Częste bóle głowy? Nie lekceważ problemu!

Ból to alarm, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie, który w ten sposób „komunikuje się” z nami. Jednocześnie ostrzega nas przed poważniejszymi konsekwencjami dalszych zaniedbań, związanych ze zdrowiem.

Około 65 proc. Polaków odczuwa bóle głowy. Według klasyfikacji International Headache Society bóle głowy występują z dwóch powodów: fizycznego (uraz głowy, przeziębienie, reakcja na wahania ciśnienia) lub emocjonalnego (stres, brak snu, przepracowanie, zmęczenie lub hałas).

częste bóle głowy

Ból głowy bywa trudny do zniesienia, z łatwością może „wyłączyć” człowieka z normalnego funkcjonowania. Każdy, kto go doświadcza, próbuje z nim walczyć. Czy wiesz jednak, że jeżeli ból głowy pojawia się często – to znak, że należy poznać przyczynę jego pojawiania się – a nie tylko leczyć objaw!

W zależności od tego, co wywołuje ból głowy, zobacz, jak go uniknąć i jak sobie poradzić, jeśli już wystąpił.

Podstawowe przyczyny bólu głowy:

  • Stres, napięcie
  • Brak snu
  • Określone potrawy

- określone potrawy mogą powodować migrenę (jak stwierdzono, najczęściej sery, czekolada, czerwone wino). Zaobserwuj, czy tak jest w twoim wypadku i staraj się ich unikać.

  • Wysiłek

- jeśli ból pojawia się po uprawianiu sportu (nawet w dwa dni po), zadbaj o rozgrzewkę, pij wodę w trakcie ćwiczeń, kończ je powoli, a nie raptownie.

  • Odwodnienie

- pij ilość płynów odpowiednią do temperatury powietrza, wysiłku fizycznego, spożytego wcześniej alkoholu – wszystkie te czynniki mogą spowodować odwodnienie i ból głowy.

  • Inne przyczyny…

- „Ból to alarm, że coś niedobrego dzieje się w naszym “prawie zdrowym” organizmie. Jednocześnie ostrzega nas przed poważniejszymi konsekwencjami dalszych zaniedbań, związanych ze zdrowiem. Aby dowiedzieć się więcej na temat swojego zdrowia należy wykonać Test Obciążeń Organizmu, który kompleksowo sprawdzi co dzieje się w naszym ciele” - radzi Weronika Łapińska z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Jak poznać prawdziwą przyczynę bólu głowy?

częste bóle głowy

Żeby raz na zawsze pozbyć się bólu trzeba dowiedzieć się co jest jego przyczyną. Taką diagnozę można zrobić przy pomocy Testu Obciążeń Organizmu wykonywanego w Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum w każdym województwie. Określenie przyczyny to pierwszy krok w kierunku nowego życia – już bez ciągłego bólu.

Test Obciążeń jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, nie ma żadnych skutków ubocznych. Trwa ok. 45 minut w trakcie których specjalista jest w stanie sprawdzić co obciąża Twój organizm i skąd bierze się ból.

Test Obciążeń Organizmu wykonuje w Polsce Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum, tel. 222 502 888. 

Specjalnie dla czytelników „Zdrowie Plus” Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum przygotowało zniżkę na wykonanie Testu Obciążeń i poznanie przyczyn Twoich problemów z bólem głowy.

Pobierz kupon zniżkowy na Test Obciążeń 

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum w Twojej okolicy.
Zadzwoń na infolinię tel. 222 502 888 i pozbądź się problemów z bólem głowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>