6 kroków w stronę zdrowia. Problem tarczycy rozwiązany!

Cierpisz na nasilone pocenie się, bezsenność, może masz kołatania serca, częstą gorączkę albo ból oczu? Lub wprost przeciwnie: ciągle marzniesz, drętwieją ci kończyny, czujesz osłabienie, przemęczenie i senność? Najprawdopodobniej masz problem z tarczycą.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać tarczycę:

1. Co powinieneś wiedzieć o tarczycy?

Tarczyca jest niewielkim, pojedynczym gruczołem dokrewnym, usytuowanym z przodu szyi, tuż pod krtanią. Jest odpowiedzialna za kontrolowanie metabolizmu całego organizmu.
To też źródło hormonów. Hormony tarczycy mają działanie pobudzające procesy energetyczne w obrębie wszystkich tkanek, a w szczególności wątroby, mięśni, nerek, mózgu oraz układu chłonnego. Innymi słowy, działanie tarczycy napędza nas do życia. Pracę tego gruczołu można porównać do działania silnika samochodu.
Problemy związane z tarczycą można podzielić na 2 grupy: niedoboru i nadmiaru hormonów tarczycy.

2. Objawy nadczynności tarczycy

Powstanie woli, sygnalizujących zaawansowane stadium nadczynności tarczycy, powiększona tarczyca i wytrzeszcz oczu są typowymi objawami nadczynności. Do tego dochodzą gorączka, spadek masy ciała przy jednoczesnym zwiększeniu apetytu, kłopoty ze spaniem, kołatanie serca, zadyszka, fale gorąca.
Objawy często są lekceważone i kojarzone raczej ze starzeniem się organizmu aniżeli z tarczycą. Stad tak ważna jest świadomość obciążeń organizmu i wczesne ich wykrycie.  Obciążenia są jedną z głównych przyczyn nadczynności (i niedoczynności) tarczycy.To m.in.: toksyny, substancje radioaktywne lub drażniące komórki i tkanki, niedobór składników odżywczych w tym przede wszystkim jodu.
Test Obciążeń Organizmu trwa niecałą godzinę a wynik pozwoli nam w pełni określić w jaki sposób obciążenia wpływają na nasze zdrowie i jak szybko przeciwdziałać rozwojowi dolegliwości

3. Niedoczynność tarczycy a… depresja?

Niedoczynność może być spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi. Drugą ważną przyczyną są Obciążenia powstałe w organizmie: na skutek działania szkodliwych czynników środowiska, przewlekłych stanów zapalnych, leczenia promieniotwórczego, braku jodu lub niemożnością jego wchłaniania. Organizm przechodzi na niższe obroty, osoba staje się apatyczna, senna i traci chęć do życia. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do depresji. Zmiany wywołane niedoborem hormonów tarczycy widoczne są także w czynności serca i w układzie oddechowym. Serce zwalnia, oddechy stają się płytkie, a ich częstotliwość spada.

4. Pomóż sobie zanim będzie za późno!

Śpiączka jest najpoważniejszym powikłaniem i stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Spowolnione bicie serca i krótszy oddech powodują kłopoty w obu układach. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie.

5. Mam problem z tarczycą. Co dalej?

Przy wszystkich dolegliwościach ważne jest wczesne rozpoznanie. Jednak ciągły brak czasu uniemożliwia nam dbałość o własne zdrowie. Długie oczekiwanie na wiele badań skutecznie potrafią odstraszyć. Jeśli jednak podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu organizmu koniecznie zrób Test Obciążeń. Dzięki tej metodzie można sprawdzić stan organizmu bez konieczności tracenia długich godzin w długich kolejkach.

Test Obciążeń Organizmu pozwoli ci skutecznie, i co najważniejsze, szybko wykryć co dzieje się w twoim organizmie i jak temu przeciwdziałać.

6. Test Obciążeń Organizmu

- „Test Obciążeń jest uznawany za jeden z najlepszych nieinwazyjnych sposobów diagnostyki na świecie” - wyjaśnia Klaudia Sagańska z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum. Samo przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Sam możesz zweryfikować skuteczność tej metody poprzez sprawdzenie swoich wyników na ponownym teście kontrolnym po kuracji!

