Chcę być mamą – jak przygotować się do ciąży

Szacuje się, że ponad połowa kobiecych ciąż nie była planowana! Taka niefrasobliwość może być jednak niebezpieczna. Sprawdź, jakie działania warto podjąć, by uchronić się przed komplikacjami i urodzić zdrowe dziecko.

ciążaCiąża to wielkie wyzwanie dla organizmu. Współczesne kobiety, osłabione stresem, zanieczyszczeniami i niezdrowymi jedzeniem, powinny zwrócić jeszcze baczniejszą uwagę na swoje zdrowie. Oto kilka wążnych wskazówek dla przyszłych mam.

Na badania marsz!
Planowanie powiększenia rodziny warto rozpocząć od poznania stanu swojego zdrowia. W tym celu konieczne jest odwiedzenie ginekologa, który zaleci serię badań. Ich przeprowadzenie jest konieczne dla “wyłapania” wszelkich możliwych chorób i infekcji, które mogą utrudnić czy uniemożliwić zajście w ciążę czy w przyszłości zagrać zdrowiu dziecka. Zazwyczaj lekarz zaleca pakiet badań, które powinny wykonać kobiety planujące zajście w ciążę. Są to:

 • cytologia
 • USG narządów rodnych
 • badanie na różyczkę i toksoplazmozę
 • morfologia krwi
 • badanie moczu
 • badanie poziomu cukru we krwi
 • badanie grupy krwi

Często pomijaną kwestią jest fakt, że badania określające stan zdrowia powinien również wykonać partner kobiety. Bardzo ważne jest badanie krwi, które wykluczy lub potwierdzi konflikt serologiczny. Jest to niezbędne dla podtrzymania późniejszej ciąży i określenia momentu podania przeciwciał. Określenie stanu zdrowia partnera to też w pewnym sensie znak czasów: z powodu rosnącego zanieczyszczenia środowiska oraz zmian w trybie życia jakość nasienia staje się coraz niższa. Dlatego też warto wspólnie wyeliminować wszelkie negatywne wpływy (np. toksyny, pasożyty i grzyby), które mogą mieć wpływ na płodność. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń.

Dieta przyszłej mamy
Planowanie zajścia w ciążę to również świetna okazja do przeanalizowania swojego jadłospisu i wprowadzenia zmian w sposobie odżywiania. Dla poczęcia i utrzymania ciąży niezbędna jest bowiem równowaga w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych. Dlatego stanami, które nie sprzyjają zajściu w ciążę są zarówno nadwaga, jak i niedowaga. Oba mogą powodować bowiem poważne komplikacje zdrowotne podczas ciąży oraz po urodzeniu dziecka. Kobiety, których wskaźnik BMI jest wyższy niż 25 (czyli walczące z nadwagą i otyłością) narażają się na pojawienie się takich komplikacji jak:

 • cukrzyca ciążowa
 • stany zapalne dróg moczowych
 • przedwczesny poród
 • zapalenia błony śluzowej macicy
 • zapalenia gruczołu piersiowego
 • stany przedrzucawkowe

By uniknąć wspomnianych wyżej problemów zdrowotnych, niezbędne jest rozpoczęcie procesu tracenia wagi poprzez zbilansowaną dietę i włączenie aktywności fizycznej przynajmniej rok przed planowanym poczęciem dziecka.

Kwas foliowy już przed ciążą
Planowanie ciąży łączy się również z koniecznością dokonania również innych poważnych zmian w trybie życia. Przede wszystkim niezbędne jest rozpoczęcie przyjmowania (przynajmniej na 3 miesiące przed rozpoczęciem starań o dziecko i przez 3 pierwsze miesiące po poczęciu) kwasu foliowego. Jego suplementacja jest niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka oraz zapobiegania wadom wrodzonym.

Nałogom mówimy nie
Kolejną ważna kwestią jest pozbycie się szkodliwych przyzwyczajeń, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie przyszłej ciężarnej oraz jej dziecka. Mowa tu zwłaszcza o bezwzględnym rzuceniu palenia papierosów i picia alkoholu. Ich negatywny wpływ na rozwój płodu jest teoretycznie powszechnie znany, jednak wg danych Ministerstwa Zdrowia wciąż aż 11 proc. Polek przyznaje się do palenia, a 14 proc. do picia w ciąży! Dlatego właśnie warto dać sobie czas, by uporać się z nałogiem i nie truć dziecka. Raptowne odstawienie np. papierosów może powodować wiele nieprzyjemnych odczuć. Warto dać również czas organizmowi na pozbycie się nagromadzonych przez dłuższy czas toksyn.

Pani Joanna z Rzeszowa chciała wzmocnić swoje ciało przed ciążą

Problemy kobiece były moją zmorą od lat – nieregularne miesiączki, w międzyczasie torbiel na jajniku. W międzyczasie wyszłam za mąż i zaczęliśmy myśleć o dziecku. Jednak zapobiegawczo chciałam sprawdzić, czy z moim zdrowiem jest wszystko w porządku. Rozmawiałam na ten temat z koleżanką z pracy i ona mi poleciła Revitum jako sprawdzone centrum diagnostyczne. Stwierdziłam,że spróbuję. Wykonałam Test Obciążeń i okazało się, że mój organizm jest bardzo przeciążony toksynami. Dostałam specjalną kurację oczyszczającą, która miała mi pomóc. I rzeczywiście tak się stało: czuję się świetnie, mam mnóstwo energii i no i… będę mamą! Jestem w czwartym miesiącu ciąży, syn rozwija się zdrowo, a moje wyniki badań są imponujące! Polecam wszystkim ten test

Specjalista Revitum radzi, jak przygotować się do ciąży

Większa świadomość zdrowotna kobiet powoduje, że częściej chcą one zaplanować ten ważny dla nich moment poczęcia dziecka. Nic w tym dziwnego, w końcu pierwsze chwile w łonie matki mogą decydować o jego zdrowiu. Warto zadbać o to, by wyeliminować jak największej liczbę zagrożeń. Niektóre drobnoustroje, np. helicobacter mogą doprowadzić do uszkodzenia płodu. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pozwala na szeroką diagnostykę obciążeń organizmu oraz umożliwia dobranie indywidualnych kuracji zaradczych. Dzięki temu możliwe jest oczyszczenie organizmu i przygotowanie go na czekające go ciążowe wyzwanie – mówi Weronika Łapińska.

Dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym Test Obciążeń pozwala na określenie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami (toksynami, grzybami, pasożytami). Dzięki Testowi wykonywanemu przez doświadczonych specjalistów biomedycyny możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni siły witalne organizmu i przyczyni się do poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>