Choroby reumatyczne – powszechny problem Polaków

Szacunkowe dane wskazują, że na choroby reumatyczne w Polsce cierpi 9 mln Polaków oraz 120 mln Europejczyków. Specjaliści wskazują, że na zmiany zwyrodnieniowe stawów dotykają 60 – 80 proc. osób po 60. roku życia.

choroby remautyczne 1W przebiegu chorób reumatycznych dochodzi do zniszczenia chrząstki stawowej. W efekcie dochodzi do utraty sprawności stawu i pojawienia się zniekształceń w obrębie zajętej kończyny. Powszechnie sądzi się, że ten problem zdrowotny dotyczy jedynie osób starszych, jednak w wielu przypadkach pierwsze objawy pojawiają się między 30 a 50 rokiem życia, czyli w okresie największej aktywności. Choroby reumatyczne również niejednokrotnie pojawiają się u dzieci.

Choroby reumatyczne – problem całego społeczeństwa
Choroby reumatyczne to problem nie tylko osób, u których zaczęły się już niekorzystne zmiany w obrębie stawów. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że problemy reumatyczne mają wpływ nie tylko na codzienne funkcjonowanie chorego, ale również jego bliskich. Problemy z chodzeniem, dbaniem o dom czy zrobieniem zakupów sprawiają, że konieczna staje się codzienna opieka i wsparcie w podstawowych czynnościach. Szacunkowe dane Instytutu Reumatologii wskazują, że osoby z chorobami reumatycznymi potrzebują średnio prawie 3 godzin dziennie wsparcia ze strony osób trzecich. 5 proc. osób zmagających się z chorobami reumatycznymi wymaga opieki przez całą dobę.

Zobacz, jaki wpływ na Twoje zdrowie mają obciążenia organizmu:


Masz reumatyzm? Możesz mieć problemy z utrzymaniem pracy
Z powodu pojawienia się dolegliwości reumatycznych w okresie aktywności zawodowej wiele osób zostaje pozbawionych możliwości pracy zarobkowej, co znacząco uszczupla wpływy do domowego budżetu. Dane ZUS wskazują, że na wypłacanie rent osobom z chorobami reumatycznymi potrzeba nawet 1,9 mld zł. Dodatkowo GUS alarmuje, że wśród rodzin, w których znajduje się osoba z chorobą reumatyczną tylko połowa z nich jest w stanie utrzymać płynność finansową.

Pani Halina z Gliwic: Choroby reumatyczne były moją zmorą

Nie jestem jeszcze bardzo wiekową osobą, jednak z reumatyzmem mam problem już od 5 lat. Zaczęło się od niewielkiego bólu w kolanach, potem zaczęły mi drętwieć palce, nie mogłam w nich utrzymać. Ból narastał, miałam problemy z chodzeniem, podbiegnięciem do autobusu. Nie wiedziałam, jak sobie pomóc, chodziłam po lekarzach, ale oni nic nie mogli mi pomóc. Po różnych zabiegach i wybraniu tony leków nic się nie zmieniło albo też czułam poprawę na chwilę. Kiedyś rozmawiałam z koleżanką i ona powiedziała mi, że jest taki test, który diagnozuje dolegliwości. Zaciekawiłam się tym i postanowiłam skorzystać z tego testu. W Revitum dowiedziałam się, dlaczego choruję, skąd bierze się mój problem zdrowotny. Dostałam specjalną kurację, która bardzo mi pomogła. Jestem zdecydowanie sprawniejsza, mam więcej energii, ból powoli ustępuje. Polecam ten test wszystkim, którzy mają problemy z chorobami reumatycznymi.

Specjalista Revitum o chorobach reumatycznych

Choroby reumatyczne to dzisiaj powszechny problem. Medycyna wciąż niewiele wie o przyczynach powstawania tego typu dolegliwości, jednak wiele wskazuje na to, że niebagatelny wpływ na rozpowszechnienie problemów reumatycznych może mieć współczesny szybki tryb życia, niezdrowa dieta oraz nagromadzenie w organizmie szkodliwych substancji, które mogą powodować uszkodzenia narządów wewnętrznych, w tym również stawów. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto skorzystać z możliwości diagnostycznych Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne, dzięki któremu możliwa jest całościowa diagnostyka organizmu. Poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz negatywnych procesów zachodzących na poziomie komórkowych, które mogą mieć wpływ na powstawanie problemów zdrowotnych. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi negatywnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezbolesny i nieinwazyjny. Jego atutem jest również czas wykonywania – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu rezultatów Testu z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej, indywidualnej kuracji opartej na sprawdzonych, naturalnych preparatach. Nie czekaj na rozwój choroby – już dziś zapisz na Test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>