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.27 Odpowiedzi na 6 kroków w stronę zdrowia. Problem tarczycy rozwiązany!

 1. wanda pisze:

  Moje problemy zaczęły się 4 lata temu,bylam ciagle senna,zmęczona,budzilam się w środku nocy i nie moglam ponownie zasnąc.Trafilam do endokrynologa .Badania wykazały że mam niedoczynnośc.Obecnie bardzo przytyłam i pomimo że jem niedużo nie mogę straci wagi.

 2. urszula pisze:

  wierze w proponowane badanie na podstawie przedstawionego „test Obciazen”

 3. urszula pisze:

  mam problemy z tarczyca

 4. urszula pisze:

  chce znac stopien choroby mojego wola guzkowego przy pomocy Testu EAF

 5. Dorota pisze:

  jestem ciekawa efektu testu jestem po operacji całkowite usunięcie tarczycy mam się więc nie czepiać tarczycy to słowa lekarza ,a ja czuję się żle ,bardzo przytyłam ,męczę się i jest mi ciężko moje łydki są jak kamienie np kucanie sprawia mi wiele trudności

 6. Róża pisze:

  Na czym polega test obciążeń?

 7. Lucyna pisze:

  posiadam gózki tarczycy ,są niezłośliwe ,nie są leczone ,nie śpię po nocach,zawsze mam zimne nogi,często w nocy bolą mnie oczy czy to jest związane z tarczycą?

 8. zosia pisze:

  Mam nie doczyność tarczycy ,Najpierw przybywałam na wadze i zawsze byłam zmęczona,Zapadłam w depresję,Nie mogę spać lub pię cały dzień zawsze odczuwam zmęczenie,Biorę lekarstwa od roku i stopniowo zaczełam chudnąć nie znacznie,Ale mam trudności z chodzeniem a nie mówiąc o kucaniu czy klękaniu.Do tego jak tylko zmarznę ból niesamowity kolan i rąk i co mam dalej robić do kogo się udać,Wyniki dobre a ja straciłam chęć do życia .Proszę pomóżcie mi

 9. ANNA A.(52) pisze:

  Witaj Dorota :)
  Ja (52 lata) też jestem po operacji całkowite usunięcie tarczycy ,czuję się żle ,bardzo przytyłam ,męczę się i jest mi ciężko , siły mnie opuściły – zawsze byłam pełna energii, wesoła, nic mi nie sprawiało trudności. Chciało mi się żyć. Teraz wszystko mnie boli, jestem senna i apatyczna. Biorę EUTHYROX 150 rano ( Zaczęłam od dawki 50 – operację miałam we wrześniu 2011 r. ) Moje łydki są tak jak u Ciebie ociężałe-jak kamienie i kucanie sprawia mi wiele trudności. Mam zamiar porozmawiać z dietetykiem. Leczę się również na astmę i mam od wielu lat nadciśnienie tętnicze. Oczywiście regularnie przyjmuję leki. MAM PROŚBĘ. PORADŹCIE CO MAM ROBIĆ.

 10. Teresa pisze:

  mam niedoczynność tarczycy zażywam hormony Euthyrox R 75 Levothyroxinum natrium .Jestem ciągle zmęczona mam powolny inieregularny puls /arymia nadkomorowa/ cm. ważę. Mam bardzo dużą nadwagę przy wzroście 160cm. 130kg.Nie chodzę na nogach jeżdżę na wózku inwalidzkim.Mam cukrzycę typu II ,jaskrę i wiele innych schorzeń, dna moczanowa, zapalenie jelit „okrężnicy” itd. Błągam doradżcie mi co mam robić.Jak się odchudzam ubędzie mi 5kg to w krótkim czasie przybywa mi drugie tyle. Już przestałam się odchudzać bo to wszstko to okropna tragedia. Jestem na emeryturze. Mam 72 lata.

