Chlamydia pneumoniae – zagrożenie dla zdrowia ludzi XXI w.

Dzisiejszy świat obfituje w wiele nowych zagrożeń dla zdrowia, o których kiedyś nie było mowy. Wiele chorób zostało zneutralizowanych, jednak wciąż na specjalistów czekają nowe wyzwania. Jednym z nich jest bakteria chlamydia pneumoniae, które powodują poważne pustoszenia w organizmie.

chlamydia pneumoniaeChlamydia pneumoniae to bakteria, która należy dogrupy atypowych, ponieważ wnika we wnętrza komórek, co znacznie utrudnia diagnostykę i leczenie. Powoduje ona choroby dróg oddechowych, np. zapalenie zatok, oskrzeli czy płuc. W przypadku tej bakterii chorób te przebiegają w sposób bezobjawowy. Jeśli pojawiają się objawy to zazwyczaj są to:

  • chrypka
  • kaszel
  • ból gardła
  • bóle stawów

Chlamydia pneumoniae może mieć związek z takimi chorobami jak:

  • zapalenie oskrzeli
  • zapalenie płuc
  • zapaleni gardła
  • zapalenie uch środkowego
  • zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych
  • astma oskrzelowa

Dane statystyczne wskazują, że liczba osób zakażonych chlamydia pneumoniae rośnie. Szacuje się, że większość ludzi jest nią zakażonych przynajmniej raz w życiu. Szczyt zachorowań przypada między 5 a 10 rokiem życia. U połowy osób, które ukończyły 20. rok życia, wykrywa się obecność przeciwciał IgG, świadczących o kontakcie z chlamydia pneumoniae.

Specjalista Revitum: Chlamydia pneumoniae to realne zagrożenie

Chlamydia pneumoniae wyrasta na realny problem naszych czasów. Wzrost zachorowań oraz rosnące zainteresowanie specjalistów tym problemem zdrowotnym tylko potwierdza tezę o niebezpieczeństwie wywołanym przez chlamydia pneumoniae. W celu określenia stanu zdrowia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Chlamydia pneumoniae może nie dawać jednoznacznych objawów, dlatego dla stwierdzenia, co jest przyczyną dolegliwości niezbędna jest kompleksowa diagnostyka. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń, który pozwala na poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia m.in. przez chlamydia pneumoniae. Wykonanie Testu nie zajmuje dużo czasu, jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Po omówieniu wyników możliwe jest dobranie specjalnej kuracji, która pozwoli pozbyć się problemów ze zdrowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>