Osteoporoza – nie ryzykuj kalectwa lub śmierci!

Osteoporoza, zwana często „cichym złodziejem kości”, to wyniszczająca choroba szkieletu, której objawem są złamania, szczególnie stawu biodrowego i kręgosłupa, przewlekły ból i ograniczenie poruszania się. Wśród przyczyn zgonów osteoporoza zajmuje niechlubne trzecie miejsce – po chorobach układu krążenia i nowotworach. Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy (IOF) ostrzega, że w najbliższych latach liczba chorych dramatycznie wzrośnie.

skurcze
„Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała osteoporozę za drugą chorobą o zasięgu społecznym.

O znaczeniu problemu świadczą statystyki mówiące, że na całym świecie co najmniej 1 na 3 kobiety i 1 na 5 mężczyzn powyżej 50 r.ż. dozna złamania spowodowanego osteoporozą. Złamania prowadzą do bólu, utraty jakości życia, a nawet śmierci.

Co więcej, 33 procent osób starszych cierpiących na złamania biodra staje się niepełnosprawna i traci zdolność do samodzielnego życia rok po złamaniu, a co najmniej 1 na 5 osób umiera przed upływem roku od złamania.

Bez odpowiedniego działania ryzyko wystąpienia kolejnych złamań wynosi 50 procent. Starzenie się społeczeństwa powoduje, że liczba osób ze złamaniem osteoporotycznym wyniesie w Polsce w roku 2025 ok. 3,23 mln, co oznacza wzrost o 32,8 procent w stosunku do 2008r., a w 2035 – 4,1 mln złamań (u kobiet i mężczyzn)” – dane Międzynarodowej Fundacji Osteoporozy (IOF) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

„Ciche” objawy osteoporozy:

 • dyskomfort przy staniu,siedzeniu,
 • ograniczenie zakresu ruchu kręgosłupa,
 • ból w odcinku L-S(to najniższa, najbardziej narażona na mechaniczne przesilenia, najbardziej przeciążona część kręgosłupa) w spoczynku lub podczas czynności codziennych,
 • wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych,
 • bardzo ostry, gwałtowny ból z ograniczeniem aktywności, uniemożliwiający poruszanie się oraz wykonywanie czynności codziennych.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na pojawienie się osteoporozy:

Choroba początkowo nie daje dolegliwości. Konsekwencje osteoporozy są jednak groźne.
W późniejszym okresie mogą występować bóle kostne, zwłaszcza popołudniu. Pogarsza się sprawność fizyczna. Podnoszenie nawet niewielkich przedmiotów (zakupy) czy wykonywanie prostych czynności (sprzątanie, gotowanie) wiąże się z silnymi dolegliwościami bólowymi. Złamanie kości powoduje duży ból, unieruchomienie, konieczność rehabilitacji. Niezbędna staje się pomoc innych osób. Dlatego gdy tylko czujemy, że coś nam dolega koniecznie musimy wykonać Test Obciążeń, który kompleksowo wykryje przyczyny problemów zdrowotnych Twojego organizmu. Dzięki temu jest szansa na szybkie wyleczenie.

Agnieszka z Poznania, 52 lata

“Od zawsze byłam aktywna fizycznie, rano przed pracą biegałam, a wieczorami robiłam ćwiczenia w domu. Dwa lata temu zaczęłam odczuwać dyskomfort przy siedzeniu. Moja praca jest siedząca więc ból pogłębiał się. 8 godzin męczarni skutecznie odbierało mi humor i nastrój do życia. Musiałem udać się do lekarza, bo ból był nie do wytrzymania. Byłam przygnębiona i bezsilna. Odbijało się to na relacjach rodzinnych. Brałam jedenaście różnych leków i co miesiąc chodziłam do innego lekarza, by wykrył przyczynę. Dodatkowo byłam u kilku masażystów. Niestety żaden z lekarzy nie pomógł mi w znalezieniu choroby i jej wyeliminowaniu, a masażyści uśmierzali ból tylko na pewien czas. Byłam załamana i miałam problemy z wykonywaniem pracy. Na szczęście znajoma poradziła, abym wykonała test, który kompleksowo wykryje rzeczywiste przyczyny dolegliwości”.