  Błagam o POMOC Teresa

 11. Ewa pisze:

  Gdzie można zrobić test obnciążeń i ile to kosztuje?

 12. kazimierz pisze:

  Hormony tarczycy w normie, 3 guzki, bez leczenia, npady duszności treające kilkanaście setnd, po przekąsce lub popiciu ustają. Badania laryngologiczne nic nie wykazują. Płuca i serce bz, neurlogia w normie.Zaden lekarz specjalista nie potrafi zdjagnozować i pomoc.

 13. Elżbieta pisze:

  mam też problem moja tarczyca ma nazwę Graversa Basedowa najpierw chudłam teraz przytyłam bo lekarstwami byłam przedawkowana a zaczeło sie z tarczycą po stracie syna inadal walczę juz 3 lata

 14. Agnieszka pisze:

  mam problemy z nadczynnością tarczycy , a moja 34 lat córka z niedoczynnością , obydwie leczona jodami, ja czuję się możliwie , a corka żle. Gdzie można zrobić test obciążeniowy i ile to kosztuje

 15. Wiktoria pisze:

  do Ewa – masz na tej stronie po prawejinformacja, ze znizka 120 zlp

 16. Lubomira pisze:

  OD 2010 ROKU ROZPOZNANA NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY, HOROBA HASIMOTO, EUTYROX 50. NADWAGA – WŁAŚCIWIE OTYŁOŚĆ PRZY 155 CM WZROSTU -75 KG, W TYM 7 KG W CIĄGU PÓŁ ROKU- W GÓRĘ.
  NIE CHCE MI SIĘ ŻYĆ.

 17. Ana pisze:

  Biorę od lat Novothyral 75, chyba jedyny le, który pozwala i jeszcze funkcjonować, chociaż o noralności nie a mowy. Zmęczenie, senność, waga, pamięć, koncentacja,kołatania serca itp. to tylko niektóre z objawów nękające nie każdego dnia. Wszyscy mówią o innych chorobach, a nikt tak naprawdę nie wie, co czują osoby chorujące na niedoczynność tarczycy.Takie życie to koszmar, być może ja je tak odbieram. Straciłam energię do życia, nie mogę uprawiać sportu,bo zbyt się męczę i sapię jak lokomotywa,a powinnam mieć kondycję, bo całe życie byłam aktywna, a mam dopiero 40 lat, z chorobą zmagam się od dziecka, a zdiagnozowano ją dopiero 10 lat wcześniej.Depresja mnie zabija.

 18. Lara pisze:

  do Lubomira witaj w klubie!ja mam doslownie te same objawy,i tez mam Hashimoto i biore Euthyrox 50.tez tesknie za swoja dawnia figura ale coz,mysle ,ze po prostu musimy polubic nasze nowe formy ,to naprawde nie jest w zyciu najwazniejsze;)ja mam tak duzo zajec,ze po prostu nie mam czasu na depresje.praca ,rodzina,spotkania z kolezankami pochlania caly moj czas.

 19. jan pisze:

  mam takie same problemy z tarczyca

 20. malgorzata pisze:

  na czym polega test

 21. Ewa pisze:

  trzy lata temu dostałam migotania przedsionków,w szpitalu pani kardiolog zasugerowała zbadanie tarczycy,której zła praca mogłaby być przyczyną zaburzeń pracy serca.okazało się ,mam niedoczynność i hashimoto.Dostałam eutyroh dawkę minimalną ,czyli połówkę 25 na początek,tsh rosło ,dawkę zwiększono do 25.Ale problemy z sercem się nasiliły ,ciągle przesiadywałam w gabinetachkardiologicznych[najczęściej prywatnych}mnóstwo badań ,ciągle nowe leki,które nie pomagały, nerwica coraz większa .Do tego chudłam w oczach,w ciągu pół roku spaddło ze mnie z 15kg.wkońcu trafiłam do Anina ,gdzie po badaniach lekarz stwierdził ,że może odstawić leki na tarczycę, bo tsh jest w górnej granicy,co można jeszcze tolerować.Tak zrobiłam .Po około 3 iesiącach przestałam chudnąć i zatrzymałam się na wadze 52kg.i tak narazie trwam bez eutoryxu,narazie tsh mam około 5.na unormowanie zaburzeń serca biorę lokren połóweczkę.

