Bolące kolano – jak walczyć z tą częstą dolegliwością?

Nieprawidłowo postawiona stopa, upadek podczas jazdy na rowerze, kontuzja podczas odprawiania sportu… Bardzo łatwo o niebezpieczną sytuację, której efektem może być bolące kolano. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc, gdy na co dzień odczuwasz ból w kolanie.

Bolące kolano a szkodliwe bakterie
Nasz staw klanowy to bardzo wrażliwy organ, który intensywnie reaguje na wszelkie zmiany, np. w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Bolące kolano może być sygnałem poważnego problemu z niebezpiecznymi dla zdrowia bakteriami. Dodatkowym czynnikiem wskazującym na obecność bakterii w ciele może być stan podgorączkowy oraz zaczerwienienie w obrębie zmienionego chorobowo stawu.

Zobacz, jak obciążenia wpływają na stan Twoich stawów:

Masz bolące kolano? Sprawdź, czy nie ugryzł Cię kleszcz!
Mało osób wie, że bolące kolano może mieć związek z boreliozą. Wynika to z tego, że krętki Borrelia, które dostają się do krwiobiegu w wyniku ugryzienia przez kleszcza, mogą z łatwością dostać się do kolana i siać tam spustoszenie, powodując stan zapalny. Duża część osób ugryzionych przez kleszcza nie wie, że w ich organizmach rozwija się choroba. Dlatego też może upłynąć wiele lat, zanim spustoszenia poczynione w kolanie dadzą o sobie znać w postaci bólu.

Pani Grażynie z Katowic dokuczało bolące kolano

Kilka miesięcy temu przewróciłam się na rowerze i od tego czasu nie mogłam sobie poradzić z bólem kolana. Cały czas odczuwałam też jego sztywność. Nie mogłam swobodnie chodzić, ciągle musiałam uważać, bo każde zgięcie czy mocniejszy ruch owocowały silnym, pulsującym bólem. Nie wiedziałam, co mogę z tym zrobić, maści, okłady, nawet rehabilitacja nie pomagały. W internecie znalazłam informację o teście, który diagnozuje, dlaczego powstają dolegliwości. Zapisałam się na test, bo uznałam, że to może mi jakoś pomoże. Nie zawiodłam się – dzisiaj wiem, co mi dolega, dlaczego dokuczało mi bolące kolano. Dostałam specjalną kurację, dzięki której z każdym dniem moje kolano jest sprawniejsze, nie odczuwam już w nim bólu. Dodatkowo mam więcej energii i siły do życia.

Bolące kolano – sygnał, że w organizmie źle się dzieje

Bolące kolano może wskazywać na obecność w organizmie szkodliwych substancji, które w postaci obciążeń mogą wpływać negatywnie na stan narządów wewnętrznych i powodować spustoszenia w stawach. Takie obciążenia jak toksyny, grzyby, pasożyty czy metale ciężkie mogą sprawiać, że kolano będzie dawać o sobie znać w postaci bólu czy sztywnienia. Dlatego też warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Zobacz, jaki wpływ na Twoje zdrowie mają obciążenia organizmu:


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia określenie przyczyn dolegliwości już na poziomie komórkowym oraz określenie poziomu obciążeń, które sprawiają, że nasz organizm może nie pracować prawidłowo. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu rezultatów testu ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pozwoli na trwałe pozbycie się problemów zdrowotnych i powrót do dawnej sprawności. Nie czekaj, aż bolące kolano stanie się Twoim przekleństwem – zapisz się na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>