Ciągle masz siniaki? Sprawdź co może to oznaczać!

a18

Siniaki pojawiają się na naszym ciele dość często, a im jesteśmy starsi tym łatwiej powstają. Na szczęście, te nieestetyczne wylewy na skórze przechodzą dość szybko, znikają ze skóry po kilku dniach i całkowicie o nich zapominamy. Ale istnieją siniaki, których lekceważyć się nie powinno, siniaki które mogą świadczyć o chorobie która atakuje nasz organizm.

Jeżeli siniaki powstają z niewiadomych przyczyn i trudno jest nam określić ich powód, możliwe że są objawem dość poważnej choroby, która polega na złym krzepnięciu krwi. Mówimy tutaj o hemofilii, chorobie której objawami mogą być rozległe siniaki powstające od najmniejszych uderzeń. Test Obciążeń Organizmu pozwoli ci poznać przyczyny częstych siniaków.
Siniaki pojawiają się na skutek przerwania ścianek naczynia, w efekcie którego dochodzi do wylania się krwi do tkanek otaczających naczynka. Czasami razem z siniakami występuje również stwardnienie skóry oraz jej obrzęk. Siniaki zazwyczaj znikają w przeciągu tygodnia, maksymalnie dwóch. Jednak jeżeli tak się nie dzieje, a siniak zaczyna zmieniać kształt w nierówne plamy oraz zaczyna coraz bardziej boleć wtedy powinniśmy jak najszybciej zacząć działać. Dobrym sposobem na to jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który pomoże nam ustalić przyczyny, z jakich nasze siniaki pojawiają się często, rozrastają i zmieniają kształt.

 Częste siniaki objawem hemofilii? Co jeszcze?

Jeżeli siniaki zaczynają często pojawiać się po niewielkich urazach, skaleczeniach czy zabiegach powinno się wykonać Test Obciążeń Organizmu, żeby poznać przyczyny takiego stanu. Niepokojące dla nas powinny być również samoistne wylewy podskórne. Szczególnie, jeżeli takie objawy występują w okolicach stawów łokciowych i kolanowych. Innymi objawami może być obecność krwi w moczu oraz częste krwotoki z nosa występujące bez wyraźnych przyczyn, jak np. przepracowanie. Typowe są również późne krwawienia, które polegają na tym, że po urazie krwawienie nie występuje lub jest bardzo małe. Dopiero po kilku minutach nasila się i zaczyna być bardzo trudne do opanowania.
Jak widać siniak to nic innego jak wylew krwi pod skórą, zazwyczaj niegroźny, jeżeli zachowuje się normalnie i znika sam z siebie. Problem zaczyna się, gdy wylewy zaczynają pojawiać się przy stawach kolanowych, łokciowych czy skokowych. Takie uszkodzenia doprowadzić mogą do trwałych uszkodzeń nóg czy rąk oraz, co za tym idzie, znacznego pogorszenia sprawności fizycznej. Powstaje również ból i obrzęki stawów.
Najgroźniejszymi takimi krwotokami są te, występujące w okolicy mózgu, splotów nerwowych oraz rdzenia kręgowego. Trudne także do zdiagnozowania są krwawienia domięśniowe, dlatego osoba, u której często występują siniaki, powinna jak najszybciej nauczyć się rozpoznawać objawy takich krwawień. Pierwszy symptom to zazwyczaj uczucie rozpierania, sztywności i obrzęku w okolicy krwawienia domięśniowego.

Zobacz, jaki wpływ na nasze zdrowie mają obciążenia organizmu:

Najskuteczniejszą metodą wykrycia siniaków jest zrobienie Testu Obciążeń

Uwidacznia obecność mikroorganizmów, toksyn, metali ciężkich, niedoborów żywieniowych i innych. W przeciwieństwie do innych testów, badanie w mikroskopie kontrastowo-fazowym może wykrywać występowanie stanów przedchorobowych i chorób (nawet z rocznym wyprzedzeniem) co umożliwia zastosowanie odpowiedniej kuracji.
Specjalista biomedycyny, przeprowadzając Test Obciążeń Organizmu udzieli nam pełnej informacji na temat stanu zdrowia naszego organizmu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba wskaże kuracje, która pomoże wrócić nam do zdrowia i formy sprzed lat.

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>