Czy wiesz, że na prostatę choruje połowa mężczyzn po 50 roku życia?

Na prostatę choruje połowa mężczyzn po 50 roku życia, 75 proc. po osiemdziesiątce i 90 proc. po dziewięćdziesiątce. To druga po raku płuc najpowszechniejsza przyczyna zgonów z powodu nowotworu w świecie zachodnim. Co roku 9 tysięcy mężczyzn w Polsce dowiaduje się, że ma raka prostaty. Słyszałeś o tych przerażających danych? A wiesz, że prostatę można łatwo pokonać? Znasz sposób?”

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak rozpoznać prostatę:

Na całym świecie rocznie rozpoznaje się ponad 680 000 przypadków raka prostaty. Prostata stanowi poważny problem społeczny ze względu na częstość występowania, a wobec starzejącej się populacji wkrótce będzie dolegliwością powszechną. W początkowej fazie prostata rozwija się bezobjawowo. Jednak są sposoby by pozbyć się tej groźnej dolegliwości! Znasz je?

U niektórych mężczyzn problemy z prostatą zaczynają się już w wieku 40 lat a nawet po 30 roku życia. Ten wstydliwy i bardzo poważny problem jest tak powszechny, że wiele osób uważa go za normę. A przecież – zamiast skazywać się na coraz poważniejsze dolegliwości – możesz skutecznie zapobiegać ich powstawaniu i rozwojowi.
prostata
Objawy prostaty

Wśród objawów przerostu prostaty najczęściej wymienia się:

  • częste oddawanie moczu (szczególnie w nocy)
  • trudności z rozpoczęciem oddawania moczu
  • krew w moczu
  • ból lub pieczenie podczas oddawania moczu
  • bolesna ejakulacja
  • bóle w okolicach lędźwiowych i w miednicy
  • zaburzenia erekcji

Na ogół człowiek nie zwraca uwagi na objawy, które mogłyby sugerować prostatę. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, dzięki któremu będzie możliwa skuteczna diagnoza.

Czy wiesz, że istnieje tylko jedna choroba od której zaczynają się wszystkie dolegliwości, w tym groźna prostata?

Miliony osób na całym świecie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba, od której zaczyna się psuć cały organizm i w konsekwencji produkuje tysiące innych pobocznych schorzeń i dolegliwości. Tą chorobą jest niewydolność komórek. Jest to choroba spowodowana niewystarczającą ilością składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, sole mineralne) oraz toksynami (źródła zatrucia organizmu). Niewydolności można zapobiegać dokonując właściwych wyborów na sześciu płaszczyznach. Tymi płaszczyznami są: odżywianie, toksyny, umysł, fizyczność, genetyka i medycyna. Człowiek zaczyna chorować, gdy niedobory i toksyny dokonały takich zniszczeń, że duża liczba komórek stała się niewydolna na tyle, by zaobserwować symptomy choroby.

Pozbądź się toksyn i kontroluj to co jesz- to klucz do sukcesu i zdrowego życia. Zapobiegnij prostacie.

Komórki mogą być niewydolne na wiele różnych sposobów, lecz są tylko dwie przyczyny – nie dostarcza im się wszystkiego, czego potrzebują i zatruwa toksynami. Procesu umierania i niewydolności komórek trwa przez całe życie, nie można go cofnąć – dlatego ludzie starzeją się i umierają – lecz człowiek ma wpływ na tempo tego procesu. Decyzja czy będziemy żyli w zdrowiu czy chorobie należy tylko do nas. Nie ma tysięcy różnych chorób, jest tylko jedna- niewydolność komórek. Innymi słowy, jeśli komórki twojego organizmu są zdrowe, ty też jesteś zdrowy. Dbaj o komórki, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników odżywczych i uwalniając je od szkodliwych toksyn, a choroba się nie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>