Czy wiesz, że w przypadku późno rozpoznanej sepsy śmiertelność wynosi aż 40 procent?

Specjaliści oceniają, że trzech na dziesięciu chorych umiera w ciągu miesiąca. Jeżeli w akcie zgonu jako przyczynę śmierci podaje się komplikacje pooperacyjne, można podejrzewać, że prawdziwą przyczyną była posocznica. Na Polaków działa zazwyczaj strach, więc może da Ci do myślenia to, że sepsa w naszym kraju, kończy się śmiercią dwa razy częściej niż na Zachodzie. Jakbyś miał wątpliwości jeszcze czy trudno zarazić się sepsą, to pamiętaj że wywołują je wszechobecne bakterie, a także grzyby, toksyny i wirusy. Obciążenia organizmu toksynami, wirusami czy bakteriami są łatwe do wyeliminowania, wiesz jak?

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać sepsę:

Czy wiesz, że już nie musisz się obawiać złapania sepsy?

Posocznica to częsta przyczyna zgonów na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii. Sepsa skutkuje śmiercią u niemal 20 procent chorych. Jednakże w przypadkach ciężkiego przebiegu choroby śmiertelność wynosi 40 procent. Nigdy nie należy lekceważyć nawet błahych objawów, przypominających przeziębienie.

,,Łagodne” objawy sepsy

Objawy sepsy są uzależnione od stanu zaawansowania zakażenia. W początkowym okresie występują one jak w przypadku ogólnoustrojowej reakcji zapalnej. Jednym z poważniejszych objawów zainfekowania jest gorączka. Może nastąpić podniesienie temperatury ciała do ponad 40 stopni Celsjusza, lub też jej obniżenie poniżej 36 stopni Celsjusza.

Kolejnym objawem wystąpienia posocznicy jest czynność serca powyżej 90 uderzeń na minutę.

Inne to:

  • ogólne złe samopoczucie,rozbicie
  • mdłości i wymioty,
  • biegunka,
  • uczucie łamania w stawach,
  • senność, której towarzyszy sztywność karku,
  • szybszy oddech,
  • przyspieszone tętno.

Nigdy nie należy bagatelizować zwykłych objawów przypominających przeziębienie. Wcześnie rozpoznaną sepsę można wyleczyć. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, który potrafi prawidłowo zdiagnozować dolegliwość.

Czy wiesz, że istnieje tylko jedna choroba od której zaczynają się wszystkie dolegliwości, w tym sepsa?

Miliony osób na całym świecie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba, od której zaczyna się psuć cały organizm i w konsekwencji produkuje tysiące innych pobocznych schorzeń i dolegliwości. Tą chorobą jest niewydolność komórek. Jest to choroba spowodowana niewystarczającą ilością składników odżywczych (białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, sole mineralne) oraz toksynami (źródła zatrucia organizmu). Niewydolności można zapobiegać dokonując właściwych wyborów na sześciu płaszczyznach. Tymi płaszczyznami są: odżywianie, toksyny, umysł, fizyczność, genetyka i medycyna. Człowiek zaczyna chorować, gdy niedobory i toksyny dokonały takich zniszczeń, że duża liczba komórek stała się niewydolna na tyle, by zaobserwować symptomy choroby.

Pozbądź się toksyn i kontroluj to co jesz- to klucz do sukcesu i zdrowego życia

Komórki mogą być niewydolne na wiele różnych sposobów, lecz są tylko dwie przyczyny – nie dostarcza im się wszystkiego, czego potrzebują i zatruwa toksynami. Procesu umierania i niewydolności komórek trwa przez całe życie, nie można go cofnąć – dlatego ludzie starzeją się i umierają – lecz człowiek ma wpływ na tempo tego procesu. Decyzja czy będziemy żyli w zdrowiu czy chorobie należy tylko do nas. Nie ma tysięcy różnych chorób, jest tylko jedna- niewydolność komórek. Innymi słowy, jeśli komórki twojego organizmu są zdrowe, ty też jesteś zdrowy. Dbaj o komórki, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników odżywczych i uwalniając je od szkodliwych toksyn, a choroba się nie pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>