Niedobór potasu- ukryta i częsta przyczyna Twoich problemów zdrowotnych

Około 60 procent dorosłych Polaków cierpi na stres oraz zaburzenia lękowe przeplatane okresami depresji sezonowej. Ponad 40 procent Polaków ma kłopoty z zaśnięciem i trudności z koncentracją uwagi następnego dnia. Prawie 2 miliony z nas choruje na serce. Większa cześć społeczeństwa lekceważy objawy, które wysyła organizm, uważając, że „to minie”, a w wiecznym stresie żyją dzisiaj wszyscy. Powyższe objawy mogą być spowodowane niewystarczającym poziomem potasu w organizmie.

“Potas to jeden z najbardziej niedocenianych „pomocników” naszego organizmu. Choć często o tym zapominamy, nieprzypadkowo nazywany jest „pierwiastkiem życia”. Wraz z chlorem i sodem tworzy skład elektrolitów, które rozpuszczają się w wodzie, transportują składniki odżywcze do wnętrza komórek i pomagają w pozbyciu się zbędnych produktów przemiany materii. Odpowiednia dawka potasu reguluje napięcie mięśniowe, ciśnienie krwi, pracę nerek i rytm serca. Dotleniając mózg, poprawia koncentrację oraz procesy myślowe. Pierwiastek pobudza wydzielanie insuliny, uczestniczy w spalaniu węglowodanów i białek. O potasie często przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zaczyna go brakować. Na jego niedobór organizm potrafi reagować bardzo gwałtownie.
Najczęściej pojawiające się dolegliwości to:

 • nieregularne bicie serca
 • puchnięcie nóg

Braki potasu przejawiają się często:

 • skurczami mięśni nóg (zwykle podczas wysiłku fizycznego)
 • zaparciami
 • skurczami jelit
 • - ostrzegają eksperci WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

Wiele objawów wskazuje na niedobór potasu
Niedobór potasu, czyli inaczej hipokaliemia, oznacza, że poziom potasu w organizmie spadł poniżej 3,6 moli na litr krwi. Taki długotrwały stan może doprowadzić do chorób serca, a nawet paraliżu. Hipokaliemia może być spowodowana stosowaniem leków, które zwiększają wydalanie potasu z moczem – przede wszystkim chodzi tutaj o leki diuretyczne, czyli moczopędne. Hipokaliemia wraz z zaburzeniami stężenia pozostałych istotnych dla organizmu jonów (sód, wapń, magnez) występuje także u osób odwodnionych w przebiegu masywnych wymiotów, biegunek czy z powodu ograniczonego przyjmowania płynów.

potasObjawy niedoboru potasu:

 • uczucie znużenia,
 • zaburzenia koncentracji,
 • nerwowość,
 • problemy ze snem,
 • utrata apetytu,
 • skurcze jelit,
 • nieregularne bicie serca,
 • bóle głowy,
 • dolegliwości mięśniowe,
 • pobudzenie,
 • osłabienie, omdlenia,
 • trądzik u dorastającej młodzieży,
 • wydłużony czas gojenia się ran,
 • zaparcia,
 • nadmierna suchość skóry,
 • zaburzenia zachowania,
 • spowolniona reakcja na bodźce.

Objawy niedoboru potasu często towarzyszą innym chorobom. W związku z tym konieczne jest wykonanie Testu Obciążeń, który pokaże prawdziwą przyczynę dolegliwości.

