stan Twojego zdrowia się pogorszy. Sprawdź, co może oznaczać ból w tyle głowy i zadbaj o swoje zdrowie.

ból w tyle głowyBól w tyle głowy może być jedynie oznaką drobnych dolegliwości, jednak w niektórych przypadkach może sygnalizować poważne problemy zdrowotne. Jeśli dodatkowo towarzyszą mu takie objawy jak gorączka czy zaburzenia świadomości, tym bardziej wskazana jest jak najszybsza interwencja specjalisty.

Tajemniczy ból w tyle głowy
Wiele osób skarży się na tzw. samoistne bóle głowy. Charakteryzują się one długim okresem trwania – mogą dokuczać nawet przez kilka tygodni czy miesięcy. To tępy ból, który może umiejscowić się w tyle głowy, jak również w okolicach czoła czy skroni. Określenie jednoznacznych przyczyn tej dolegliwości często jest niemożliwe, jednak podkreśla się jej związek z przemęczeniem, wysokim poziomem stresu, jak również zmianami pogodowymi. Wśród innych przyczyn tej dolegliwości można wymienić zanieczyszczenia atmosferyczne, reakcje alergiczne (np. na ser czy orzechy) czy nadużywanie alkoholu. Samoistne bóle głowy mogą powodować znaczne obniżenie komfortu życia z racji konieczności codziennego mierzenia się z bólem. Ten typ bólu w tyle głowy może również mieć negatywny wpływ na koncentrację oraz spowalniać reakcje, co może być groźne np. w trakcie prowadzenia samochodu.

Ból w tyle głowy może mieć bezpośredni związek z obciążeniami organizmu. Obejrzyj i dowiedz się, jaki wpływ mają one na Twoje zdrowie:


Boli? Sprawdź swoje ciśnienie!
Jeśli odczuwasz ból w tyle głowy, może to oznaczać problem z nadciśnieniem tętniczym. Taka dolegliwość to wskazanie do szybkiego zajęcia się kwestią tego problemu zdrowotnego. Dolegliwości bólowe mogą być objawem zwężania się światła naczyń przez rozrastające się blaszki miażdżycowe. Utrudnione krążenie krwi może prowadzić nawet do zawału czy udaru.

Ból w tyle głowy – jakie mogą być inne jego przyczyny?
Istnieje wiele innych dolegliwości, które mogą mieć związek z tym nieprzyjemnym objawem. Ból może się pojawiać po okresie długiego siedzenia w jednej pozycji (np. przed komputerem w pracy). Jednak powtarzający się problem bólowy powinien zostać oceniony przez specjalistę – być może oznacza on bowiem początek zmian zwyrodnieniowych w obrębie górnych kręgów kręgosłupa.

Nie wiesz, dlaczego odczuwasz ból w tyle głowy? Nie zwlekaj i skorzystaj z profesjonalnej diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu.

Pani Kazimiera z Opola: “Ból w tyle głowy ograniczał moją samodzielność!”

Ten problem zdrowotny pojawił się dwa miesiące temu. Zaczęłam odczuwać zwłaszcza rano silny ból w tyle głowy. Do tej pory byłam zdrową osobą, nic mnie nie bolało, nawet przeziębienia mnie omijały, a tu takie coś! Wydawało mi się, że zwalczę ten ból w tyle głowy jakimiś środkami przciwbólowymi, jednak to pomagało tylko na chwilę. Byłam u lekarza, ale jego diagnoza mnie nie przekonała. Myślałam, że to może kręgosłup, wzięłam kilka masaży, ale też nic. Potem jeszcze próbowałam akupunktury, było lepiej, ale problem znowu powrócił. Załamana usiadałam jeszcze raz do komputera, żeby poszukać jakiegoś rozwiązania. Natknęłam się na artykuł o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Uznałam, że co mi szkodzi, spróbuję. Nie zawiodłam się – bardzo miła pani specjalistka wyjaśniła mi, w czym tkwi problem i zaleciła specjalną kurację oczyszczającą. Po niej od razu zaczęłam czuć poprawę – głowa przestała mnie boleć, nie mam problemów z sennością i koncentracją, które towarzyszyły bólowi. Dziękuję za ten test!

Specjalista Revitum radzi

Ból w tyle głowy to objaw, którego nie można lekceważyć, ponieważ może oznaczać poważne problemy zdrowotne. Jednak bez określenia realnych przyczyn powstawania dolegliwości dobranie skutecznych środków zaradczych nie jest możliwe. W celu całościowego poznania stanu zdrowia oraz poznania źródła bólu warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które pozwala na poznanie procesów zachodzących w organizmie na poziomie komórkowym. Ciało obciążone szkodliwymi substancjami (pasożytami, wirusami czy toksynami) może dawać sygnał o swoim stanie właśnie poprzez ból w tyle głowy. Test Umożliwia określenie stanu układu odpornościowego oraz pracy narządów wewnętrznych. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Po wykonaniu Testu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, która pomoże trwale pozbyć się problemu zdrowotnego. Nie czekaj, aż ból w tyle głowy uprzykrzy Ci życie – działaj już teraz i zapisz się na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>