Sprawdź jak łatwo można pozbyć się chrapania

Według statystyk problem chrapania dotyka ok. 80 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet. W Polsce, jak podają badania CBOS przeprowadzone w 2010 roku, zmaga się z nim prawie 13 milionów osób. W grupie narażonej na występowanie chrapania i związanego z nim zespołu bezdechów sennych znajdują się ludzie w podeszłym wieku, osoby cierpiące na nadwagę, w także nałogowi palacze. Dowiedz się jak wyeliminować chrapanie!

“Kłopoty ze snem wynikające z hałasów emitowanych przez niedrożne drogi oddechowe dotykają 39 proc. par dzielących sypialnię – wynika z badań przeprowadzonych przez uczonych z British Lung Foundation. Każda z poszkodowanych chrapaniem osób traciła średnio półtorej godziny ze snu każdej nocy. To daje 574 godziny w roku, czyli około 23 dni. Co ciekawe, chrapanie bardziej przeszkadza kobietom. Z grupy przebadanych 2,5 tysiąca osób tylko 24 procent mężczyzn przyznawało, że budzi się, gdy ich partnerka chrapie. Odsetek ten wzrastał po drugiej stronie łóżka. Na kłopoty ze snem spowodowane hałasami płynącymi z nosa skarżyło się aż 41 procent badanych kobiet. Eksperci podkreślają, że chrapanie ma nie tylko zły wpływ na osobę chrapiącą na jej zdrowie(chrapanie prowadzi m.in. do niedotlenienia organizmu) i samopoczucie. Podobnie źle wpływa na niewyspanego partnera. Może nawet popsuć relacje w związku.”

Obejrzyj nasz film i dowiedz się o przyczynach Twojego chrapania:

chrapanie

Powszechne przyczyny chrapania
Chrapanie jest jednym z objawów zaburzeń oddychania w czasie snu. To charakterystyczne zjawisko akustyczne wywołane jest przez drgania wiotkich części gardła (przede wszystkim podniebienia miękkiego oraz języczka). U osób dotkniętych tym problemem mięśnie gardła oraz podniebienia miękkiego wyraźnie wiotczeją, a cieśń gardła zwęża się. W konsekwencji przepływające przez gardło powietrze wprawia je w drgania.

Najczęstsze przyczyny chrapania:

 • nieprawidłowa budowa anatomiczna gardła,
 • opadające, wydłużone podniebienie miękkie i języczek,
 • otyłość,
 • picie alkoholu,
 • palenie papierosów,
 • brak aktywności fizycznej,
 • przerośnięte migdałki podniebienne i gardłowy,
 • skrzywiona przegroda nosa,
 • obecność polipów lub przerośniętych małżowin nosowych w obrębie przewodów nosowych,
 • zażywanie środków nasennych i uspokajających.

Przyczyną większości chorób i innych dolegliwości, w tym chrapania, jak widać mogą być bakterie, wirusy, substancje trujące(papierosy i alkohol) i alergeny( detergenty, kosmetyki, lekarstwa i inne). Ich usunięcie z organizmu i środowiska, jest podstawowym warunkiem wyleczenia. Większość tych obciążeń można wykryć przy pomocy Testu Obciążeń.

Agnieszka z Łodzi, 36 lat, żona „chrapiącego”

“Noc u boku osoby głośno chrapiącej osoby jednoznacznie kojarzy się z bezsennością. Na nic nie zdają się zakupione w aptece stopery, czy poduszka na głowie. Odgłosy chrapania są najczęściej tak silne, że można zapomnieć o spokojnym śnie. Wiele razy prosiłam męża, żeby jakoś pozbył się tego uciążliwego problemu, jednak on zawsze to lekceważył i zbywał mnie frazesami typu: „każdy prawdziwy mężczyzna chrapie”. Podczas kolejnej rozmowy o problemie chrapania naszych mężów, dowiedziałam się od przyjaciółki o teście, który wykrywa przyczyny naszego utrapienia. Postanowiłam zabrać męża na test. Był to strzał w dziesiątkę!”

