Z anginą nie ma żartów!

Ból gardła, gorączka, powiększone węzły chłonne. Wszyscy to znamy. Na tym jednak nie musi się skończyć – konsekwencje anginy mogą być dużo poważniejsze niż Ci się wydaje!

Angina to jedna z najpowszechniejszych chorób, jakie dotykają ludzi. Czym jest, każdy z nas niby wie. Zaczyna się niewinnie, od lekkiego osłabienia, później przechodzi w silny ból gardła, dochodzą inne objawy, takie jak wysoka gorączka, silnie zaczerwienione podniebienie, zmiany na migdałkach. Pomimo swej powszechności angina nie jest chorobą łatwą do wyleczenia, jeśli jej podłoże jest bakteryjne. Powikłania, jakie mogą być następstwem niedoleczonej anginy mogą być naprawdę poważne. Oto niektóre z nich:
zapalenie płuc

 • zapalenie zatok przynosowych
 • zapalenie ucha środkowego
 • zapalenie wyrostka sutkowatego
 • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
 • zapalenie płuc
 • infekcyjne zapalenie wsierdzia

Dlatego, w przypadku anginy tak ważne jest wczesne i kompleksowe rozpoznanie podłoża choroby. Tu niezwykle pomocny może okazać się Test Obciążeń.

Oto jak radził sobie z anginą Pan Jeremi z Bielska-Białej:

Zaczęło się od zwykłej anginy, silnej, ale nie odbiegała od tego, jak się zazwyczaj przechodzi tę chorobę. Nie powiem – zdziwiłem się trochę, bo dużo pracuję fizycznie, jestem zahartowany i choruję bardzo rzadko. Ból gardła trzymał mnie wyjątkowo długo. Kiedy się skończył, nie przestałem być osłabiony, przeciwnie, czułem się coraz słabszy i słabszy. Gdy zaczęły się narastające bóle głowy a później również ucha, uznałem, że trzeba działać. Rady lekarza, u którego byłem na niewiele się zdały a mój stan się pogarszał. Moja żona natrafiła w internecie na Test Obiążeń – na początku nie chciałem się na to zgodzić, z natury bowiem zwykłem nie wierzyć w takie nowinki. Ostatecznie jednak czułem się na tyle źle, iż zdecydowałem się go wykonać. Okazało się, że to nie jest kolejne szarlataństwo – test bardzo mi pomógł, okazało się, że bakterie wciąż był w moim organizmie i gdyby nie szybko zastosowana kuracja, którą specjalista mi zalecił,kto wie, ile jeszcze męczyłbym się z tą chorobą i jej powikłaniami.

„Angina to jedna z tych chorób, które towarzyszą nam od dziecka. Łatwo ją zlekceważyć, łatwo uwierzyć, że ona „sama przejdzie”. Niejednokrotnie jednak okazuje się, że ma ona znacznie groźniejsze konsekwencje niż przypuszczaliśmy. Dlatego warto jak najwcześniej wykonać Test Obciążeń Organizmu, by precyzyjnie określić jakiego typu choroba nas dopadła i jak możemy jej przeciwdziałać.” – radzi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Test Obciążeń to nowatorskie narzędzie zaprojektowane w służbie chorym. Bezbolesne, nieinwazyjne, nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm, może zaś pomóc nam określić kompleksowo faktyczny stan zdrowotny naszego organizmu, odnaleźć przyczyny naszego złego samopoczucia. Może również stać się furtką do dalszych dynamicznych działań, które pozwolą nam na dobranie optymalnej kuracji, tak by pozbyć się choroby jak najprędzej.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń? Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888

Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.

4 Odpowiedzi na Z anginą nie ma żartów!

 1. nela pisze:

  Moje dziecko ciągle na to choruje… Już nie mogę sobie dać rady, ciągle chodzimy do lekarza, ale to nic nie daje. W jaki sposób mogę mu pomóc? Proszę o jakieś rady, bo sama już nie wiem, co jeszcze mogę zrobić…

 2. Kasssia pisze:

  Do nela- sprawdź mu odporność, bo pewnie tam tkwi problem.

 3. Wero pisze:

  Warto też zbadać dziecko pod kątem jakichś bakterii/pasożytów… Moja córka też miała ciągle anginy, nie wiedzieliśmy dlaczego tak jest, ale nie odpuściłam i ostatecznie okazało się, że ma bakterię w organizmie. Teraz z nią walczymy, ale lekko nie jest…

 4. Paula pisze:

  Pomocy, ile można chorowac… Powinnam sie uczyć do matury a nie mam wogole siły i ten bol, nie daje rady prosze o pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>