3 mln osób choruje w Polsce na cukrzycę! Sprawdź jak sobie pomóc!

Na cukrzycę cierpią w Polsce już co najmniej 3 mln osób, ale u 1 mln z nich, czyli jednej trzeciej, choroba jest niezdiagnozowana – wynika z najnowszej edycji raportu Cukrzyca. Ukryta pandemia. Z prognoz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wynika, że w najbliższych 15-20-latach liczba chorych na cukrzycę podwoi się.

Cukrzyca nie jest chorobą, która dopada nas z dnia na dzień. Jej objawy pojawiają się stopniowo, dając nam niejako czas na reakcję. Problem w tym, że są przez nas bagatelizowane albo wiążemy je z zupełnie innymi dolegliwościami.

Nie przegap objawów cukrzycy
Specjalista, Weronika Łapińska tłumaczy:

– Pierwsze symptomy cukrzycy łatwo jest przeoczyć.
Nawet, jeśli jakaś zmiana w naszym samopoczuciu zaczyna zwracać naszą uwagę, to łatwo ją sobie wytłumaczyć w zupełnie inny, wygodny dla siebie sposób. Na przykład:

 • Zmęczenie. Pierwsze skojarzenie – nadmiar obowiązków
 • Senność – przepracowanie
 • Kłopoty z koncentracją – stres albo zmiana pogody.
 • Zwiększony apetyt – pewnie to zbytnie wystawienie się na pokusy jedzeniowych przyjemności.
 • Zaparcia – to na pewno zła dieta.
 • Nawracające infekcje – pewnie chwilowy spadek odporności, związany ze zbyt eksploatującym trybem życia.
 • Zwiększone wypadanie włosów – przesilenie wiosenne albo reakcja po chorobie.
 • pogorszenie wzroku i przekrwienie spojówek – łatwo przypisać długotrwałej pracy przed komputerem.

CukrzycaOczywiście, podobny zespół objawów może występować również w innych chorobach. Jednak biorąc pod uwagę częstość występowania cukrzycy, zgodnie ze statystykami, w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę, że może to być cukrzyca.

Wszystkie wymienione wyżej objawy – mogą być objawami cukrzycy!

Nie możemy więc zwlekać. Diagnostykę pod kątem cukrzycy można wykonać za pomocą Testu Obciążeń Organizmu. Wykonanie Testu Obciążeń Organizmu pozwoli stwierdzić jakie są przyczyny twoich chorób i dolegliwości, w tym cukrzycy”

- radzi Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Zareaguj na czas

Według danych Międzynarodowej Federacji Cukrzycy w Polsce ok. 3 mln osób cierpi na cukrzycę. Przy czym u jednej trzeciej z nich jest ona niezdiagnozowana, bo tylko 2 mln pacjentów pozostaje pod opieką lekarzy.

W momencie rozpoznania cukrzycy u ponad połowy chorych występują już jednak ostre powikłania, np. udary mózgu czy zawały serca.

998420_miss_summer– Chorzy na cukrzycę to całe spektrum naszego społeczeństwa. Są to kilkutygodniowe dzieci, młodzież, osoby pracujące, ciężarne czy seniorzy – mówią eksperci z PTD.

W początkowej fazie rozwoju pacjent nie odczuwa żadnych objawów. Gdy już jednak lekarze zdiagnozują schorzenie, może być za późno na skuteczną kurację. Dochodzi wówczas do przewlekłych powikłań. Chodzi tu m.in. o choroby oczu i rozwój zaćmy, uszkodzenia nerek, co jest później główną przyczyną dializoterapii. Według danych NFZ w 2013 r. lekarze i pielęgniarki przeprowadzili 9801 dużych amputacji kończyn oraz 3605 amputacji mniejszych. Aby nie doszło do zawału serca czy amputacji, cukrzyca musi być prawidłowo leczona. Przede wszystkim jednak należy zapobiegać na starcie, nie lekceważyć żadnych objawów i wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pomoże zdiagnozować przyczyny powstawania dolegliwości.

