Czy wiesz, że picie kawy, alkoholu i palenie papierosów zwiększa ryzyko rozwoju osteoporozy?

W Polsce ponad 25 proc. populacji po 50 roku życia zagrożona jest złamaniami osteoporotycznymi. Osteoporoza coraz częściej dotyczy również młodszych osób w tym dzieci i młodzieży. Obliczono, że w świecie liczba złamań tylko kości udowej, wynosząca obecnie 1,6 mln, w roku 2025 osiągnie wielkość prawie 4 mln, a w roku 2050 ponad 6 mln. Czy na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jedna z pięciu osób starszych, która doznała złamania szyjki kości udowej, umrze w ciągu sześciu miesięcy po złamaniu? Jak skutecznie bronić się przed tą chorobą?

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać osteoporozę:

Poznaj receptę na zwalczenie osteoporozy

Osteoporoza, zwana często „cichym złodziejem kości”, to wyniszczająca choroba szkieletu, której objawem są złamania, szczególnie stawu biodrowego i kręgosłupa, przewlekły ból i ograniczenie poruszania się. Wśród przyczyn zgonów osteoporoza zajmuje niechlubne trzecie miejsce – po chorobach układu krążenia i nowotworach. Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy (IOF) ostrzega, że w najbliższych latach liczba chorych dramatycznie wzrośnie.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała osteoporozę za drugą chorobą o zasięgu społecznym. O znaczeniu problemu świadczą statystyki mówiące, że na całym świecie co najmniej 1 na 3 kobiety i 1 na 5 mężczyzn powyżej 50 r.ż. dozna złamania spowodowanego osteoporozą. Złamania prowadzą do bólu, utraty jakości życia, a nawet śmierci. Co więcej, 33 procent osób starszych cierpiących na złamania biodra staje się niepełnosprawna i traci zdolność do samodzielnego życia rok po złamaniu, a co najmniej 1 na 5 osób umiera przed upływem roku od złamania. Bez odpowiedniego leczenia ryzyko wystąpienia kolejnych złamań wynosi 50 procent.

Osteoporoza atakuje bez ostrzeżenia
skurcze
Ciche objawy osteoporozy:

  • dyskomfort przy staniu, siedzeniu
  • ograniczenie zakresu ruchu kręgosłupa
  • ból w odcinku L-S(to najniższa, najbardziej narażona na mechaniczne przesilenia, najbardziej przeciążona część kręgosłupa) w spoczynku lub podczas czynności codziennych
  • wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych
  • bardzo ostry, gwałtowny ból z ograniczeniem aktywności, uniemożliwiający poruszanie się oraz wykonywanie czynności codziennych.

Na ogół człowiek nie zwraca uwagi na objawy, które mogłyby sugerować osteoporozę. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, dzięki któremu będzie możliwa skuteczna diagnoza.

Czy wiesz, że istnieje tylko jedna choroba od której zaczyna się osteoporoza? Jest łatwy sposób by ją zwalczyć!

Miliony osób na całym świecie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba, od której zaczyna się psuć cały organizm i w konsekwencji produkuje tysiące innych pobocznych schorzeń i dolegliwości. Tą chorobą jest niewydolność komórek. Jest to choroba spowodowana niewystarczającą ilością składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, sole mineralne) oraz toksynami (źródła zatrucia organizmu). Niewydolności można zapobiegać dokonując właściwych wyborów na sześciu płaszczyznach. Tymi płaszczyznami są: odżywianie, toksyny, umysł, fizyczność, genetyka i medycyna. Człowiek zaczyna chorować, gdy niedobory i toksyny dokonały takich zniszczeń, że duża liczba komórek stała się niewydolna na tyle, by zaobserwować symptomy choroby.

Pozbądź się toksyn i kontroluj to co jesz- to klucz do sukcesu i zdrowego życia

Komórki mogą być niewydolne na wiele różnych sposobów, lecz są tylko dwie przyczyny – nie dostarcza im się wszystkiego, czego potrzebują i zatruwa toksynami. Procesu umierania i niewydolności komórek trwa przez całe życie, nie można go cofnąć – dlatego ludzie starzeją się i umierają – lecz człowiek ma wpływ na tempo tego procesu. Decyzja czy będziemy żyli w zdrowiu czy chorobie należy tylko do nas. Nie ma tysięcy różnych chorób, jest tylko jedna- niewydolność komórek. Innymi słowy, jeśli komórki twojego organizmu są zdrowe, ty też jesteś zdrowy. Dbaj o komórki, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników odżywczych i uwalniając je od szkodliwych toksyn, a choroba się nie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>