Czy wiesz, że jeśli prowadzisz siedzący tryb życia powinieneś zbadać swój poziom cholesterolu?

Choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci w Polsce. Stanowią ok. 48 proc. wszystkich zgonów w kraju. Wysoki cholesterol, obok wysokiego ciśnienia krwi jest jedną z głównych przyczyn powstawania i rozwoju chorób serca. Czy wiesz, że możesz czuć się bardzo zdrowo i w dalszym ciągu mieć wysoki poziom cholesterolu w organizmie?

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak obciążenia wpływają na organizm:

Pozbycie się nadmiaru cholesterolu jest banalnie proste!
Nadmiar cholesterolu jest przyczyną wielu groźnych chorób. Ponad połowa dorosłych Polaków ma za wysoki poziom cholesterolu, z czego u pięciu milionów jest on tak wysoki, że powinni się leczyć, a robi to zaledwie jedna piąta. A wystarczy zmiana stylu życia. Z wysokim poziomem cholesterolu trzeba walczyć. Jak poradzić sobie bez leków?

Niestety podwyższony poziom cholesterolu często nie daje widocznych objawów.

Istnieją jednak pewne dolegliwości, które powinny zwrócić naszą uwagę.
Są to przede wszystkim:

  • żółtaki cholesterolowe – niewielkie, zgrubiałe, jasno żółte plamki pojawiające się najczęściej na stawach łokciowym i kolanowym oraz w okolicach powiek
  • brak energii
  • zawroty głowy
  • bóle nóg

Na ogół człowiek nie zwraca uwagi na objawy, które mogłyby sugerować podwyższony cholesterol. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, dzięki któremu będzie możliwa skuteczna diagnoza.

Czy wiesz, że istnieje tylko jedna choroba od której zaczynają się wszystkie dolegliwości, w tym podwyższony cholesterol?

Miliony osób na całym świecie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba, od której zaczyna się psuć cały organizm i w konsekwencji produkuje tysiące innych pobocznych schorzeń i dolegliwości. Tą chorobą jest niewydolność komórek. Jest to choroba spowodowana niewystarczającą ilością składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, sole mineralne) oraz toksynami (źródła zatrucia organizmu). Niewydolności można zapobiegać dokonując właściwych wyborów na sześciu płaszczyznach. Tymi płaszczyznami są: odżywianie, toksyny, umysł, fizyczność, genetyka i medycyna. Człowiek zaczyna chorować, gdy niedobory i toksyny dokonały takich zniszczeń, że duża liczba komórek stała się niewydolna na tyle, by zaobserwować symptomy choroby.

Pozbądź się toksyn i kontroluj to co jesz- to klucz do sukcesu i zdrowego życia

Komórki mogą być niewydolne na wiele różnych sposobów, lecz są tylko dwie przyczyny – nie dostarcza im się wszystkiego, czego potrzebują i zatruwa toksynami. Procesu umierania i niewydolności komórek trwa przez całe życie, nie można go cofnąć – dlatego ludzie starzeją się i umierają – lecz człowiek ma wpływ na tempo tego procesu. Decyzja czy będziemy żyli w zdrowiu czy chorobie należy tylko do nas. Nie ma tysięcy różnych chorób, jest tylko jedna- niewydolność komórek. Innymi słowy, jeśli komórki twojego organizmu są zdrowe, ty też jesteś zdrowy. Dbaj o komórki, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników odżywczych i uwalniając je od szkodliwych toksyn, a choroba się nie pojawi.

Szybko i prosto poradź sobie z podwyższonym cholesterolem

Zwróć uwagę na to co jesz i unikaj: tłustych mięs i wędlin, potraw smażonych na maśle, smalcu i słoninie, żółtek jajka, słodkości, szczególnie takich jak pączki czy faworki, wysokoprocentowych mlek, śmietan, serów żółtych, pleśniowych.

Ponadto:

  • Zacznij dzień od ziaren zbóż
  • Rzuć palenie
  • Ogranicz alkohol
  • Ćwicz regularnie
  • 2 razy w tygodniu jedz ryby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>