Bóle kolan – czy wiesz, że mogą mieć związek z poważnymi chorobami?

Bóle kolan to wbrew pozorom nie tylko dolegliwość starszych osób, ale również realny problem zdrowotny, który dotyka coraz młodsze osoby. Warto zadbać o to, by nasze kolana były sprawne przez długie lata. Zobacz, co możesz zrobić, by bóle kolan nie stały się Twoją zmorą.

Pain in a kneeBóle kolan – takie są możliwe przyczyny ich powstawania:

  • postępujące zmiany zwyrodnieniowe
  • zapalenie stawów
  • dna moczanowa
  • uszkodzona łękotka
  • zapalenie kaletki

Interwencja specjalisty jest niezbędna zwłaszcza wtedy, kiedy kolana są zaczerwienione, obrzęknięte oraz są źródłem silnego bólu. Wczesna interwencja może znacznie zwiększyć szansę na pełny powrót do zdrowia i sprawności.

W celu określenia przyczyn powstawania dolegliwości warto skorzystać z możliwości diagnostycznych Testu Obciążeń.

Zobacz film i przekonaj się, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje samopoczucie:


Stanisław z Krakowa: Bóle klan odbierały mi sprawność

Jestem po sześćdziesiątce, ale nigdy nie było tak, żebym siedział w domu przed telewizorem. Regularnie brałem udział w biegach, chodziłem na długie spacery. Jednak jakieś pół roku temu zauważyłem, że moje kolana tracą sprawność – najpierw pojawiła się sztywność, potem silny ból. Nie wiedziałem, z czego to się bierze, uznałem, że to może kontuzja. Jednak te dolegliwości nie mijały. Lekarze przepisywali mi kolejne leki i wysyłali na rehabilitację, ale to nic nie pomagało. Koleżanka powiedziała mi, że jest test,który określa, dlaczego chorujemy. Zaciekawiłem się i zapisałem na wizytę. W Revitum dowiedziałem się, skąd się bierze mój problem, dlaczego bolą mnie kolana. Specjalistka dobrała do moich potrzeb kurację, która naprawdę pomaga: dzięki niej pozbyłem się sztywności, ból również jest z każdym dniem słabszy. Polecam ten test.

Specjalista Revitum radzi

Bóle kolan mogą mieć związek z wieloma dolegliwościami, jednak bez określenia jednoznacznej przyczyny pojawiania się bólu pozbycie się tego problemu może być utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Bóle kolan to jeden ze sposobów, w jaki nasz organizm może informować o przeciążeniu szkodliwymi substancjami, które upośledzają działanie układu immunologicznego raz innych organów. W celu określenia źródeł problemu, co umożliwi dobranie skutecznych środków zaradczych, warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesna formuła diagnostyczna, która umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopień ich obciążenia toksynami takimi jak grzyby, pasożyty czy reakcje autoimmunologiczne, które mają bezpośredni negatywny wpływ na stan naszego zdrowia. Osłabiony układ immunologiczny może nie radzić sobie z bieżącym usuwaniem szkodliwych substancji z organizmu, przez co kumulują się one w komórkach ciała i upośledzają pracę narządów wewnętrznych. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń – nowoczesne rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu. Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, ponieważ jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Jego wykonanie nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać rezultaty testu. Po omówieniu wyników z przeprowadzającym test specjalistą możliwe jest dobranie indywidualnie konstruowanej kuracji, która wzmocni układ immunologiczny oraz pozwoli trwale pozbyć się problemu bóli kolan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>