Wiesz, że problemy z tarczycą mogą prowadzić nawet do zawału?

Choć ryzyko wystąpienia niedoczynności tarczycy rośnie z wiekiem, stanowi ona poważny problem również wśród ludzi młodych, a nawet dzieci. W szczególności najbardziej narażone są kobiety. Specjaliści oceniają, że problemy z tarczycą na całym świecie ma ponad 300 milionów ludzi, ale nawet 50 procent o tym nie wie.

Problemy z tarczycą mogą mieć związek z nagromadzonymi w organizmie toksynami. Zobacz więcej:

Trudno rozpoznawalne choroby tarczycy

„Tarczyca jest niewielkim, pojedynczym gruczołem dokrewnym, usytuowanym z przodu szyi, tuż pod krtanią. Jest odpowiedzialna za kontrolowanie metabolizmu całego organizmu. To też źródło hormonów. Hormony tarczycy mają działanie pobudzające procesy energetyczne w obrębie wszystkich tkanek, a w szczególności wątroby, mięśni, nerek, mózgu oraz układu chłonnego. Innymi słowy, działanie tarczycy napędza nas do życia. Problemy związane z tarczycą można podzielić na 2 grupy: niedoboru i nadmiaru hormonów tarczycy. Choroby tarczycy są trudne do rozpoznania, dlatego, że jej objawy są słabo wyrażone lub można je pomylić z fizjologicznymi objawami starzenia się organizmu. Dlatego należy wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pomoże wykryć problem.”

- zaleca specjalistka Weronika Łapińska z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum

Otyłość jest konsekwencją Obciążeń Organizmu

Złożone i różnorodne choroby tarczycy

Polscy endokrynolodzy szacują, że zaburzenia czynności tarczycy może mieć nawet 22 proc. mieszkańców naszego kraju, przede wszystkim kobiet. Najczęstsze dolegliwości związane z tarczycą to:

 • nadczynność
 • niedoczynność tarczycy
 • wole obojętne
 • rak tarczycy

Na niedoczynność tarczycy aż pięciokrotnie częściej zapadają kobiety niż mężczyźni!
Można ją stwierdzić u co piątej kobiety po 60. roku życia i co 6. mężczyzny, który skończył 74 lata. Wrodzona niedoczynność tarczycy występuje z częstością 1:4000 żywych urodzeń. Wole obojętne jest to powiększenie tarczycy przebiegające z prawidłowym funkcjonowaniem hormonalnym tarczycy, czyli eutyreozą. Rozwojem wola zagrożone są szczególnie kobiety ciężarne i karmiące, bowiem w tym okresie wzrasta zapotrzebowanie na jod. W czasie ciąży produkcja hormonów tarczycy musi ulec zwiększeniu o ok. 50 proc. Badania przeprowadzone w Polsce w 1996 r pod auspicjami ICCIDD (International Council for Control of Iodine Deficiency Disorders) i WHO wykazały częstość wola u dorosłych sięgającą 22 proc., u ciężarnych 35-60 proc. i u dzieci – 35 proc. Powyższe dane stały się asumptem do wprowadzenia w Polsce profilaktyki jodowej regulowanej Zarządzeniem Ministra Zdrowia.

Pomóż sobie zanim będzie za późno!

Powstanie woli, sygnalizujących zaawansowane stadium nadczynności tarczycy, powiększona tarczyca i wytrzeszcz oczu są typowymi objawami nadczynności.
Do tego dochodzą:

 • gorączka
 • spadek masy ciała przy jednoczesnym zwiększeniu apetytu
 • kłopoty ze spaniem
 • kołatanie serca
 • zadyszka
 • fale gorąca

Objawy często są lekceważone i kojarzone raczej ze starzeniem się organizmu niż z tarczycą. Stąd tak ważna jest świadomość obciążeń organizmu i wczesne ich wykrycie. Obciążenia są jedną z głównych przyczyn nadczynności (i niedoczynności) tarczycy.

To m.in.: toksyny, substancje radioaktywne lub drażniące komórki i tkanki, niedobór składników odżywczych w tym przede wszystkim jodu. Test Obciążeń Organizmu trwa niecałą godzinę, a wynik pozwoli nam w pełni określić w jaki sposób obciążenia wpływają na nasze zdrowie i jak szybko przeciwdziałać rozwojowi dolegliwości.

Jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu organizmu nie lekceważ problemu i koniecznie wykonaj Test Obciążeń Organizmu. Przeprowadzenie Testu jest całkowicie bezbolesne i nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

„Nieprzespane noce, apetyt wciąż większy, a na wadze coraz mniej. Zaniepokoiłam się mocno tym problemem, jednak po jakimś czasie zupełnie to zbagatelizowałam i nie myślałam o tym. Gdy w pracy zaczęli po cichu komentować mój wygląd i stan, zrzuciłam to na cechy charakteru tych ludzi. Mimo, że było mi bardzo ciężko i zdarzało się płakać w samotności odpychałam od siebie myśl, że coś ze mną nie tak, że może wypadałoby zrobić jakieś badania. Dopiero mąż, z natury osoba zapobiegawcza, nastraszył mnie konsekwencjami i wysłał na Test Obciążeń Organizmu. Dziś myśląc o moim lenistwie, naiwności i początkowym wzbranianiu się mogę mu tylko podziękować. Bezbolesny Test Obciążeń, który trwał niecałą godzinę wykrył skutecznie przyczynę moich dolegliwości. Nie doprowadź do zawału wynikającego z chorób tarczycy i udaj się na Test Obciążeń Organizmu

– mówi Pani Katarzyna, 37 lat.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.

9 Odpowiedzi na Wiesz, że problemy z tarczycą mogą prowadzić nawet do zawału?

 1. wanda pisze:

  Moje problemy zaczęły się 4 lata temu,bylam ciagle senna,zmęczona,budzilam się w środku nocy i nie moglam ponownie zasnąc.Trafilam do endokrynologa .Badania wykazały że mam niedoczynnośc.Obecnie bardzo przytyłam i pomimo że jem niedużo nie mogę straci wagi.

 2. urszula pisze:

  wierze w proponowane badanie na podstawie przedstawionego „test Obciazen”

 3. Dorota pisze:

  estem ciekawa efektu testu jestem po operacji całkowite usunięcie tarczycy mam się więc nie czepiać tarczycy to słowa lekarza ,a ja czuję się żle ,bardzo przytyłam ,męczę się i jest mi ciężko moje łydki są jak kamienie np kucanie sprawia mi wiele trudności

 4. Nina pisze:

  Na czym polega to badanie obciążenie organizmu

 5. zosia pisze:

  Mam nie doczyność tarczycy ,Najpierw przybywałam na wadze i zawsze byłam zmęczona,Zapadłam w depresję,Nie mogę spać lub pię cały dzień zawsze odczuwam zmęczenie,Biorę lekarstwa od roku i stopniowo zaczełam chudnąć nie znacznie,Ale mam trudności z chodzeniem a nie mówiąc o kucaniu czy klękaniu.Do tego jak tylko zmarznę ból niesamowity kolan i rąk i co mam dalej robić do kogo się udać,Wyniki dobre a ja straciłam chęć do życia .Proszę pomóżcie mi

 6. Teresa pisze:

  mam niedoczynność tarczycy zażywam hormony Euthyrox R 75 Levothyroxinum natrium .Jestem ciągle zmęczona mam powolny inieregularny puls /arymia nadkomorowa/ cm. ważę. Mam bardzo dużą nadwagę przy wzroście 160cm. 130kg.Nie chodzę na nogach jeżdżę na wózku inwalidzkim.Mam cukrzycę typu II ,jaskrę i wiele innych schorzeń, dna moczanowa, zapalenie jelit „okrężnicy” itd. Błągam doradżcie mi co mam robić.Jak się odchudzam ubędzie mi 5kg to w krótkim czasie przybywa mi drugie tyle. Już przestałam się odchudzać bo to wszstko to okropna tragedia. Jestem na emeryturze. Mam 72 lata.

  Błagam o POMOC Teresa

 7. Ewa pisze:

  Gdzie można zrobić test obnciążeń i ile to kosztuje?

 8. ryszard pisze:

  Chcialbym zrobic test,gdzie sie zglosic?

 9. kasia pisze:

  dzień dobry. dziś odebrałam wyniki badań na tarczycę. i moje TSH (ultraczułe 3 generacji) wynosi 4.32. i nie wiem co to oznacza, a do lekarza dopiero jestem zapisana na piątek….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>