Codzienne bóle głowy – jakie mogą być ich przyczyny?

Ból głowy to nic przyjemnego, co jednak, gdy ta dolegliwość pojawia się regularnie? Szacuje się, że z tą dolegliwością może zmagać się na różnych etapach życia nawet 80 proc. społeczeństwa. Ból może znacznie ograniczać sprawność oraz mieć negatywny wpływ na stan psychiki. Dowiedz się, dlaczego powstają codzienne bóle głowy i w jaki sposób można je skutecznie zwalczać.

codzienne bóle głowyBóle głowy dzieli się na kilka rodzajów. Specjaliści wyróżniają bóle migrenowe, bóle polekowe oraz przewlekłe napięciowe bóle głowy.

Wśród możliwych przyczyn powstawania codziennego bólu głowy możemy wymienić:

  • nadużywanie kofeiny
  • nadużywanie alkoholu
  • palenie papierosów
  • siedzący tryb życia
  • bezsenność
  • otyłość
  • nadciśnienie tętnicze

Codzienne bóle głowy mogą mieć związek z poważnymi chorobami
Istnieje wiele chorób, których jednym z objawów mogą być codzienne bóle głowy. Część z nich wymaga specjalistycznych metod leczenia. Bóle głowy mogą mieć związek z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych czy guza mózgu. Codzienne bóle głowy mogą mieć również powiązanie z problemami hormonalnymi, np. nadczynnością tarczycy.

Codzienny ból głowy a chroniczne zmęczenie
Ten nieprzyjemny objaw może mieć również z tajemniczym schorzeniem nazywanym syndromem chronicznego zmęczenia. Inne objawy tego schorzenia to uczucie ciągłego zmęczenia nieustępujące nawet po długotrwałym odpoczynku, jak również brak koncentracji, problemy z pamięcią, sen, który nie przynosi ukojenia oraz ból mięśni. Niestety, wciąż nie wiemy, skąd bierze się ta choroba, może ona jednak znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, łączy się ona bowiem również z pogorszeniem stanu psychicznego: drażliwością, uczuciem smutku i przygnębienia.

Fibromialgia – dolegliwość, o której możesz nie mieć pojęcia
Codzienny ból głowy może mieć również związek z fibromialgią, przewlekłą chorobą, w której trakcie obserwuje się przewlekłe bóle różnych punktów na ciele. Choroba ta dotyczy zazwyczaj kobiet przedziale wiekowym 20 – 50 lat. U ponad połowy chorych stwierdza się również codzienne bóle głowy. Dodatkowo skarżą się oni na brak energii oraz ciągłe uczucie zmęczenia.

Niedobory witamin i minerałów – one mogą mieć związek z bólem głowy
Organizm źle reaguje również na wahania ważnych dla jego codziennego funkcjonowania składników odżywczych. Codzienne bóle głowy mogą mieć związek np. z niedoborem magnezu. Jeśli dodatkowo obserwujesz u siebie nadmierną pobudliwość, drętwienie kończyn czy wzmożoną skłonność do powstawania zasinień i pajączków to możesz zacząć podejrzewać u siebie niedobór magnezu. W takiej sytuacji warto zadbać o zmiany w diecie, by wyrównać poziom magnezu. Jego źródłem mogą być pestki dyni, orzechy, szpinak oraz kasze: gryczana czy jęczmienna.

Boli Cię głowa? To może być stres!
Codzienne bóle głowy mogą mieć również związek z niedyspozycją natury psychicznej. Ucisk, rozpieranie, ćmiący ból – w taki właśnie sposób nasz organizm może sygnalizować, że jest przeciążony zbyt dużą ilością stresu. Codzienne bóle głowy mogą mieć związek z nerwicą, depresją czy wyczerpaniem fizycznym i umysłowym. W celu sprawdzenia przyczyn pojawienia się tej dolegliwości, warto skorzystać z Testu Obciążeń Organizmu.

Obciążenia organizmu mogą zakłócić równowagę organizmu i prowadzić do takich dolegliwości jak codzienne bóle głowy. Zobacz film i przekonaj się, dlaczego całościowa diagnostyka organizmu jest taka ważna.


Pani Helena z Łodzi: Te codzienne bóle głowy mnie wykańczały

Ten koszmar zaczął się około 3 miesięcy temu. Z dnia na dzień zaczęłam czuć ucisk i ból w czaszce. Nie pomagały kompresy, po tabletkach przeciwbólowych właściwie od razu zaczęła mi szwankować wątroba… Ból nie ustępował nawet na jeden dzień, a ja miałam już tego naprawdę dość! Zaliczyłam już tradycyjne leczenie, byłam u zielarki. Była poprawa, ale na krótko, bóle ponownie wrócił. Już nie wiedziałam, jak sobie pomóc, opowiedziałam koleżankom w pracy o moich problemach zdrowotnych. Jedna z nich przypomniała sobie, że wie o istnieniu testu, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Byłam już tak zdesperowana, że chętnie podchwyciłam ten pomysł i stwierdziłam, że muszę spróbować. W Revitum specjalista przeprowadził test, dowiedziałam się, jaki jest stan mojego zdrowia oraz dlaczego mam te bóle. Dostałam kurację dostosowaną do moich potrzeb. Niedługo idę na kontrolę, ale jest znaczna poprawa. Z każdym dniem głowa boli mnie coraz mniej, mam lepszy nastrój i więcej siły. Jestem bardzo zadowolona z tego testu i polecam go wszystkim tym, którzy tak jak ja wiedzą, jak mogą utrudnić życie codzienne bóle głowy.

Specjalista Revitum: Codzienne bóle głowy to ważny sygnał

Codzienne bóle głowy to objaw, którego nie wolno lekceważyć, ponieważ jest bardzo możliwe, że w ten sposób nasze ciało pragnie przekazać nam ważne komunikaty o niepokojących procesach zachodzących w narządach wewnętrznych. Ból głowy jest jednak łączony z wieloma schorzeniami, a sprawdzanie każdego z osobna może zabrać cenny czas oraz powodować przedłużanie się dolegliwości. Ułatwieniem w postawieniu diagnozy może być Test Obciążeń Organizmu oparty na nowatorskiej metodzie dra Volla – mówi Weronika Łapińska.


Nie wiesz, skąd biorą się Twoje dolegliwości? Zauważasz, że stan Twojego zdrowia się pogorszył? Możliwą przyczyną jest brak wiedzy na temat źródeł dolegliwości. Uniemożliwia to dobranie odpowiednich metod walki o zdrowie. Dlatego tak niezbędna jest skuteczna i pewna diagnostyka. Z pomocą w kwestii określenia przyczyn powstawania dolegliwości przychodzi Test Obciążeń. Jego nowatorska formuła pozwala na określenie stopnia obciążenia organizmu przez szkodliwe substancje, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Grzyby, pasożyty, metale ciężkie, jak również zanieczyszczenia znajdujące się w otaczającym nas środowisku mogą z łatwością docierać do najmniejszych komórek ciała i powodować powstawanie przewlekłych stanów zapalnych oraz schorzeń wymagających często długotrwałego leczenia. Wykonanie Testu nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami, jest ono w pełni bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Na jego wykonanie nie trzeba poświęcać wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik Testu. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalizm podejmowanych działań. Po wykonaniu Testu Obciążeń oraz omówieniu jego wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pozwoli na pozbycie się dolegliwości oraz wzmocni siły układu odpornościowego w walce z zagrożeniam dla organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>