Masz skurcze mięśni? Możesz mieć miażdżycę!

Skurcze mięśni mogą pojawić się u każdego i w każdej chwili. Ból, jaki im towarzyszy, jest związany z faktem, że mięsień kurczy się z dużą siłą i pozostaje napięty przez około minutę. Skurcze mięśni stóp i podudzi, które budzą człowieka w nocy mogą być objawem nawet miażdżycy!

Miażdżyca co roku zbiera śmiertelne żniwo. Statystyki biją na alarm- rocznie z powodu powikłań miażdżycowych ginie kilkadziesiąt tysięcy Polaków, 30 procent z nich umiera zanim zdąży uzyskać fachową pomoc, a pozostała część traci życie w ciągu kilkudziesięciu godzin po trafieniu do szpitala. Specjaliści określają ją mianem jednej z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

skurcze“Skurcze mięśni nóg mogą być sygnałem rozwijającej się miażdżycy. Charakterystyczne dla tej choroby są skurcze obejmujące całe nogi oraz towarzyszący im ból w obrębie ud lub bioder. Ból jest zazwyczaj tak silny, że uniemożliwia sprawne poruszanie się. Żeby zapobiegać zmianom miażdżycowym, należy wprowadzić lekkostrawną dietę i zacząć uprawiać sport.”- twierdzą eksperci z WHO (Światowa Organizacja Zdrowia)

„Biurowy” tryb życia sprzyja skurczom mięśni

Ból towarzyszący skurczom na ogół jest tak silny, że zmusza do udania się do lekarza. Bo choć można tę dolegliwość złagodzić, stosując domowe sposoby (środki przeciwbólowe, maści, żele), to jednak lekceważyć ich nie wolno. Właśnie z tego powodu, że mogą sygnalizować poważniejsze schorzenia. Zwłaszcza gdy są to wyjątkowo uporczywe i bolesne skurcze występujące w różnych okolicach ciała.
Skurcze mogą wskazywać na początek poważnych zmian w organizmie. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat:

Takie wymagają szczegółowej diagnostyki, m.in.:

 • niewydolność żylna (żylaki),
 • niedokrwienie kończyn (miażdżyca),
 • zaburzenia neurologiczne,
 • zaburzenia elektrolitowe (niedobór soli i minerałów).

Do skurczów mięśni może prowadzić siedzący styl życia (często wymuszony charakterem pracy). Ponadto mogą mieć wpływ tak błahe czynności jak: noszenie butów na obcasie, zakładanie nogi na nogę. Skurczom mięśni sprzyjają też niewłaściwa dieta i uzależnienie od papierosów. Niezdrowy jest też brak ruchu. Dlatego warto wykonać Test Obciążeń, który wykryje kompleksowo przyczyny dolegliwości i sprawdzi stan całego organizmu.

Skurcze mięśni to może być bezpośredni dowód na istnienie obciążeń w organizmie. Zobacz film i dowiedz się więcej:

Magdalena z Katowic, 41 lat

„Od zawsze byłam aktywna fizycznie. W liceum grałam w siatkówkę, a na studiach często ćwiczyłam na siłowni. Skurcze zaczęły mnie łapać po paru latach zwykłej pracy biurowej przy komputerze. Cierpiałem na straszny ból mięśni ciała. Musiałam udać się do lekarza, bo to było nie do wytrzymania. Byłam zmęczona, przygnębiona i zła. Skurcze tak się nasilały, że niejednokrotnie miałam problemy by normalnie wstać z łóżka. Brałam jedenaście różnych leków i co miesiąc chodziłam do innego lekarza, by wykrył przyczynę. Niestety żaden z nich nie pomógł mi w znalezieniu choroby i jej wyeliminowaniu. Czułam się jeszcze gorzej, byłam załamana. Miałam problemy z wykonywaniem pracy. W końcu przyjaciel poradził, abym wykonała test, który kompleksowo wykryje rzeczywiste przyczyny tej dolegliwości”.

Specjalistka ostrzega

“Skurcze mięśni nóg, połączone z uczuciem ciężkości i opuchlizną nóg nasilającą się zwłaszcza wieczorem, to mogą być pierwsze objawy żylaków. Ta mało przyjemna dolegliwość jest dość częsta. Żylaki pojawiają się też u mężczyzn, nie jest to przypadłość typowo kobieca. Choroba ma podłoże genetyczne. Niemniej jednak, dziedziczy się skłonności, a nie główną dolegliwość. Dlatego tak ważna jest profilaktyka żylaków. Żeby uchronić się przed tymi mało estetycznymi znamionami na nogach, należy poznać ich przyczyny. Ludzie zazwyczaj lekceważą bóle mięśni i czekają aż samo przejdzie, co niestety bywa często bardzo zgubne. Warto więc wykonać Test Obciążeń Organizmu, który wykryje prawidłową przyczynę dolegliwości. Test Obciążeń sprawdzi kompleksowo stan całego organizmu.” – Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Znajdź przyczynę 

Na utrudniające codzienne funkcjonowanie bóle mięśni i stawów skarży się coraz więcej ludzi, bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Przyczyny tego typu dolegliwości są bardzo zróżnicowane. Bóle mogą towarzyszyć przeziębieniu i grypie, być skutkiem urazów mechanicznych, przeciążenia i stanów zapalnych, ale także świadczyć o ciężkich schorzeniach, takich jak choroba reumatyczna, osteoporoza czy choroba zwyrodnieniowa stawów. Również nadwaga negatywnie wpływa na poprawne funkcjonowanie mięśni i stawów. Gdy dolegliwości bólowe trwają dłużej niż kilka dni, wybudzają nas w nocy, pojawia się obrzęk lub zaczerwienienie, a możliwości ruchowe stają się ograniczone, zaleca się niezwłocznie wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Wykonanie Testu Obciążeń pozwala na ukazanie całego stanu organizmu i procesów w nim zachodzących. To narzędzie umożliwia kompleksowe podejście do objawów, co zwiększa szansę na prawidłowe ustalenie choroby, w tym także jej przyczyn. Test Obciążeń Organizmu trwa niecałe 45 minut i jest bezbolesny. Ponadto specjalistka w razie potrzeby ustali odpowiednio dobraną kuracje, dzięki której pozbędziesz się problemów zdrowotnych. Nie czekaj z bólami mięśni, wykonaj test!

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.4 Odpowiedzi na Masz skurcze mięśni? Możesz mieć miażdżycę!

 1. sylwia pisze:

  mam problem wczoraj miałam skurcz ust i strasznie szybko mi spuchły

 2. teresa pisze:

  mam częste skurcze w okolicach trzustki a także w łydkach, co może byc przyczyną?

 3. Hanka pisze:

  mecza mnie w pracy ciagle skurcze nog jak siedze przed tym komputerem caly dzienh, jak to wyleczyc?

 4. dorka pisze:

  nie wiem skad te skurcze mi sie biotra, mozna sie zapisac na test?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>