Bóle kości – problem 75 proc. Polaków

Zapewne każdy z nas wie, jak dużym dyskomfortem są bóle kości. Często lekceważymy ten objaw, uznając go za chwilową niedyspozycję związaną z przeziębieniem czy grypą. Jednak w niektórych przypadkach bóle kości mogą być sygnałem, że w organizmie zachodzą niepokojące procesy. Sprawdź, z czym mogą mieć związek bóle kości i jak się ich skutecznie pozbyć.

bóle kościBól kości może pojawić się zarówno w jednym konkretnym miejscu, jak również promieniować na sąsiednie narządy. Dodatkowym niepokojącym objawem, który powinniśmy skonsultować ze specjalistą może być drętwienie i mrowienie kończyn. Na ból kości narażone są osoby otyłe, które z powodu zbyt dużej wagi silnie obciążają cały swój szkielet. Zagrożone bólem kości są również osoby dźwigające znaczne ciężary.

Ból kości – co może go powodować? Najczęstsze przyczyny:

  • zwyrodnienie stawów
  • stłuczenie, złamanie
  • zaburzenia hormonalne
  • osteoporoza
  • choroba nowotworowa
  • u dzieci bóle kości mogą mieć związek z gwałtownym rośnięciem, tzw. bóle wzrostowe lub też pojawić się podczas intensywnej zabawy i mieć związek z powstałymi przeciążeniami

W celu określenia przyczyn bóli kości, warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu.

Zobacz film i przekonaj się, jakim zagrożeniem dla Twojego zdrowia są obciążenia organizmu:

Pan Bolesław z Warszawy: Bóle kości nie dawały mi spokoju

Budziły mnie w nocy, nie dawały spokoju w dzień… Miałem już dosyć tego ciągłego dyskomfortu, poczucia zmęczenia i osłabienia. Lekarze odsyłali mnie z kwitkiem, dawali do zrozumienia, że sobie zmyśliłem ten problem. Tymczasem do tych bóli doszła jeszcze ciągła gorączka i problemy z poruszaniem się. Zacząłem szukać pomocy w sieci, bo uznałem, że koniecznie muszę coś z tym zrobić. Znalazłem informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Byłem już tak wymęczony tym bólem, że uznałem, że warto spróbować. Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem – dzięki Revitum dowiedziałam się, co mi dolega, dlaczego choruję. Dostałem również odpowiednią dla mnie kurację, dzięki której z dnia na dzień czuję się coraz lepiej – nie mam temperatury, a ból jest dużo słabszy. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.

Specjalista Revitum o bólach kości

Ból kości może mieć bardzo różnorodne przyczyny i świadczyć zarówno o chwilowej niedyspozycji organizmu, jak również wskazywać na poważne problemy zdrowotne. Ból kości może być ważnym sygnałem ze strony organizmu, który osłabiony toksynami i innymi szkodliwymi substancjami może nie radzić sobie z chronieniem narządów wewnętrznych przed zagrożeniami chorobowymi. Bez sprawdzenia przyczyn powstawania dolegliwości bólowych dobranie skutecznej metody walki o zdrowie może okazać się niemożliwe. W celu sprawdzenia źródeł kłopotów zdrowotnych warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Poznanie stanu organizmu jest niezbędne dla podjęcia skutecznych działań zaradczych, jak również określenia realnych przyczyn powstawania chorób skóry. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny umożliwia określenie przyczyn dolegliwości. Wykonanie testu nie zajmuje również wiele czasu – wystarczy 45 min.,by poznać wynik. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalną opiekę na każdym etapie diagnozowania. Po poznaniu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże trwale pozbyć się dolegliwości bólowych. Nie daj się pokonać bólowi kości – już dziś zadzoń i umów się na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>