Bóle brzucha – objaw wielu chorób

Nie ma na świecie ani jednej osoby, która odpowiedziałaby “nie” na pytanie “Czy bolał cię kiedyś brzuch?”. Ból brzucha jest objawem wielu różnych dolegliwości oraz chorób. Czasem przyczyna dolegliwości jest prosta do odnalezienia – zjedliśmy coś ostrego, a nasz żołądek jest wrażliwy – czasami jednak sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Wtedy potrzebna jest diagnoza jaką może wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Lokalizacja w obrębie brzucha, gdzie odczuwamy ból, jest jednym z głównych elementów, który rozróżnia przyczyny tej dolegliwości. Chodzi o to, że w naszej jamie brzusznej istnieje wiele narządów wewnętrznych, znajdujących się w różnych częściach brzucha. Stwierdzenie czy boli nas u góry brzucha czy w podbrzuszu, lewej czy prawej stronie może być pomocne w ustaleniu przyczyn bólu.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko wyeliminować bóle brzucha:

O czym świadczą bóle brzucha?

Każdy ból brzucha, niezależnie od miejsca oraz rodzaju bólu, wskazuje na jakieś problemy i zazwyczaj jest jedynie objawem, a nie chorobą samą w sobie. Jednak rodzajów bólów i ich umiejscowień jest tak wiele, że odkrycie jego przyczyn samemu jest w zasadzie niemożliwe.

Różne rodzaje bólów wskazują na różne przyczyny. Jeżeli ból jest ostry i promieniuje na plecy oraz klatkę piersiową, a do tego dojdzie gorączka, wymioty i nudności to mogą być to objawy zapalenia trzustki. Podczas bólu, który nasila się podczas poruszania oraz promieniuje do ramion i barków możemy podejrzewać niedrożność jelita cienkiego. Natomiast częste skurcze brzucha, nudności, biegunka i wymioty, a także gorączka, zmęczenie i osłabienie mogą być objawem ciężkiego zatrucia pokarmowego, czyli grypy żołądkowej. Ból może być także nasilający się z czasem. Jeżeli taki ból występuje w prawej ćwiartce brzucha wraz ze zmęczeniem, wymiotami i gorączką mogą być to objawy zapalenia wątroby. Jeżeli zauważymy, ze nasz mocz stał się ciemny, a stolec jasny to jest to raczej pewne.

Jak widać rodzajów i umiejscowień bólu jest bardzo wiele. Te wymienione wcześniej to oczywiście jedynie przykłady wielu możliwych dolegliwości. Aby powstrzymać bóle brzucha przede wszystkim należy zdiagnozować ich przyczyny. Tym właśnie zajmuje się Test Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń Organizmu wskaże przyczyny bólu

Przyczyn bólów brzucha może być na prawdę wiele, gdyż jest to najczęstszy objaw większości chorób. Jak się go pozbyć? Po pierwsze należy odnaleźć chorobę, jaka powoduje bóle, a potem zdefiniować przyczyny tej choroby. Test Obciążeń Organizmu właśnie je wykrywa i pozwala ci je usunąć. Znaczy to, że pozbywając się przyczyn, pozbędziesz się choroby, a tym samym bólu brzucha. Oprócz wcześniej wymienionych chorób, przyczynami bólów brzucha mogą być pasożyty. Większość pasożytów jelitowych daje właśnie takie objawy – ból brzucha oraz niewytłumaczalny spadek masy ciała. Bóle brzucha wywołują także grzyby, rozwijając się i powodując grzybicę.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>