Cukrzyca to poważna choroba, dlatego nie warto czekać ze skuteczną diagnostyką. Zobacz, co ma wpływ na Twoje zdrowie:

Uprzedzić cukrzyce

„Nigdy nie paliłam, nie nadużywałam alkoholu czy zakazanych narkotyków, a wciąż czułam się fatalnie i nie wiedziałam co mi dolega. Myślałam, że to po prostu przejściowa depresja, która zaraz minie. Na szczęście któregoś dnia moja przyjaciółka zmobilizowała mnie do wykonania Testu Obciążeń Organizmu. Do dziś dziękuje jej z całego serca. Bezbolesny test w niecałą godzinę wykrył w porę przyczynę moich dolegliwości. Uprzedź cukrzycę i nie czekaj aż będzie za późno.”

- Pani Agnieszka, 36 lat.

Wykonanie Testu Obciążeń Organizmu trwa 45 minut i pozwoli ci stwierdzić jakie są przyczyny twoich dolegliwości, nie tylko cukrzycy. Test Obciążeń to diagnostyka całego organizmu. Co więcej, specjalista przeprowadzający test nie tylko Cię zdiagnozuje, ale także powie co robić, żeby pokonać ewentualne dolegliwości.

Cukrzyca i Test Obciążeń Organizmu
Diabetycy muszą dużo bardziej kontrolować to co robią i jedzą niż osoby nie cierpiące na tę chorobę. Dzięki REVITUM będziesz miał większą kontrolę nad stanem swego zdrowia. Skuteczna walka z jakąkolwiek chorobą oznacza przede wszystkim zajęcie się jej przyczynami. Dlaczego? Otóż przyczyny, jak sama nazwa wskazuje, są tym, co powoduje choroby. Jeżeli z naszego organizmu usuniemy przyczyny, a wiec obciążenia, mamy pewność, że pokonamy chorobę.

Test Obciążeń Organizmu właśnie to robi – wykrywa przyczyny dolegliwości. Przeprowadzenie testu trwa 45 minut, po których dowiesz się jakie obciążenia zalegają w twoim organizmie oraz jak je usunąć, w czym pomoże ci indywidualna kuracja przygotowana przez specjalistę.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Chcesz pozbyć się przyczyn powstawania cukrzycy?
Umów się na Test Obciążeń!
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ
i
Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.
10 Odpowiedzi na 3 mln osób choruje w Polsce na cukrzycę! Sprawdź jak sobie pomóc!

 1. Maria pisze:

  Proszę o test.
  Mam nietolerancję glukozy na czczo (przy normie 100 moj wynik bywa 99, 101, 103, 107, 110, a raz nawet był 113, potem znów powrot do tych niżych)). Tak jest od dwóch lat.

 2. Jan pisze:

  czy 157 (dziś testowane) to za wysoki cukier czy już wymaga leczenia.Mam 63 lata nadcisnienie 98kg wagi????

 3. Edyta pisze:

  Od 3 miesięcy mierzę sobie cukier glukometrem,mój wyjściowy cukier jest miedzy 73 a 89 wtedy wszystko jest ok jak ja to nazywam ale kiedy zjem coś wtedy cukier rośnie mi nawet do 135 (zdażyło się 160 ,190 a nawet 260).Zauważylam wtedy niepokój i wewnętrzną telepawke w żołądku jakby ,zawroty głowy bywa że jest mi niedobrze,czasem robi sie ciemno przed oczyma .Czy to normalne?Czy powinnam juz podjać jakies leczenie?

 4. Sylwia pisze:

  Chyba am cukrzycę. proszę o test

 5. Roman pisze:

  mam poziom cukru 138 czy mam udać się do lekarza ?

 6. Eleonora Sakowska pisze:

  proszę o poradę

 7. Czesława pisze:

  Proszę o test,chyba mam cukrzycę typu II

 8. Henryka pisze:

  chyba mam cukrzyce prosze o test

 9. oliwia pisze:

  witam od pewnego czasu mam duże wątpliwości co do mojego stanu zdrowia – mam wszystkie objawy cukrzycy i prosiłabym o TEST

 10. darek pisze:

  slabnie wzrok widze zamazany obraz czesto mi sie zlewa posiadam nowy glukometr cvercare dzisiaj pokazal 153mmg/dL jak to czytac i jak sprawdzi czy jest dobry jak sie nim poslugiwac prosze o test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>