Skuteczna diagnostyka to gwarancja określenia realnych przyczyn dolegliwości. Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie. Przekonaj się, dlaczego jest to tak ważne:

Michał z Gdańska, 31 lat

”Około roku temu zacząłem odczuwać dolegliwości mięśniowe połączone ze znużeniem i częstymi trudnościami z zasypianiem. Nie zwracałem na to specjalnie uwagi, gdyż były to zwyczajne objawy przemęczenia. Mężczyzna do specjalisty wybiera się przecież dopiero jak już dzieje się naprawdę coś poważnego, a nie taka ,,błaha” sprawa. Gdy te ,,przyziemne” problemy zdrowotne nie ustępowały dłuższy czas, w końcu wybrałem się do lekarza. Specjalista nic szczególnego nie stwierdził i przepisał witaminy. Niestety nie przyniosło to żadnych pozytywnych rezultatów. Kolejne konsultacje również nie przyniosły prawidłowej diagnozy. Na szczęście znajomy polecił mi bym wykonał test, który kompleksowo określa stan całego organizmu i szybko wykrywa przyczyny dolegliwości.”

Specjalistka radzi:

„Potas jest potrzebny do prawidłowego działania organizmu: pomaga utrzymać odpowiednie pH, obniża poziom kwasowości, jest niezbędny do funkcjonowania mięśni i przewodzenia impulsów nerwowych. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie doprowadzać do długotrwałego niedoboru potasu w organizmie. Znaczny i długotrwały niedobór potasu może doprowadzić nawet do zagrożenia życia. Nie lekceważ pierwszych objawów niedoboru potasu i wykryj dolegliwość na samym początku. Jest na to duża szansa, wystarczy wykonać Test Obciążeń Organizmu, który kompleksowo określi stan zdrowia i znajdzie przyczyny naszych przypadłości” – Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Dowiedz się czy masz niedobór potasu
Nasze problemy zdrowotne często zaczynają się od niedoboru potasu. A prowadzi do niego nasz styl życia. Wymagania jakie przed nami stawia życie w dzisiejszym świecie odbijają się na naszym zdrowiu. Wieczny stres, pęd, presja powodują wypłukiwanie potasu z naszego organizmu. Najlepszym sposobem byłaby zmiana stylu życia…
Taki scenariusz jest rozwiązaniem najlepszym, ale też niemożliwym do zrealizowania. Mało kto w dzisiejszym świecie jest w stanie sobie pozwolić na bezstresowe życie. Skoro nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to jak żyjemy to konieczne jest znalezienie innych metod na polepszenie stanu zdrowia. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia…Test Obciążeń Organizmu jest jedynym dostępnym narzędziem, które umożliwia kompleksowe podejście do objawów i prawidłowe rozpoznanie choroby.

Celem testu jest określenie sprawności układu odpornościowego i poziomu funkcjonowania organów wewnętrznych. Na tej podstawie można określić przyczynę choroby, wychodząc poza klasycznie stosowaną analizę objawów. Test trwa 45 minut, jest bezbolesny, wyniki otrzymujesz od razu, a specjalista zaleci indywidualną formę kuracji oczyszczającej. Wykonaj Test Obciążeń i dowiedz się czy to niedobór potasu jest odpowiedzialny za Twoje dolegliwości.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?

Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.

4 Odpowiedzi na Niedobór potasu- ukryta i częsta przyczyna Twoich problemów zdrowotnych

 1. julka pisze:

  czy mogą nastąpić duże niedobory potasu z powodu stresu i jak sobie z nimi radzić?

 2. gwiazda pisze:

  mam niedobor potasu 3,82 co zrobic aby mi sie podniosl?? poniewaz mam silne zawroty glowy bezsennosc ,zaparcia,bole glowy,czy niski poziom potasu moze byc przczyna

 3. Barbara pisze:

  Witam mam bardzo niski potas , prawie rok z tym walczę , podniósł sie do 4,0 ale teraz jest ledwo 3 , znów biorę leki , wszystko sprawdzamy i nic …a tym czasem , ciągle boli głowa , mam zawroty , boli serce , cale plecy , szybko się mecze , ciągle jestem śpiąca i bolą mnie stawy a dodatkowo mam bardzo niski wapń , powoli robie sie bezradna….co to może być?

 4. Muza pisze:

  Chcialabym zrobic test, gdzie go wykonac? jestem z Wroclawia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>