Czy wiesz, że półpasiec może doprowadzić nawet do utraty wzroku?

Jeśli przechodziłeś w dzieciństwie ospę wietrzną (nawet bezobjawowo), niewykluczone, że na własnej skórze doświadczysz i półpaśca! Sprawdź jak sobie pomóc!

Wywołujący obie choroby wirus VZV powszechnie uchodzi za niegroźnego mikroba, tymczasem jest podstępny i nie wolno go lekceważyć. Nie dość, że może sprzyjać niebezpiecznym powikłaniom, nawet gdy występuje w łagodniejszej wersji, czyli jako ospa wietrzna (w tym zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc), to jeszcze potrafi całymi latami ukrywać się w zwojach nerwowych, by wreszcie uderzyć ponownie. Teraz jako półpasiec. Czasami półpasiec może zainfekować gałki oczne, a w efekcie doprowadzić nawet do utraty wzroku.

Zobacz, jak pozbyć się problemów z półpaścem i wzmocnić naturalne siły organizmu:

W przeciwieństwie do ospy, półpasiec najczęściej atakuje osoby dorosłe, zwykle między 60. a 70. rokiem życia, ale spotkać go można w każdej grupie wiekowej włączywszy najmłodszych.

Przebycie ospy wietrznej wywołanej przez Varicella zoster virus uodparnia daną osobę na całe życie jedynie na ospę, natomiast zwiększa ryzyko zapadnięcia na półpasiec, ponieważ wirus przechodzi w stan uśpienia w zwojach nerwowych. Osoby, które nie chorowały na ospę w dzieciństwie, mogą się w wieku dorosłym zarazić wirusem i także rozchorować na półpasiec. Efektem jest brzydka, bolesna wysypka, która obejmuje połowę ciała – stąd nazwa dolegliwości.

Obejrzyj nasz film i sprawdź jak szybko rozpoznać półpaśca:

Nawet wyleczony półpasiec może zostawić po sobie uciążliwe nerwobóle. W najgorszym przypadku wirus wywołuje też ślepotę. Niedawne odkrycie naukowców z Tajwanu sprawia, że do listy zagrożeń powinniśmy też dopisać udar. Tak wynika z analizy ponad 7,5 tys. pacjentów, którzy przeszli półpaśca. Okazało się, że w późniejszych latach osoby te aż 30 procent częściej miały udar niedokrwienny mózgu, niż ludzie, którzy nigdy półpaśca nie mieli.

Choroba ta objawia się:

 • bólami gardła
 • ból głowy
 • złe samopoczucie
 • podwyższona temperatura

Następnie pojawia się:

 • nadwrażliwość
 • uczucie mrowienia,drętwienia
 • wysypka

W większości przypadków półpasiec objawia się wyłącznie bólem i złym samopoczuciem. Takie objawy mogą towarzyszyć wielu chorobom. Dlatego tak ważne jest wykonanie Testu Obciążeń, który pokaże prawdziwą przyczynę dolegliwości.

Krzysztof z Białegostoku, 65 lat

-”Parę miesięcy temu zacząłem odczuwać dolegliwości bólowe, ponadto towarzyszyła mi podwyższona temperatura. W zasadzie nie zwracałem na to uwagi, zrzucając winę na przemęczenie lub podwyższone ciśnienie w pogodzie. Nie były to więc dla mnie poważne powody by wybrać się do specjalisty. Gdy te zwyczajne problemy zdrowotne nie ustępowały dłuższy czas, w końcu wybrałem się do lekarza. Specjalista nic szczególnego nie stwierdził i polecił odpoczynek od pracy oraz aktywność fizyczna. Niestety nie przyniosło to żadnych pozytywnych rezultatów. Kolejne konsultacje również nie przyniosły prawidłowej diagnozy. Na szczęście znajomy polecił mi bym wykonał test, który kompleksowo określa stan całego organizmu i szybko wykrywa przyczyny dolegliwości.”

Specjalistka radzi

„Półpasiec może zacząć się niewinnie, jak zwykłe przeziębienie, ot, kiepskie samopoczucie, ból gardła, czasem głowy, podwyższona temperatura. Ale to tylko subtelne preludium do długotrwałych i bardzo przykrych dolegliwości. Lekarze szacują, że półpasiec może dotknąć w jakimś momencie dorosłego życia co piątą, a nawet co trzecią osobę. Półpasiec atakuje zwykle jeden z nerwów czuciowych, a objawia się bolesnymi wykwitami na połaci skóry przez niego unerwianej. Wczesne rozpoczęcie leczenia powoduje, że zmiany na skórze i dolegliwości bólowe szybciej ustępują. Zmniejsza się również ryzyko wystąpienia powikłań. Przede wszystkim jednak gdy zauważymy początkowo te ,,błahe” objawy, to koniecznie wykonajmy Test Obciążeń Organizmu, który kompleksowo wykrywa przyczyny dolegliwości. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć!” - Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Sprawdź czy ból głowy nie jest początkiem infekcji półpaścem
Nasze problemy zdrowotne często zaczynają się od różnego rodzaju dolegliwości bólowych, które najczęściej bagatelizujemy. To poważny błąd, jednak zazwyczaj dowiadujemy się o tym gdy jest już za późno.Tak bywa i z półpaścem. Jest jednak sposób by szybko i skutecznie dowiedzieć się o przyczynach dolegliwości.
Test Obciążeń Organizmu jest jedynym dostępnym narzędziem diagostycznym, które umożliwia kompleksowe podejście do objawów i prawidłowe rozpoznanie choroby. Celem testu jest określenie sprawności układu odpornościowego i poziomu funkcjonowania organów wewnętrznych. Na tej podstawie można określić przyczynę choroby, wychodząc poza klasycznie stosowaną analizę objawów. Test trwa 45 minut, jest bezbolesny, wyniki otrzymujesz od razu, a specjalista zaleci indywidualną formę kuracji oczyszczającej. Wykonaj Test Obciążeń i dowiedz się czy to półpasiec jest odpowiedzialny za Twoje dolegliwości.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.5 Odpowiedzi na Czy wiesz, że półpasiec może doprowadzić nawet do utraty wzroku?

 1. Marek pisze:

  Test Obciazen wtykrywa skutecznie polpasca?

 2. maria pisze:

  mam objawy wielkie krosty na brzuchu pod piersiami w zgięciach w połowie pasa nie mogę spać wszystko swędzi czy to półpasiec ?

 3. czarek pisze:

  czy w gdansku moge zrobic takie badania i ile kosztuja?

 4. lucja pisze:

  CHyba mam polpasca, wszystkie objawy mi sie zgadzaja:/ , gdzie zrobie test? jestem z Maloborka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>