Nie czekaj, aż choroba się rozwinie. Zobacz, dlaczego tak ważna jest skuteczna diagnostyka:


Specjalistka zaleca

“Osteoporoza nie pojawia się nagle. Jest chorobą podstępną, rozwijającą się przez wiele lat, nie manifestując się początkowo w żaden szczególny sposób. Ubytek masy kostnej postępuje powoli, często bez żadnych bólów, które mogłyby być ostrzeżeniem przed nadchodzącą chorobą. We wczesnej fazie choroby nie odczuwamy, że coś złego dzieje się z naszymi kośćmi! Organizm nie ostrzega nas o zbliżającym się zagrożeniu – jest to istota podstępnego przebiegu osteoporozy. W późniejszej fazie choroby pojawiają się bóle. Bóle osteoporotyczne mają charakter przewlekły, są bardzo uciążliwe i trudne do uśmierzenia. Najczęściej dotyczą pleców, zwykle w okolicy kręgosłupa. Chorzy uskarżają się także na bóle żeber. Niestety, bóle pleców rzadko kojarzone są z osteoporozą. Zdecydowanie częściej myśli się, że są wynikiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, wypadającego dysku, czy po prostu przeciążenia i przemęczenia. Osteoporoza, jako przyczyna bólów zwykle odsuwana jest na plan dalszy. Nie czekajmy więc na groźne powikłania, tylko wykonajmy Test Obciążeń Organizmu, który oceni stan zdrowia całego organizmu i pomoże poznać przyczyny dolegliwości. To podstawa by następnie szybko zlikwidować chorobę”.-Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Otyłość jest konsekwencją Obciążeń OrganizmuUchroń się przed osteoporozą i znajdź przyczyny!
Na dyskomfort przy staniu czy siedzeniu oraz bóle kręgosłupa skarży się coraz więcej ludzi, bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Dla wielu jest to normalne i nie niepokojące zjawisko. Bardzo trudno jest przeciwdziałać osteoporozie, gdyż jej pierwsze poważniejsze dolegliwości pojawiają się dopiero wtedy kiedy choroba jest już w zaawansowanym stanie. Choroba przebiega podstępnie i długo nie daje objawów, często pierwszym jest złamanie kości! Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Wykonanie Testu Obciążeń pozwala na ukazanie całego stanu organizmu i procesów w nim zachodzących. Test umożliwia kompleksowe podejście do objawów, co zwiększa szansę na prawidłowe ustalenie przyczyn. Test Obciążeń Organizmu trwa niecałe 45 minut i jest bezbolesny. Ponadto specjalistka w razie potrzeby ustali odpowiednio dobraną kuracje, dzięki której pozbędziesz się problemów zdrowotnych. Nie czekaj z bólami kręgosłupa i innymi objawami mogącymi mieć związek z osteoporozą, wykonaj test! Jest to niezbędny środek zaradczy, który może nam pomóc w znalezieniu potencjalnych ognisk zapalnych.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.5 Odpowiedzi na Osteoporoza – nie ryzykuj kalectwa lub śmierci!

 1. Jolka pisze:

  Pomocy, jestem z Nysy Kłodzkiej, gdzie najblizsze miejsce z testem obciazen?

 2. lilianna pisze:

  mam wynik badania densytometri tj3/3 ,co dalej nie wiem?

 3. Basia pisze:

  boje sie ze osteoporoza juz mnie dopadla ,oby nie:/, gdfzie zrobic test?

 4. Rybka pisze:

  pol roku intesywnie sie odchudzalam i fajne efekty sa tearz widocznie…tylko ze zaczaynaja mnie kosci bolec:/, boje sie czy to nie osteoroporza? gdzie sie zglosic?

 5. Elka pisze:

  Pracuje na siedzaco od 20 lat ,od pewnego czasu mocno boli mnie kregoslup przy siadaniu,czy to poczatek osteorporozy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>