Lekarze alarmują: masz kaszel, możesz mieć astmę!

Człowiek przeciętnie kaszle nawet kilkanaście razy dziennie. Powodów może być wiele: dym, kurz, pył, zachłyśnięcie. Odkaszlując, w naturalny sposób pozbywamy się z gardła i przełyku różnych szkodliwych substancji, pyłków czy bakterii. Jeśli jednak ciągły kaszel utrzymuje się dłużej, jest uporczywy i towarzyszą mu takie objawy jak katar, gorączka czy osłabienie – świadczy o chorobie. A gdy trwa ponad tydzień – wymaga interwencji specjalisty.

W Polsce jest ok. 4 mln osób chorych na astmę, a spora część z nich nie ma postawionej prawidłowej diagnozy!

Nie lekceważ kaszlu. Niezdiagnozowany w porę może oznaczać astmę!

- Astmę oskrzelową podejrzewamy u osób, które odczuwają duszności z towarzyszącymi świstami lub kaszlem. Często kaszel jest jedynym objawem tej choroby. Bez konkretnych badań często nie wiadomo, na co choruje pacjent.
Kaszel jest złożonym odruchem, powstaje wtedy gdy przepona chce gwałtownie usunąć powietrze z płuc. Dochodzi do podrażnienia receptora, który wyzwala kaszel. W organizmie człowieka znajduje się wiele takich miejsc, receptorów, w których może być wyzwolony kaszel, a do tego one znajdują się nie tylko na drodze oddechowej. Kaszel jest jedynie objawem, a nie chorobą. Dlatego warto zrobić Test Obciążeń Organizmu, który może rozwiązać przyczynę dolegliwości.

- zaleca Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Kaszel objawem wielu groźnych chorób

Gdy kaszel utrzymuje się przez dłuższy czas zazwyczaj mamy do czynieniem z zapaleniem oskrzeli. Przy tym schorzeniu pojawia się gorączka, a kaszel, początkowo suchy i męczący, łączy się z wykrztuszaną wydzieliną.

Innymi chorobami, przy których kaszel jest objawem towarzyszącym, są np.:
 • astma oskrzelowa
 • mukowiscydoza
 • zapalenie krtani i tchawicy
 • gruźlica
 • zator płuc
 • krztusiec
 • astma
 • rozedma płuc

Bez poznania przyczyn dolegliwości, wyeliminowanie kaszlu może być utrudnione. Zobacz nasz film i przekonaj się, jak groźne dla Twojego zdrowia są obciążenia:

Rozpoznaj przyczynę kaszlu na czas

tarczyca „Zmagałam się z kaszlem przez dłuższy czas, to było nie do wytrzymania. Uporczywy kaszel przeszkadzał mi na co dzień w wielu sytuacjach. Poza własnym dyskomfortem psychicznym i fizycznym odczuwałam również niechęć ze strony znajomych z pracy, chociaż nikt głośno tego nie mówił. Mój głośny kaszel przeszkadzał w najmniej odpowiednich momentach i zakłócał każde firmowe rozmowy. W domu kaszel też był bardzo męczący dla bliskich, szczególnie wieczorami kiedy chcieliśmy spokojnie spędzić czas. Z niczego robiły się kłótnie domowe i fatalna atmosfera stawała się codziennością. Moja bezradność byłą nie do opisania, ponieważ nie wiedziałam z czego bierze się ten straszliwy kaszel. Wreszcie z pomocą przyszła mi znajoma z pracy, która poleciła abym wykonała Test Obciążeń Organizmu. Bezbolesny test, trwający niecałą godzinę okazał się na wagę złota. Wykrył przyczynę mojego utrapienia”. – Pani Bożena, 46 lat

Wczesne rozpoznawanie choroby jest koniecznie, bo skuteczność jej leczenia zależy od stopnia zaawansowania. Sposób eliminowania kaszlu zależy od przyczyny, która go wywołuje.Test Obciążeń jest jedynym dostępnym narzędziem, które umożliwia kompleksowe podejście do przyczyn i prawidłowe rozpoznanie choroby. Celem testu jest określenie sprawności układu odpornościowego i poziomu funkcjonowania organów wewnętrznych. Na tej podstawie można określić przyczynę choroby, wychodząc poza klasycznie stosowaną analizę objawów. Na bazie wniosków sporządzana jest kuracja, która w 80-90 procent przypadków prowadzi do całkowitego usunięcia objawów i przyczyn schorzenia.

Test Obciążeń jest uznawany za jeden z najlepszych nieinwazyjnych sposobów diagnostyki na świecie. Samo przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.4 Odpowiedzi na Lekarze alarmują: masz kaszel, możesz mieć astmę!

 1. Ania pisze:

  MÓJ SYNA OD 2 LAT KASZLE PROBOWALIŚMY WSZYSTKIEGO SPIROMETRIA DOBRA UCZELENIA NIE WYSZŁY PODEJRZENIE O ASTME BADANIA DOBRE PROSZE O POMOC CO DALEJ

 2. Ela pisze:

  Poomocy! juz 3 tygodnie utrzymuje mi sie jakis dziwny kaszel, boje sie ze to moze byc nawet gruzlica albo astma.

 3. Rudy pisze:

  Nie wiem czy mam alergie czy inne cholertswo, poprosze o test

 4. Lidka pisze:

  mi ten kaszel przeszkadza w pracy prawie codziennie, ktos wie jak to zlikiwdiowac?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>