Specjalistka radzi

„Traktujemy chrapanie jako uciążliwość przeszkadzającą spać domownikom osoby dotkniętej tym schorzeniem, w rzeczywistości bagatelizując i wyśmiewając problem samego chrapiącego. Często lekceważone schorzenie w efekcie prowadzi do silnego niedotlenienia a nieleczone do bezdechu sennego czy wręcz do śmierci. Chrapanie jak większość chorób i dolegliwości, może być wywołane blokadami w nosogardzieli- powstałymi w wyniku alergii, infekcji wirusowych, bakteryjnych czy grzybiczych. Wszystkie te choroby można wyleczyć usuwając z organizmu i jego bezpośredniego otoczenia, podstawową ich przyczynę – bakterie, wirusy, drobnoustroje i inne alergeny! Konieczne do tego jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który kompleksowo określa stan zdrowia i pomoże znaleźć przyczyny dolegliwości. Wtedy już krok od pozbycia się szkodliwych toksyn.”- Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Nie musisz przechodzić zabiegów, jest łatwy sposób na pozbycie się chrapania!
Łatwo sobie wyobrazić, że spanie z regularnie chrapiącą osobą do przyjemności nie należy. Nie pomaga ani budzenie, ani przekręcanie na bok. Jedynym rozwiązaniem wydają się zatyczki do uszu lub osobna sypialnia. Zanim jednak zabierzemy poduszkę i przeniesiemy się do drugiego pokoju, a więc pozostawimy problem nierozwiązany, postarajmy się pomóc tej osobie. Nie jest to wcale takie trudne. Chrapanie da się zlikwidować i nie potrzebne są żadne zabiegi. Test Obciążeń Organizmu to jedyne dostępne narzędzie, które umożliwia kompleksowe podejście do objawów i prawidłowe rozpoznanie choroby.

Celem testu jest określenie sprawności układu odpornościowego i poziomu funkcjonowania organów wewnętrznych. Na tej podstawie można określić przyczynę choroby, wychodząc poza klasycznie stosowaną analizę objawów. Test trwa 45 minut, jest bezbolesny, wyniki otrzymujesz od razu, a specjalista, jeżeli zajdzie taka potrzeba dobierze i zaleci indywidualną formę kuracji. Wykonaj Test Obciążeń i dowiedz się jaka jest prawdziwa przyczyna uciążliwego chrapania. Tylko dzięki temu uporasz się z tym uprzykrzającym życie problemem raz na zawsze!

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ
i
Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.6 Odpowiedzi na Sprawdź jak łatwo można pozbyć się chrapania

 1. Piortr pisze:

  Mam zdiagnozowany obturacyjny bezdech senny i jestem zainteresowany zabiegiem – koblacja. Prosze o przedstawienie terminu, kosztów i innych warunków jakie muszę spełnić.

 2. Waldi pisze:

  Zebyscie wiedzieli co ja przezywam za klotnie z zoną o te moje chrapanie, nikomu nie zycze czegos takiego,potrzebuje pomocy,moze uda sie tego pozbyc!

 3. Wojtek pisze:

  Gdzie znajde ten test i jak go zrobic? mam juz dosyc tego chrapania

 4. Lukas 33 pisze:

  mialem kiedys zlamany nos ale lekarz nie mowil nic ze przez to bede chrapal,a tu sie okazuje ze tez jest to mozliwe. Pewniee tez picie alkoholu przed snem powoduje chrapanie albo jakies tluste zarcie.

 5. Derky pisze:

  Chrapanie rzeczywiście jest wielkim problemem zarówno dla chrapiącego jak i jego otoczenia. W moim przypadku skarżyli się też sąsiedzi. Postanowiłem coś z tym zrobić – od rodzinnego dostałem skierowanie do poradni leczenia zaburzeń snu. Tam podłączono mnie na jedną noc do aparatury rejestrującej przebieg poszczególnych faz snu na podstawie których stwierdzono poważny bezdech senny. Podczas drugiego pobytu w poradni dopasowano mi aparat CPAP działający podobnie jak respirator podwyższone ciśnienie powoduje „odsunięcie” zwiotczałych elementów podniebienia i dzięki temu już nie chrapię oraz nie mam bezdechu sennego. Aparat jest nieduży można go wszędzie wozić ze sobą, NFZ częściowo refunduje jego zakup na podstawie wypisu od lekarza z poradni leczenia bezdechu sennego. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany to polecam poszukać w necie: proteza CPAP, lub obturacyjny bezdech senny.

 6. Honia 32 pisze:

  witam,ja tez zmagam sie z tym problemem juz 4 lata.mam chrapiacego partnera i wiele nocy nie przespanych.bardzo prosze o pomoc bo tak nie da sie zyc.wiem ze to jest duzy problem dla nas dwojga.ja jakos sobie jeszcze z tym radze,ale partner ewidentnie nie.ciezko wstac mu rano do pracy czuje sie nie wyspany i zmeczony powod jest jeden chrapanie.potrafi tak cala noc i nie wiem jak mam mu pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>