Choroby stawów – problem coraz większej liczby Polaków

Szacunkowe dane mówią o 21 mln osób na całym świecie, które zmagają się dolegliwościami stawów. Choroby te często atakują znienacka, nie dając wcześniej żadnych konkretnych objawów. Lekceważenie dolegliwości czy ich nieprawidłowe leczenie może doprowadzić nawet do inwalidztwa. Dowiedz się, jak dbać o swoje zdrowie, by zachować sprawność na długie lata.

choroby stawówZdrowa dieta = zdrowe stawy
W zachowaniu sprawności stawów bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Dla właściwej pracy narządu ruchu konieczne jest codzienne uzupełnianie białka, które jest niezbędne dla budowania chrząstek stawowych. Dlatego specjaliści zalecają spożywanie nabiału, np. w postaci jogurtów czy mleka, które nie tylko wzmacniają stawy, ale również zapewniają prawidłowy poziom wapnia i fosforu w organizmie.

Błonnik niezbędny stawom
Wiele osób odczuwa sztywnienie i charakterystyczne “pykanie” w trakcie poruszania kończynami. To może być znak, że w stawach jest za mało specjalnej mazi, dzięki której możliwa jest płynnośc naszych ruchów. Jeśli czujesz, że masz problem z mazią stawową, koniecznie spożywaj produkty zawierająćce błonnik, takie jak pieczywo penoziarniste, otręby i warzywa strączkowe.

Odczuwasz ból, napięcie czy obrzmienie stawu? Te objawy mogą oznaczać, że stawach rozwija się stan zapalny. W celu zapobiegania rozwojowi choroby pomocne będą produkty zawierająće kwasy tłuszczowe omega – 3, dzięki którym następuje regeneracja tkanek stawów. Ich źródłem mogą być ryby morskie. Pomocne w regeneracji stawów jest również siemię lniane i oliwa z oliwek.

Zobacz, jak obciążenia organizmu mogą wpływać na Twoje samopoczucie:


“Choroby stawów to była zmora mojej rodziny, chciałam się przed nimi ustrzec” – mówi Bożena z Katowic

Moja mama miała reumatyzm, mój tata też. Pamiętam, jak dziadkowie skarżyli się na ból w stawach. Dlatego zależało mi na tym, aby się ustrzec na przyszłość takich problemów zdrowotnych. Dlatego zaczęłam walczyć o to, by na starość być zdrową i sprawną. Nie wiedziałam, jak się do tego zabrać, ale na szczęście kolega powiedział mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Z chęcią się za to zabrałam i zapisałam na test. Dowiedziałam się, jak mogę o siebie dbać, co mogę zrobić, żeby w przyszłości nie chorować. czy Od miesiąca stosuję kurację, dzięki której czuję znacznie lepiej niż dotychczas. Nie mam problemów z poruszaniem, mam wiele energii do pracy i aktywności fizycznej. Jestem bardzo wdzięczna za ten test.

Specjalista Revitum radzi

Choroby stawów to coraz powszechniejszy problem zdrowotny, który dotyka nie tylko osoby starsze, ale również młode, jak również dzieci. Duże znaczenie dla rozpowszechnienia problemów ze stawami ma współczesny tryb życia. W codziennym pędzie zapominamy o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej czy właściwej suplementacji. Tymczasem zbierające się w organizmie zanieczyszczenia i toksyny mogą rozregulować pracę układu odpornościowego, a w konsekwencji doprowadzić do pojawienia się poważnych problemów ze stawami. W celu dobrania skutecznych metod zaradczych warto zadbać o sprawdzoną diagnostykę, dlatego polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń, oparty na sprawdzonej i skutecznej metodzie dr Volla to jedno z najnowocześniejszych narzędzi diagnostyki całego organizmu.Dzięki niemu możliwe jest oznaczenie przyczyn powstawania dolegliwości oraz stopnia obciążenia narządów wewnętrznych szkodliwymi substancjami. Test jest bezinwazyjny i w pełni bezpieczny, a jego wykonanie nic nie boli. Wynik poznajemy szybko – po zaledwie 45 minutach możemy już znać przyczynę swoich dolegliwości, a rozmowa z doświadczonym specjalistą biomedycyny następująca po teście, pozwoli nam na dobranie odpowiedniej kuracji do tego, co jest przyczyną naszych dolegliwości. Dzięki temu możliwe jest nie tylko pozbycie się problemów zdrowotnych, ale również odzyskanie energii i witalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>