 22. ewelina pisze:

  kiedy trafiłam do lekarza po tym jak zasłabłam na ulicy lekarz stwierdził(po wglądzie do wyników badań)że mam powiększony jeden z płatów tarczycy tak się przynajmniej wyraził ale nie wysłał mnie na dalsze badania, od tego czasu czę sto miewam zawroty głowy,duszności,czuje silny ucisk w sercu,jest mi słabo czy to może być nadczynnośc lub niedoczynnosc tarczycy?proszę o jakaś wskazówke bo to utrudnia mi zycie

 23. TERESA--MARIA pisze:

  jestem 6 lat po operacji tarczycy,ale mam objawy jak przy niedoczynnosci,sennosc,depresja itp…

 24. TERESA--MARIA pisze:

  jestem 6 lat po operacji tarczycy,ale mam objawy jak przy niedoczynnosci,sennosc,depresja itp…

 25. anika pisze:

  Mi wykryto chorobe tarczycy przypadkiem, wczesniej czulam sie zmeczona senna ale przypisywalam to temu ze urodzilam dziecko zostalam sama bo ojciec dziecka okazal sie kompletnym egoista, przezylam ogromny stres, i opieka nad ni tak myslalam nieprzespane noce prawda kazda matka to rozumie. Pewnego dnia u mnie w przychodni mozna bylo sobie wykonac za niewielka odplata usg tarczycy ,serca… i ja skorzystalam z tego okazalo sie ze mam chorobe autoimmunologiczna,po wykonaniu badan tsh okazalo sie ze jest wysokie i na cito dostalam skierowanie do endokrynologa gdzie pani dr przepisala mi euthyrox 100,pokolejnym miesiacu badania i 50, po kolejnych badaniach 75 i tak juz zostalo.Miną rok najbardziej ubolewam nad utrata kontroli nad soba mam juz nie ta pamiec koncentracje, waga niby ustabilizowana raz 2 kilo do przodu raz do tylu. Co do takiego testu obciazen podchodze sceptycznie ale jak ktos napisze cos wiecej o tym to moze…. Nie mam guzkow,ale mam przekrwiona tarczyce i co jakis czas bola mnie wezly chlonne na szyi o bolu glowy nie wspomne, w ciazy na poczatku strasznie marzlam ale teraz ok.mam hasimoto i co dalej…. czego sie spodziwac… niechnapisze ktos kto boryka sie z ta choroba i ma doswiadczenie i moze cos poradzic!

 26. ryszard pisze:

  Czy są naturalne sposoby leczenia zapalenia tarczycy ?

 27. Wiesław pisze:

  Ja mam podobny problem.Zaczęło się ok.10 lat temu od ciągłego i potwornego zmęczenia a póżniej w 2003 roku zapadłem w depresję,która powraca co jakiś czas i mnie dobija.Wiosną 2012 r. w końcu mądry lekarz pan Kordek z Wrocławia z Dolmedu, od ręki dopatrzył się u mnie podejrzenia o niedoczynność tarczycy.Wcześniej leczono mnie tylko na podwyższony cholesterol do 280-320.i depresję ale to osobno.Biorę obecnie dawkę 100 i wyniki z 54 spadły mi do 16 po roku.Teraz zrobiłem nowe ale to wczoraj i jeszcze nie wiem jak to się ma na dzień dzisiejszy a cholesterol spadł mi samoczynnie do 160.Jednak trawią mnie bóle stawów,cięzko mi klęknąć i wstać jak i mięsni kolan,depresja,ciągla senność i potrafię spać nawet 16godz. dziennie a po za tym nie mam siły zyć i działać jak kiedyś jak miałem iskrę w sobie.Teraz mam 48 lat wygladam bardzo młodo bo na ok.38 lat ale czuję się fizycznie na conajmniej 65 lat.Masakra….co to będzie dalej???????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>