Czy wiesz, że niemal co druga osoba powyżej 50 roku życia boryka się z chorobami hemoroidalnymi?

Choroby hemoroidalne dotyczą ok. 50 proc. Polaków powyżej 50 roku życia. Cierpi na nią także prawie 75 proc. kobiet w ciąży i po porodzie. Jesteś pewna, że problem Cię nie dotyczy? Zastanawiałaś się kiedyś czy zwykły ból brzucha może oznaczać coś poważniejszego? Z pewnością nawet przez ułamek sekundy nie łączyłaś tego z chorobą hemoroidalną. Czasem taka niewiedza sporo kosztuje. Chyba nie chcesz uczyć się na własnych błędach?

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać choroby hemoroidalne:

Poznaj sposób na zwycięstwo w walce z hemoroidami

Statystyki donoszą, iż na hemoroidy cierpi już prawie połowa Polaków. Jak się okazuje, wśród chorych przeważającą większość stanowią kobiety, jednak choroba dotyczy nawet dzieci. Częstość występowania choroby zwiększa się wraz z wiekiem i osób powyżej 40 roku życia. Niestety, hemoroidy nawracają u 10-20 proc. pacjentów. Dane dotyczące hemoroidów są niepokojące. Żylaki odbytu to nieprzyjemne i bolesne schorzenie powodujące pieczenie w okolicach odbytu, krwawienie podczas wypróżniania, a dla niektórych nade wszystko olbrzymi dyskomfort psychiczny. Winne są zazwyczaj: zła dieta, niezdrowy styl życia, w tym siedząca praca. Hemoroidy nadal stanowią temat tabu, pomimo tego, że są one najpopularniejszym schorzeniem związanym z chorobami jelita grubego i odbytnicy u człowieka.

Objawy hemoroidów

To najczęściej bezbolesne krwawienie w różnej formie i nasileniu – od brudzenia krwią papieru toaletowego do znacznych krwotoków, pojawiających się najczęściej w trakcie lub po oddaniu stolca. Stan zapalny, obrzęk, czy uwięźnięcie guzka krwawniczego może manifestować się bólem.

Najczęściej jednak występują objawy:

  • swędzenia,
  • krwawienia,
  • pieczenia odbytu i uczucie niepełnego oddania stolca.

Na ogół człowiek nie zwraca uwagi na objawy, które mogłyby sugerować choroby hemoroidalne. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, dzięki któremu będzie możliwa skuteczna diagnoza hemoroidów.

Czy wiesz, że istnieje tylko jedna choroba od której zaczynają się hemoroidy? Jest łatwy sposób by ją zwalczyć!

Miliony osób na całym świecie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba, od której zaczyna się psuć cały organizm i w konsekwencji produkuje tysiące innych pobocznych schorzeń i dolegliwości. Tą chorobą jest niewydolność komórek. Jest to choroba spowodowana niewystarczającą ilością składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, sole mineralne) oraz toksynami (źródła zatrucia organizmu). Niewydolności można zapobiegać dokonując właściwych wyborów na sześciu płaszczyznach. Tymi płaszczyznami są: odżywianie, toksyny, umysł, fizyczność, genetyka i medycyna. Człowiek zaczyna chorować, gdy niedobory i toksyny dokonały takich zniszczeń, że duża liczba komórek stała się niewydolna na tyle, by zaobserwować symptomy choroby.

Pozbądź się toksyn i kontroluj to co jesz- to klucz do sukcesu i zdrowego życia

Komórki mogą być niewydolne na wiele różnych sposobów, lecz są tylko dwie przyczyny – nie dostarcza im się wszystkiego, czego potrzebują i zatruwa toksynami. Procesu umierania i niewydolności komórek trwa przez całe życie, nie można go cofnąć – dlatego ludzie starzeją się i umierają – lecz człowiek ma wpływ na tempo tego procesu. Decyzja czy będziemy żyli w zdrowiu czy chorobie należy tylko do nas. Nie ma tysięcy różnych chorób, jest tylko jedna- niewydolność komórek. Innymi słowy, jeśli komórki twojego organizmu są zdrowe, ty też jesteś zdrowy. Dbaj o komórki, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników odżywczych i uwalniając je od szkodliwych toksyn, a choroba się nie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>