Czy wiesz, że obciążenia organizmu takie jak toksyny są jedną z głównych przyczyn niedoczynności tarczycy?

Niedoczynność tarczycy występuje pięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Stwierdza się ją u 1-6 proc. osób do 60 roku życia. Częstość występowania choroby zwiększa się z wiekiem. Czy wiesz, że Twoje tycie może być związane z niedoczynnością tarczycy? Nie martw się wyglądem, najpierw martw się o swoje zdrowie! Nieleczona niedoczynność tarczycy może zrujnować życie. Jesteś świadoma, że tycie i inne objawy prowadzące do niedoczynności tarczycy to wynik obciążeń organizmu? Toksyny, grzybica ogólnoustrojowa, pasożyty, metale ciężkie – my wiemy jak się ich pozbyć, to nie jest tajemna wiedza, sam sprawdź.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak rozpoznać niedoczynność tarczycy:

Niedoczynność tarczycy możesz zneutralizować sam!

Niedoczynność tarczycy jest chorobą przewlekłą, często utrzymującą się przez całe życie. Nieleczona może prowadzić jednak do bardzo poważnych komplikacji, w tym śmierci. Choroba pięciokrotnie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn, a po 60. roku życia jest diagnozowana u 1–6 proc. osób, co świadczy o tym, że częstość jej występowania zwiększa się wraz z wiekiem.
Specjaliści oceniają, że problemy z tarczycą na całym świecie ma ponad 300 milionów ludzi, ale nawet 50 procent o tym nie wie. Pierwszym i najważniejszy etapem walki z tą groźna przypadłością jest wczesne, prawidłowe rozpoznanie choroby i znalezienie przyczyn. Zaburzenia czynności tarczycy może mieć nawet 22 proc. mieszkańców naszego kraju, przede wszystkim kobiet.- informuje Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne.

Niedoczynność tarczycy- poznaj objawy

Niedoczynność tarczycy rozwija się powoli i w sposób dyskretny, a jej początkowe objawy są niecharakterystyczne, dlatego też wiele osób lekceważy objawy.

Do podstawowych objawów występujących przy niedoczynności tarczycy należą – w początkowym stadium choroby:

  • chroniczne zmęczenie, osłabienie, wzmożona senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci,
  • uczucie chłodu, marznięcie.

W bardziej zaawansowanych stadiach z chorobą wiążą się następujące objawy:

  • powstawanie woli, wytrzeszcz oczu
  • wypadanie i łamanie włosów oraz przerzedzenie brwi,
  • problemy w funkcjonowaniu układu trawiennego (zaparcia, wzdęcia),
  • przybieranie na wadze, nawet przy osłabionym apetycie, bóle mięśni i obniżenie tolerancji na aktywność fizyczną,
  • rogowacenie naskórka (szczególnie na łokciach i kolanach).

Na ogół człowiek nie zwraca uwagi na objawy, które mogłyby sugerować niedoczynność tarczycy. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, dzięki któremu będzie możliwa skuteczna diagnoza niedoczynności tarczycy.

Kiedy tarczyca choruje, nie boli i zwykle długo nie daje o sobie znać. Ale skutki zaburzeń w pracy tego gruczołu mają wpływ na cały organizm. Stąd tak ważna jest świadomość obciążeń organizmu i wczesne ich wykrycie. Obciążenia są jedną z głównych przyczyn niedoczynności tarczycy. To m.in.: toksyny, substancje radioaktywne lub drażniące komórki i tkanki, niedobór składników odżywczych, w tym przede wszystkim jodu.

Czy wiesz, że istnieje tylko jedna choroba od której zaczynają się wszystkie dolegliwości, w tym niedoczynność tarczycy?

Miliony osób na całym świecie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba, od której zaczyna się psuć cały organizm i w konsekwencji produkuje tysiące innych pobocznych schorzeń i dolegliwości. Tą chorobą jest niewydolność komórek. Jest to choroba spowodowana niewystarczającą ilością składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, sole mineralne) oraz toksynami (źródła zatrucia organizmu). Niewydolności można zapobiegać dokonując właściwych wyborów na sześciu płaszczyznach. Tymi płaszczyznami są: odżywianie, toksyny, umysł, fizyczność, genetyka i medycyna. Człowiek zaczyna chorować, gdy niedobory i toksyny dokonały takich zniszczeń, że duża liczba komórek stała się niewydolna na tyle, by zaobserwować symptomy choroby.

Pozbądź się toksyn i kontroluj to co jesz- to klucz do sukcesu i zdrowego życia

Komórki mogą być niewydolne na wiele różnych sposobów, lecz są tylko dwie przyczyny – nie dostarcza im się wszystkiego, czego potrzebują i zatruwa toksynami. Procesu umierania i niewydolności komórek trwa przez całe życie, nie można go cofnąć – dlatego ludzie starzeją się i umierają – lecz człowiek ma wpływ na tempo tego procesu. Decyzja czy będziemy żyli w zdrowiu czy chorobie należy tylko do nas. Nie ma tysięcy różnych chorób, jest tylko jedna- niewydolność komórek. Innymi słowy, jeśli komórki twojego organizmu są zdrowe, ty też jesteś zdrowy. Dbaj o komórki, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników odżywczych i uwalniając je od szkodliwych toksyn, a choroba się nie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>