Poronienie dotyka co roku tysiące Polek

Szacuje się, że każdego roku poronienie dotyka 40 000 kobiet w Polsce! Codziennie swoje dziecko traci 100 kobiet. W jaki sposób można zapobiegać poronieniom? Jak sobie pomóc?

poronienieLekarze przyjmują, że poronieniu ulega 10 – 15 proc. wszystkich ciąż. Jednak zdaniem ginekologa – położnika dr Jacka Tulimowskiego w Polsce wzrasta liczba utraconych ciąż. Wynika to zarówno ze zmiany stylu życia kobiet, jak i coraz późniejszego decydowania się na urodzenie dziecka.

Poronieniem nazywamy przedwczesne zakończenie ciąży (ciąża trwająca mniej niż 22 tygodnie). W jego wyniku dochodzi do wydalenia obumarłego płodu lub zarodka. Jeśli obumarcie dziecka nastąpiło później niż w 22 tygodniu ciąży, mówi się wtedy o porodzie przedwczesnym. Najczęściej poronienie objawia się bólami w dole brzucha oraz krwawieniem. Najczęstszą przyczyną poronienia są wady genetyczne płodu (brak odpowiedniej ilości chromosomów), które uniemożliwiają mu dalsze życie i rozwój.

Istnieje również wiele innych przyczyn poronień. Oto niektóre z nich:

 • wrodzona wada macicy
 • endometrioza
 • zrosty wewnątrzmaciczne
 • mięśniaki macicy
 • zakażenie toksoplazmozą
 • zaburzenia hormonalne
 • predyspozycje genetyczne

Nieprawidłowa praca narządów wewnętrznych może mieć związek z obciążeniami organizmu. Dowiedz się więcej na ten temat – obejrzyj film:

Ponieważ wiele kobiet w najwcześniejszym okresie ciąży (pierwsze tygodnie po zapłodnieniu) nie jest świadoma swojego „odmiennego stanu”, przez co naraża się na działanie czynników, które mogą doprowadzić do uszkodzenia i obumarcia płodu. Mowa tu zwłaszcza o piciu alkoholu, paleniu papierosów czy silnym stresie. Niestety, nie tylko one mogą prowadzić do utraty dziecka. Istnieje wiele innych, często ukrytych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na donoszenie ciąży. Planując potomka, warto pamiętać o właściwej diagnostyce, która pomoże wykluczyć lub zwalczyć obciążenia organizmu, które mogą mieć źle oddziaływać na zdrowie dziecka. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń .

Pani Jolanta z Wrocławia zadbała o swoje zdrowie przed zajściem w ciążę

Od dawna planowaliśmy z mężem dziecko. Jednak ja jako osoba strachliwa i zapobiegliwa, chciałam do minimum ograniczyć możliwość porażki. Najbardziej bałam się poronienia, ponieważ moja siostra właśnie w tym czasie straciła dziecko. Wykonałam wszystkie potrzebne badania, ale chciałam jeszcze sprawdzić kwestię grzybów i pasożytów, bo wiem, że mogą być groźne dla dziecka. Dowiedziałam się w sieci o Revitum i poszłam wykonać test. Okazało się, że mam przeciążony organizm i drożdżycę. Dostałam kurację, która pomogła mi się pozbyć tego problemu. Niedługo po jej zakończeniu udało mi się zajść w ciążę. Dzisiaj jestem mamą zdrowej, ślicznej córeczki.

Test Obciążeń dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym może być wsparciem profilaktycznym dla kobiet, które doświadczyły poronienia lub też planują zajść w ciążę. Wyniki testu wskażą poziom obciążeń organizmu oraz będą podstawą dla wdrożenia kuracji, która pomoże wzmocnić organizm i przygotować go do okresu ciąży.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.4 Odpowiedzi na Poronienie dotyka co roku tysiące Polek

 1. Marika pisze:

  w mojej rodzinie poroniło już kilka kuzynek… Jesteśmy z mężem już 3 lata po ślubie, chcielibyśmy mieć dziecko. Co mogęzrobić zeby wszystko sie udalo? Czy ten test moze mi pomoc?

 2. misia pisze:

  prosze o test planuje zajsc w ciaze ale boje sie komplikacji pozdrawiam

 3. ulka pisze:

  kilka lat temu chorowałam na grzybicę – czy to może spowodować, że poronię? Proszę o odpowiedź, bo bardzo się boję, że te drożdżaki jeszcze gdzieś tam są

 4. eliza pisze:

  kilka lat temu zostałam w szpitalu zarażona gronkowcem czy mogę bezpiecznie zajść w ciążę? Proszę o odpowiedź, bardzo chciałabym mieć dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>