Bóle głowy – dolegliwość, która dotyka 80 proc. osób

Bóle głowy dokuczają Ci o samego rana? Nie zauważasz żadnej poprawy od dłuższego czasu? Uważaj, to może być znak, że Twoje zdrowie szwankuje! Dowiedz się, dlaczego pojawiają się bóle głowy i sprawdź, co możesz zrobić, by zadbać o swoje dobre samopoczucie.

ból głowyBoli Cię głowa? Sprawdź swój poziom stresu!
Na bóle głowy często się osoby, które długo i intensywnie pracują, są przeciążone domowymi obowiązkami, mają problemy osobiste i zawodowe. Mówimy wtedy o napięciowym charakterze bóli głowy. Charakterystyczna jest długotrwałość jego występowania – objaw ten może pojawiać się nawet przez wiele tygodni. Między kolejnymi epizodami bólu można wyróżnić przerwy. Chorzy skarżą się na bardzo duże jego nasilenie, poczucie “opasywania” głowy. Jednocześnie nie można wyróżnić innych dolegliwości fizycznych. Napięciowe bóle głowy wciąż stanowią zagadkę dla badaczy, ponieważ nie towarzyszą im żadne dodatkowe dolegliwości.

Bóle głowy może mieć również związek z zapaleniem zatok. W wyniku braku przepływ powietrza oraz rozwojem stanu zapalnego w strukturze kości twarzy może dojść do pojawienia się objawów bólowych.

Kręgosłup może powodować bóle głowy
Takie dolegliwości jak bóle głowy mogą mieć również związek ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Te negatywne procesy łączące się ze starzeniem, jak również z siedzącym trybem życia sprawiają, że powstają przykurcze mięśni, które zaburzają prawidłowy przepływ krwi do mózgu. Chorzy odczuwają te zmiany najczęściej w tyle głowy, zwłaszcza w sytuacji, gdy odchylają ją do tyłu.

Problemy z ciśnieniem a ból głowy
Jeśli cierpisz na nadciśnienie tętenicze, istnieje prawdopodobieństwo, że jesteś bardziej narażony na pojawianie się bóli głowy. Co charakterystyczne, bóle te najczęściej pojawiają się rano (wtedy nadciśnienie jest największe). Najczęściej ból jest umiejscowiony w obszarze potylicznym.

Czasem ból to sygnał poważnego zagrożenia dla zdrowia
Jeśli odczuwasz sztywnienie karku, dokucza Ci bardzo silny ból głowy, masz światłowstręt i nudności, to mogą być to sygnały zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych. Ten zestaw objawów wymaga jak najszybszej interwencji lekarza, ponieważ dolegliwość ta może być niebezpieczna dla zdrowia.

Dentystyczna przyczyna bóli głowy
Bóle głowy mogą również sygnalizować niewyleczone stany zapalenie zębów. Ból promieniujący z zatok szczękowych na całą głowę może oznaczać konieczność jak najszybszego udania się do specjalisty.

Bóle głowy a problemy z widzeniem
Problem, który może dotyczyć coraz większej grupy osób, to kwestia bóli głowy powodowanych wadami wzroku. Długie godziny spędzane przed ekranami komputerów nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie naszego narządu wzroku. Nadmierne napięcie mięśni gałki ocznej może dać o sobie znać w postaci dolegliwości bólowych.

Uwaga – toksyny!
Nasze ciało reaguje gwałtownie na niekorzystne warunki zewnętrzne, bywa, że również w postaci bóli głowy. Dzieje się tak np. w przypadku zatrucia toksycznymi substancjami. Ból głowy może pojawić się np. w sytuacji zatrucia tlenkiem węgla, oparami z farb i lakierów, nikotyną oraz ołowiem.

Obciążenia organizmu mogą mieć wpływ na powstawanie bóli głowy. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym przedstawiamy wpływ szkodliwych substancji na zdrowie:


Pani Anna z Bydgoszczy nie wiedziała, jak zlikwidować bóle głowy

Myślę, że każdemu z nas kiedyś przydarzył się epizod takiego bólu, ale to, co mi się przytrafiło, to jakiś koszmar! Każdego dnia budziłam się z bólem głowy, drętwiał mi też kark i ręce. Nie wiedziałam, co się dzieje. Chodziłam po lekarzach, próbowałam się dowiedzieć, co mi jest, ale nikt nie potrafił postawić jednoznacznej diagnozy. Ból jednak bardzo utrudniał mi życie, Poradziłam się koleżanki, ona podpowiedziała mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny chorób. Nie czekałam długo, zapisałam się na test i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! W Revitum specjalista powiedział mi, skąd się biorą bóle głowy. Dostałam również specjalną kurację oczyszczającą organizm z toksyn. Czuję znaczną poprawę: głowa przestała mnie boleć, a ja mam mnóstwo energii. Polecam ten test.

Specjalista Revitum o bólach głowy
Bóle głowy to objaw, który może łączyć się z wieloma schorzeniami, również tymi, których diagnozowanie jest skomplikowane i utrudnione. Niejednokrotnie codzienny ból głowy, często połączony z takimi dolegliwościami jak drażliwość, zawroty głowy czy nudności mogą wskazywać na ukryte stany zapalne w organizmie. Lekceważenie tego typu objawów może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi oraz koniecznością długotrwałego leczenia. W celu określenia przyczyn powstawania bóli głowy warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Test Obciążeń to nowoczesna metoda diagnozowania przyczyn powstawania dolegliwości takich jak bóle głowy, które często są trudne do zdiagnozowania. W celu dobrania skutecznych środków zaradczych niezbędne staje się poznanie przyczyn powstawania dolegliwości. W tym celu warto wykonać Test, który określi stopień obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami oraz umożliwi dobranie skutecznej metody zaradczej. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami, jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Nie musisz poświęcać również wiele ze swojego czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po wykonaniu Testu specjalista może dobra indywidualną kurację opartą na naturalnych składnikach, która pomoże sprawi, że bóle głowy staną się jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>