Objawy cukrzycy – nie lekceważ ich!

Cukrzyca to choroba i jak każda inna dolegliwość ma swoje przyczyny. Usuwając przyczyny tej choroby – usuniesz jej objawy. Dowiedz się jak możesz sobie pomóc.

Cukrzyca to choroba metaboliczna, na którą z roku na rok zapadają tysiące osób a jej przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane. Według danych statystycznych w Polsce żyje około 2 milionów cukrzyków! Niestety ogromna część z tych osób, nawet nie wie, że objawy z którymi się boryka to objawy cukrzycy!

To musisz wiedzieć o cukrzycy
Cukier dla człowieka jest jak benzyna dla samochodu. Bez niego ani rusz!

Przy cukrzycy następuje rozregulowanie mechanizmu wytwarzania hormonów regulujących zawartość (insulina) cukru we krwi, powodując niedocukrzenie – hipoglikemię (II typu), albo przecukrzenie – hiperglikemię (I typu).

Przy cukrzycy I typu w naszej krwi jest o wiele za dużo cukru.Komórki, które chcą wykorzystać ten nadmierny cukier nie mogą tego zrobić bo brakuje im insuliny, czyli niezbędnego do tego hormonu. I mimo, że jemy coraz więcej i więcej nasze komórki nie dostają cukru! A my stajemy się coraz bardziej zmęczeni i wyczerpani. Co więcej cukier, który kumuluje się we krwi może uszkadzać nerwy, czerwone krwinki, a nawet żyły prowadząc do miażdżycy!

Odwrotnie sytuacja się ma przy cukrzycy II typu. Insulina jest wydzielana, jednak komórki nie są w stanie jej spożytkować. Cukrzyca II typu to najczęściej występujący rodzaj cukrzycy.

Jak rozpoznać, że to cukrzyca?
Początkowe objawy cukrzycy można bardzo łatwo zbagatelizować i nie wiązać ich z cukrzycą ponieważ są to objawy, które mogą towarzyszyć też innym dolegliwością. Są to:

 • wzmożone oddawanie moczu,
 • zwiększone pragnienie,
 • pogorszenie wzroku i przekrwienie spojówek,
 • senność.
 • Jeżeli podejrzewasz u siebie cukrzycę koniecznie wykonaj Test Obciążeń Organizmu.

  Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać cukrzycę:

  Kolejne objawy jakie męczą cukrzyków to ciągły świąd ciała, u kobiet szczególnie nasilony w okolicach pochwy. Jest to częsta przypadłość u diabetyków, tym bardziej, że świąd ciała może świadczyć o rozwijającej się grzybicy. Diabetycy również mogą mieć dużo większy apetyt. Mrowienie lub drętwienie rąk, skurcze mięśni łydek, nudności oraz połączone z nimi wymioty to także częste objawy cukrzycy. Jednym z najbardziej uciążliwych symptomów towarzyszących cukrzycy to senność. Cukrzycy w dzień stają się bardzo senni co może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu i pracy.

  To cukrzyca! Co robić dalej?
  Na początku trzeba zaznaczyć, że jeżeli mamy choć cień podejrzeń, że to cukrzyca musimy zacząć działać.

  Największy błąd jaki możemy zrobić, to właśnie zbagatelizować problem i zacząć sobie samemu tłumaczyć powody pojawienia się objawów. Mamy skłonność do tłumaczenia sobie, że większa potliwość spowodowana jest podwyższoną temperaturą otoczenia czy dusznością w pokoju. Większe pragnienie tłumaczymy słonymi czy ostrymi potrawami. A prawda jest z goła inna i diagnoza cukrzycy wychodzi podczas rutynowego badania. Jednak jej późniejsze objawy dużo łatwiej zauważyć. Wykonanie Testu Obciążeń Organizmu pozwoli ci stwierdzić jakie są przyczyny twoich chorób i dolegliwości, w tym cukrzycy. Co więcej specjalista przeprowadzający test nie tylko cię zdiagnozuje ale także powie co robić, żeby wygrać walkę z chorobą.

  Cukrzyca i Test Obciążeń Organizmu
  Diabetycy muszą dużo bardziej kontrolować to co robią i jedzą niż osoby nie cierpiące na tę chorobę. Dzięki REVITUM będziesz miał większą kontrolę nad stanem swego zdrowia. Skuteczna walka z jakąkolwiek chorobą oznacza przede wszystkim zajęcie się jej przyczynami. Dlaczego? Otóż przyczyny, jak sama nazwa wskazuje, są tym, co powoduje choroby. Jeżeli z naszego organizmu usuniemy przyczyny, a wiec obciążenia, mamy pewność, że pokonamy chorobę.

  Test Obciążeń Organizmu właśnie to robi – wykrywa przyczyny dolegliwości. Przeprowadzenie testu trwa 45 minut, po których dowiesz się jakie obciążenia zalegają w twoim organizmie oraz jak je usunąć, w czym pomoże ci indywidualna kuracja przygotowana przez specjalistę.

  Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
  W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

  Chcesz pozbyć się przyczyn powstawania cukrzycy?
  Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię 222 502 888 i umów się na Test Obciążeń

  Zdiagnozuj cukrzycę. Nie daj się chorobie! Pobierz kupon na Test Obciążeń.

  Kupon  16 Odpowiedzi na Objawy cukrzycy – nie lekceważ ich!

  1. mam cukrzycę i powikłania

  2. grzegorz pisze:

   proszę o test

  3. Sylwia pisze:

   Chyba am cukrzycę. proszę o test

  4. Roman pisze:

   mam poziom cukru 138 czy mam udać się do lekarza ?

  5. Czesława pisze:

   Proszę o test,chyba mam cukrzycę typu II

  6. Henryka pisze:

   chyba mam cukrzyce prosze o test

  7. Maria pisze:

   Proszę o test.
   Mam nietolerancję glukozy na czczo (przy normie 100 moj wynik bywa 99, 101, 103, 107, 110, a raz nawet był 113, potem znów powrot do tych niżych)). Tak jest od dwóch lat.

  8. Edyta pisze:

   Od 3 miesięcy mierzę sobie cukier glukometrem,mój wyjściowy cukier jest miedzy 73 a 89 wtedy wszystko jest ok jak ja to nazywam ale kiedy zjem coś wtedy cukier rośnie mi nawet do 135 (zdażyło się 160 ,190 a nawet 260).Zauważylam wtedy niepokój i wewnętrzną telepawke w żołądku jakby ,zawroty głowy bywa że jest mi niedobrze,czasem robi sie ciemno przed oczyma .Czy to normalne?Czy powinnam juz podjać jakies leczenie?

  9. Jan pisze:

   czy 157 (dziś testowane) to za wysoki cukier czy już wymaga leczenia.Mam 63 lata nadcisnienie 98kg wagi????

  10. Aneta pisze:

   chyba mam cukrzyce prosze o test

  11. oliwia pisze:

   witam od pewnego czasu mam duże wątpliwości co do mojego stanu zdrowia – mam wszystkie objawy cukrzycy i prosiłabym o TEST

  12. Jak schudnac pisze:

   Zawsze staram się odżywiać jak najlepiej tylko mogę, żeby obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę.

  13. darek pisze:

   prosze o test

  14. darek pisze:

   slabnie wzrok widze zamazany obraz czesto mi sie zlewa posiadam nowy glukometr cvercare dzisiaj pokazal 153mmg/dL jak to czytac i jak sprawdzi czy jest dobry jak sie nim poslugiwac prosze o test

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>