6 sekretów: Astma

Alergolodzy alarmują: blisko 4 miliony Polaków mogą mieć astmę! Niestety, duża część z nich nie ma właściwie postawionej diagnozy i nie podejmuje leczenia. Sprawdź, czy również Tobie dolega ta poważna choroba.

astma1Polskie Towarzystwo Alergologiczne alarmuje, że problem astmy staje się globalnym wyzwaniem współczesności, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Na astmę chorują coraz częściej mieszkańcy dużych miast.

Sekret 1: Dusisz się? To może być astma!
W jaki sposób można rozpoznać astmę? Zazwyczaj objawem, który świadczy o tym, że cierpimy na to schorzenie, jest nasilony kaszel, który pojawia się zwłaszcza w nocy i nad ranem. Innym objawem jest ściskanie w klatce piersiowej oraz problemy ze złapaniem oddechu. Pomiędzy atakami chory zazwyczaj nie odczuwa żadnych innych dolegliwości.

Sekret 2: Astma – choroba naszej cywilizacji
Przyczyny astmy są wielorakie, a często trudno ustalić jednoznaczne źródło problemów. Uważa się, że chorobie sprzyjają zmiany cywilizacyjne (rosnące zanieczyszczenie powietrza, stale utrzymujący się wysoki poziom stresu). Astma może być również zaawansowaną reakcją organizmu na alergeny. Powstawaniu tego schorzenia sprzyja również palenie papierosów oraz przewlekłe zakażenia wirusowe górnych dróg oddechowych.

Sekret 3: Inne choroby mogą wzmagać astmę
Dowiedziono, że astma może mieć związek z innymi chorobami. Przykładem może tu być otyłość, która utrudnia zapanowanie nad chorobą i komplikuje leczenie.Również palenie papierosów nie sprzyja astmatykom i może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Innym schorzeniem, który negatywnie wpływa na samopoczucie przy astmie jest depresja.

Sekret 4: jak o zdrowie walczył pan Janusz z Opola

Astmę zdiagnozowano u mnie już wiele lat temu. Ale chociaż mówi się, że dzisiejsza medycyna jest bardzo rozwinięta, to jednak ja nie czułem poprawy swojego zdrowia, chociaż cały czas brałem leki. Miałem silne napady duszności. Często zdarzały się w nocy, więc ciągle chodziłem przemęczony. Czułem też ucisk w klatce piersiowej. Nie mogłem uprawiać żadnych sportów, nawet grać w moją ukochaną piłkę. Wymęczony do granic możliwości szukałem ratunku w internecie. Znalazłem informację o teście, który mógłby zdiagnozować przyczyny moich dolegliwości. Poszedłem i okazało się, że mój organizm jest bardzo zanieczyszczony przez toksyny. Specjalista dobrał mi kurację i rzeczywiście czuję, że wracam do zdrowia! Mniej kaszlę, swobodniej oddycham… Jestem bardzo wdzięczny za pomoc!

Masz problemy z astmą? Nie czekaj, aż problem sam się rozwiąże – zadbaj o skuteczną diagnostykę. Dowiedz się więcej na ten temat, obejrzyj film:

Sekret 5: Specjalista Revitum o astmie

Wiele osób, które chorują na astmę nie jest świadoma tego, że cierpią na tą przypadłość. Bagatelizują objawy, tłumacząc się niewyleczonym przeziębieniem lub też, w przypadku palaczy, konsekwencjami nałogu. Jednak zaniedbywanie rozpoznania astmy może mieć bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Warto jednak zauważyć, że właściwe dobranie kuracji jest niemożliwe bez określenia przyczyn problemu. Tu z pomocą przychodzi Test Obciążeń Organizmu, który pozwala na poznanie sposobu funkcjonowania organizmu i stanu narządów wewnętrznych. Umożliwia to dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże w walce z astmą – mówi Weronika Łapińska.


Sekret 6: Test Obciążeń odkrywa przyczyny choroby
Nowatorska koncepcja Testu Obciążeń metodą dr Volla pozwala na określenie realnych przyczyn tego trudnego problemu zdrowotnego, jakim jest astma. Test jest przeprowadzany przez doświadczonych Specjalistów Revitum, którzy są w stanie w bezinwazyjny i bezpieczny sposób ustalić przyczyny dolegliwości. Po omówieniu wyników Testu Obciążeń, jeśli zaistnieje taka potrzeba, dobierana jest indywidualna kuracja, która wzmacnia siły organizmu do walki z chorobą i ułatwia powrót do zdrowia. Jej stosowanie nie wymaga radykalnych zmian w trybie życia, pozwala za to cieszyć się swobodnym oddechem i aktywnością fizyczną.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.5 Odpowiedzi na 6 sekretów: Astma

 1. Karolina pisze:

  podbijam pytanie – czy alergia zawsze musi przejsc w astme? od kilku lat mam alergie wziewna chyba jest gorzej bo leki coraz mniej pomagja czy mozna cos z tym zrobic

 2. Karolina pisze:

  ostatnio mam dziwne duszonosci, budze sie w nocy zlana potem czuje ze sie dusze mam tez alergie czy to moze byc astma?

 3. jan pisze:

  Astma to moje przekleństwo… Męczę się z nią od lat, strasznie utrudnia życie. Leczę się, ale i tak duszności wciąż męczą. Proszę o radę, chcę oddychać swobodnie…

 4. mamafranka pisze:

  a mnie się serce kraje, jak widze jak moje dziecko tak cięzko oddycha i budzi sie w nocy z kaszlem leki srednio pomgaja czy sa jakies inne metody pokonania tej choroby?

 5. sylwia pisze:

  A ja nie mogę zrozumieć diagnostyki. Mam 40 lat. Od 12 roku życia chorowałam na astmę. Lekarz, który mnie leczył – ordynator jednego z warszawskich szpitali – ciągle zwiększał dawki leków. Dochodziło do tego, że potrafił dać mi kurację 10 dni dwa razy dziennie hydrocortison. Nastolatce. Po kilku latach wyglądałam, jak potwór. Zaczęłam przyglądać się swojemu organizmowi. Zauważyłam, że po niektórych posiłkach ataki się nasilają. W końcu odstawiłam mięso, potem nabiał – próbowałam eliminacji różnych produktów. Wreszcie 10 lat temu, ktoś polecił mi zioła oczyszczające organizm. Po kilku tygodniach ataki osłabły. Od wielu lat nie miałam ataku. Myślę, że trzeba bardzo obserwować swój organizm, astma, to przecież reakcja na alergen – obce białko. W bardzo wielu przypadkach, można wspomóc walkę z nią ziołami. Działa, pozdrawiam,
  Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>