Choroby skóry głowy – czy wiesz o nich wszystko?

Pieczenie, czerwone plamy, uporczywe swędzenie – choroby skóry łowy mogą objawiać się na różny sposób, jednak lekceważenie wspomnianych dolegliwości może prowadzić do powstawania poważnych problemów zdrowotnych. Dowiedz się więcej na temat chorób skóry i sprawdź, jak z nimi walczyć.

Oto najczęstsze dolegliwości, które dotyczą skóry głowy:
Łupież
choroby skóry głowyW powstawaniu łupieżu dużą rolę odgrywa drożdżak z gatunku Malassezia furfur, który zaczyna się niekontrolowanie namnażać w przypadku pojawienia się nadmiaru sebum, czyli łoju chroniącego skórę przed podrażnieniami. W wyniku działania grzyba skóra zaczyna się łuszczyć, a na włosach i ubraniach pojawiają się białe lub żółte płatki. Te nieestetyczne zmiany można pokonać stosując środki przeciwzapalne i zwalczające grzybicę.

Łojotokowe zapalenie skóry
Również ten typ zmian skórnych ma związek z drożdżakami Malassezia, które upośledzają proces złuszczania naskórka, co objawia się pojawieniem się łusek, zaczerwienienia i swędzenia. Nasileniu choroby sprzyja stresujący tryb życia, stosowanie detergentów, jak również zła dieta.

Atopowe zapalenie skóry
To objaw alergiczny, który może towarzyszyć katarowi i łzawieniu oczu. Stan skóry u alergików jest bardzo różny i zależny od rodzaju substancji uczulającej. W niektórych przypadkach skóra staje się sucha i łuszcząca, w innych pojawia się opuchlizna. W leczeniu (a właściwie w zwalczaniu objawów, ponieważ tradycyjna medycyna nie zna w pełni skutecznego leku na tę dolegliwość) atopowego zapalenia skóry stosuje się produkty nawilżające i zmiękczające skórę, jak również leki przeciwhistaminowe.

Grzybica skóry głowy
Skóra głowy może byc również świetnym miejscem dla rozwoju drożdżaków, które chętnie korzystają nagromadzonego na niej “pokarmu” w postaci łoju oraz mogą się rozwijać w odpowiedniej wilgotności. Grzybica skóry głowy objawia się niewielkimi guzkami, matowienie i wypadanie włosów.

Pani Anna z Wrocławia: Choroby skóry głowy to było moje przekleństwo

Od lat mam problemy skórne na głowie – jakieś wypryski, bąble, ciągle mnie coś swędziało. W końcu nie wytrzymałam, a ponieważ byłam już u wielu lekarzy, którzy mi nie pomogli, postanowiłam udać się na test, o którym słyszałam, że diagnozuje przyczyny dolegliwości. Powiem szczerze, że się nie zawiodłam – specjalista powiedział mi wiele na temat mojego zdrowia, dowiedziałam się, że w moim organizmie rozwija się grzybica. Dostałam specjalną kurację, którą cały czas stosuję i widzę pozytywne zmiany. Moja skóra jest gładsza, nie mam wyprysków, mogę się normalnie uczesać, zadbać o siebie. Dziękuję za pomoc.

Choroby skóry głowy to sygnał, którego nie należy lekceważyć

Zmiany skórne takie jak łupież, zaczerwienienia, świąd mogą wskazywać na to, że w organizmie zachodzą poważne procesy chorobowe. Osłabiony przez stres, szybki tryb życia, nieprawidłową dietę układ immunologiczny może nie radzić sobie z bieżącym pozbywaniem się szkodliwych substancji i drobonoustrojów, które mogą mieć bezpośredni wpływ na powstawanie problemów skórnych. W celu określenia przyczyn dolegliwości niezbędna jest skuteczna diagnostyka w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Poznanie stanu organizmu jest niezbędne dla podjęcia skutecznych działań zaradczych, jak również określenia realnych przyczyn powstawania chorób skóry. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny umożliwia określenie przyczyn dolegliwości. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalną opiekę na każdym etapie diagnozowania. Po poznaniu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji wzmacniającej siły organizmu oraz ułatwiającej pozbycie się dolegliwości. Nie pozwól, by choroby skóry głowy zmieniły Twoje życie w koszmar – zadbaj o siebie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>