Torbiel – tykająca bomba?

Jeżeli właśnie dowiedziałaś się, że masz torbiel na jajniku – spokojnie!
W wielu przypadkach torbiele są łagodnymi zmianami, najczęściej występującymi u kobiet w wieku rozrodczym, które znikają same i nie wymagają leczenia. W innym przypadku warto najpierw dokładnie zdiagnozować przyczynę problemu.

Przeczytaj artykuł i sprawdź jak postępować w przypadku torbieli!

torbiel2Jednym z najczęściej pojawiających się torbieli jest torbiel jajnika.
Powstaje ona wtedy, gdy w jego obrębie powstaje otoczona ścianką przestrzeń wypełniona płynem lub galaretowatą treścią. Często torbiel jajnika powstaje z pęcherzyka jajnikowego, który pozostał w jajniku, zamiast go opuścić.

Torbiele mogą być wszędzie
Torbiele mogą pojawić się w różnych częściach ciała, m.in. w wątrobie, nerkach, płucach, oskrzelach czy tarczycy. Ich wielkość jest zróżnicowana,od kilku do kilkunastu centymetrów.

Skąd się biorą?
Istnieje wiele przyczyn wystąpienia torbieli. Jedną z nich może być działanie pasożytów ( np. torbiele bąblowcowe, powstające w wątrobie). Mogą być również efektem wady wrodzonej (zaburzeń w różnicowaniu się tkanek w życiu płodowym) lub też być wynikiem urazu. Jednak bardzo częstą przyczyną powstawania torbieli jest nagromadzenie złóż toksyn w naszym organizmie.

Trucizny, które nas niszczą

We współczesnym świecie poziom zanieczyszczeń środowiska nie pozostaje bez wpływu również na człowieka.Zarówno nasycone antybiotykami i środkami chemicznymi pożywienie, jak również pełne spalin i dymów powietrze sprawiają, że nasz organizm całym sobą chłonie substancje, które mu szkodzą.

„Narządy odpowiedzielane za usuwianie toksyn nie dają sobie rady z tak dużą ilością trucizn. Trafiają one do komórek naszego organizmu i zaczynają upośledzać funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Stąd już bardzo blisko do rozpoczęcia niekontrolowanego dzielenia się komórek i powstawania torbieli”

- mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Sytuację pogarsza jeszcze nieświadomość Polaków: według danych TNS OBOP co drugi Polak nie sprawdza, jakie sztuczne substancje znajdują się w jego pożywieniu, a 40 proc. nie zdaje sobie sprawy z występowania toksyn w swoim organizmie.

Co robić kiedy torbiele wracają?
O swojej walce z torbielami mówi pani Katarzyna z Warszawy (48 l.):

Z torbielami walczę od wielu lat. Pierwszą wykryto, gdy miałam 23 lata. Na szczęście wchłonęła się, jednak od tamtego czasu musiałam się cały czas faszerować lekami, by choroba nie wróciła. Gdy tylko je odstawiałam, problemy znowu powracały. W pewnym momencie powiedziałam sobie: stop! koniec chemii! Już wcześniej szukałam informacji na temat wpływu leków na organizm, a przy okazji natknęłam się na stronę Revitum i postanowiłam spróbować. Przeprowadzone badanie potwierdziło to, co przypuszczałam: w moim organizmie było mnóstwo toksyn, które przyczyniały się do nawrotów torbieli. Zastosowałam kurację poleconą przez specjalistów Revitum i od tego czasu nie mam już problemu z tą nieprzyjemną przypadłością. Bardzo się cieszę, że już jestem zdrowa, bo bałam się, że z tych torbieli może powstać nawet nowotwór złośliwy!

Dane te wyraźnie pokazują, jak istotne jest więc zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu torbieli określenie źródła problemu zdrowotnego. Służy temu Test Obciążeń Organizmu, który określa obecność toksyn w organizmie. Pozwala to na poznanie przyczyn dolegliwości i pomaga ustalić kurację, która będzie optymalna dla każdej indywidualnej osoby. Test Obciążeń jest metodą zupełnie bezinwazyjną, bezbolesną, a do jego przeprowadzenia nie są wymagane jakiekolwiek dane związane z historią choroby.

Mam torbiel – Co dalej?
Po pierwsze trzeba zacząć od bezinwazyjnej diagnostyki, która sprawdzi co jest przyczyną torbieli. Można to zrobić za pomocą Testu Obciążeń Organizmu. Test wykryje wszystkie obciążenia organizmu, które ukrywają się wewnątrz nas.

Test Obciążeń jest jedynym dostępnym narzędziem, które umożliwia kompleksowe podejście do objawów i prawidłowe rozpoznanie choroby. Celem testu jest określenie sprawności układu odpornościowego i poziomu funkcjonowania organów wewnętrznych. Na tej podstawie można określić przyczynę choroby, wychodząc poza klasycznie stosowaną analizę objawów. Test Obciążeń skutecznie diagnozuje większość obciążeń organizmu, takich jak grzyby, pasożyty, metale ciężkie, toksyny, reakcje autoimmunologiczne, boreliozę.

Tylko usuwając przyczyny dolegliwości, usuniemy również objawy

Wykonanie Testu Obciążeń pozwala na ukazanie całego stanu organizmu i procesów w nim zachodzących. To narzędzie umożliwia kompleksowe podejście do objawów, co zwiększa szansę na prawidłowe ustalenie choroby, w tym także jej przyczyn. Do jego przeprowadzenia nie są potrzebne żadne dane dotyczące historii choroby pacjenta.

Test Obciążeń jest uznawany za jeden z najlepszych nieinwazyjnych sposobów diagnostyki na świecie. Samo przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Sam możesz zweryfikować skuteczność tej metody poprzez sprawdzenie swoich wyników na ponownym teście kontrolnym po kuracji!

Przydatne linki: Test Obciążeń


Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

i

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888

Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.6 Odpowiedzi na Torbiel – tykająca bomba?

 1. janka pisze:

  myślałam, że się wyleczyłam, a tu znowu nawrót… ginekolog obwieścił kolejną torbiel! proszę o rady, co z tym zrobić, nie dam sobie wcisnąć kolejnej dawki chemii, już mam dosyć tych skutków ubocznych!

 2. Tina pisze:

  jak mozna wyleczyc torbiel na nerce? pomocy, nie wiem co mam robic a bardzo sie boje bo zadne leki nie pomagaja

 3. Wiesia pisze:

  pomocy mam torbiel na jajniku czy to jest bardzo grozne??? powiedzcie jak sie leczyc

 4. Maryna pisze:

  leczę torbiele od 10 lat, ciągle pojawiają się nowe, chociaż zmieniam leki… nie mam już do tego siły, może rzecywiście to oczyszczanie organizmu byłoby skuteczne?

 5. hanna pisze:

  Mam torbiel pajęczynówki pod spływem zatok w głowie, jak bardzo jest groźna, czy można się jej pozbyć. Co mam robić.

 6. Laura pisze:

  Witam ! 22 lata temu miałam usunięte migdaly a niedawno miałam robiony rezonans który wykrył torbiel o wym. 0,6 mm .Co z tym dalejest robić i czy jesto to możliwe aby migrały odrosły?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>