Czy sprawdziłeś poziom magnezu w organizmie?

Statystyki alarmują: prawie 100 proc. Polaków cierpi na niedobór magnezu. Niekorzystna dieta i brak właściwiej suplementacji mogą doprowadzić organizm do ruiny!

Magnez „królem życia”
magnezNie na darmo prof. Julian Aleksandrowicz, założyciel Polskiego Towarzystwa Magnezjologicznego mawiał, że magnez jest “królem życia” – to on odpowiada za podtrzymanie przy życiu komórek naszego organizmu. Zachowanie jego prawidłowego poziomu jest niezbędne na każdym etapie życia.

Niezbędny dla rozwoju
Magnez to pierwiastek, który aktywuje 320 enzymów w ludzkim ciele. Bierze udział w budowaniu różnorodnych struktur (błon komórkowych, tkanek). Magnez jest odpowiedzialny m.in. za sprawne działanie układu immunologicznego, nerwowego i kostnego. Pierwiastek ten ma również niebagatelne znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu (jego niedobór może doprowadzić do poronienia). Naturalnym źródłem magnezu są kasze (np. kasza gryczana), ciemne pieczywo, migdały, pestki z dyni oraz ciemna czekolada.

Po czym poznajemy niedobór?
Jakie objawy mogą wskazywać na to, że brakuje nam magnezu? Świadczyć o tym może:

 • nadpobudliwość
 • problemy ze snem
 • ciągłe napięcie
 • skurcze łydek
 • drżenie powiek
 • bóle głowy
 • problemy z koncentracją
 • arytmia serca

Skąd się bierze ten brak?
Istnieje wiele przyczyn powstawania niedoborów tego pierwiastka. Jedną z nich jest długotrwałe wystawienie na stres (w pracy, w domu), jak również intensywne kuracje odchudzające. Znaczenie ma również stosowanie niektórych leków (np. doustnej antykoncepcji czy antybiotyków).

Obciążenia organizmu mogą rozregulować pracę narządów wewnętrznych. Dlatego tak ważne jest pozbywanie się szkodliwych substancji, które odkładają się w komórkach ciała. Dowiedz się więcej:

Z zaburzeniami poziomu magnezu nie radził sobie pan Krzysztof ze Szczecina

Mój niedobór magnezu wyglądał klasycznie: wieczne zmęczenie, drżenie powiek, skurcze łydek. Jednak lekceważyłem te objawy, nie miałem czasu się nimi zająć, poza tym zrzucałem je na karb trudnego momentu w pracy. Kiedy reakcje się nasilały, brałem jedną, czy dwie tabletki jakiegoś suplementu, a potem na chwilę zapominałem o problemie. Jednak on zawsze wracał: a to pod postacią bezsenności, a to wiecznego zdenerwowania. Moja żona już wcześniej mówiła mi o Revitum, sama była na Teście. Pomyślałem, że może i dla mnie by coś mieli… Poszedłem i okazało się, że mam bardzo niski poziom magnezu. Specjalista dobrał mi kurację, która pozwoliła mi pozbyć się tych niemiłych dolegliwości.

To tylko stres

Problem z dbaniem o właściwy poziom magnezu jest taki, że często źle interpretujemy lub lekceważymy objawy jego niedoboru. Rosnące zmęczenie, senność, stale utrzymujący się stres traktujemy jako naturalny objaw zabieganego, intensywnego trybu życia, który jest dzisiaj taki popularny. By nie dać po obie znać złego samopoczucia, „wzmacniamy się” kawą czy napojem energetycznym i pracujemy dalej. Jednak to, co wydaje się być tylko czasową niedyspozycją, może być objawem obniżonego poziomu tego drogocennego pierwiastka, jakim jest magnez – mówi Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Szybko i łatwo dowiedz się czy masz niedobór magnezu
W jaki sposób jednak ustalić, na jakim poziomie znajduje się interesujący nas pierwiastek? Tutaj z pomocą przychodzi Test Obciążeń metodą Volla, który w bezinwazyjny, bezbolesny i w pełni bezpieczny sposób pozwala na kompleksową ocenę stanu całego organizmu. Dzięki określeniu sprawności działania układu immunologicznego oraz narządów wewnętrznych można ustalić nie tylko objawy, ale przede wszystkim realne przyczyny dolegliwości. Jeśli powodem zmęczenia i stresu okaże się niedobór magnezu, Specjalista Revitum po analizie wyników zaproponuje indywidualnie dobraną kurację, która pomoże uporać się z tym problemem i zlikwidować dolegliwości.

Test Obciążeń jest uznawany za jeden z najlepszych nieinwazyjnych sposobów diagnostyki na świecie. Samo przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Sam możesz zweryfikować skuteczność tej metody poprzez sprawdzenie swoich wyników na ponownym teście kontrolnym po kuracji!

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.4 Odpowiedzi na Czy sprawdziłeś poziom magnezu w organizmie?

 1. katib pisze:

  pije duzo kawy i niestety pale (probuje rzucic ale wciaz nie daje jakos rady) czy to moze miec wplyw na moje zdrowie? co moge zrobic zeby sobie pomoc

 2. graza pisze:

  Bez magnezu ani rusz, wiem to po sobie. przed suplementacją już nie dawałam rady – ręce mi się trzęsły, nie mogłam spać, denrwowało mnie dosłownie wszystko. Teraz kiedy dodałam magnez do diety jest duzo lepiej.

 3. Jowita pisze:

  pomocy mam zimne dlonie cała sie trzese ciagle jestem zmecozna czy to niedobro magnezu?

 4. Waldi pisze:

  intensywnie uprawiam sport (codziennie biegam). Ostatnio zauważyłem, że nie mogę się zregenerować po wysiłku – bardzo długo wali mi serce, czuję skurcze w nogach. Czy to może mieć związek z brakiem magnezu? Proszę o radę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>